Středa 31. května 2023
Svátek slaví Kamila, zítra Laura
Polojasno 21°C

Tučné odměny pro úředníky za Babiše: Půl milionu i víc. Nejštědřejší byl Havlíček

Autor: ČTK - 
5. února 2022
10:24

Nejvyšší odměny ředitelům odborů a náměstkům loni ze všech ministerstev vyplatilo ministerstvo dopravy. Ředitelé odboru tam získali v průměru více než 279 000 korun, náměstci 443 000 korun. Následoval Úřad vlády s 240 000 Kč pro ředitele a 434 000 Kč pro náměstky. Jeden z náměstků Úřadu vlády ČR získal odměnu 650 000 korun, což bylo nejvíce mezi všemi ministerstvy. Naopak nejnižší odměny vyplácelo ministerstvo zahraničních věcí. Vyplývá to z informací, které dnes zveřejnil server iROZHLAS.cz.

Odměny byly přiznány za úspěšné splnění mimořádných a zvláště významných služebních a pracovních úkolů na návrh náměstků/ministra,“ sdělilo serveru ministerstvo dopravy, které většinu loňského roku řídil Karel Havlíček (ANO). Podobné vysvětlení většinou poskytovaly i další úřady.

Mezi řediteli odborů byla nejvyšší odměna pro jednoho člověka 450 000 korun, vyplatilo ji ministerstvo práce a sociálních věcí. Jeden z náměstků na MPSV si za loňský rok přilepšil k platu o dalších 465 000 korun. Sedm z osmi náměstků pak překročilo hranici 400 tisíc korun. Bývalá ministryně Jana Maláčová (ČSSD) se k odměnám nevyjádřila.

Nejnižší odměny byly na „zamini“

Někdejší ministryně financí Alena Schillerová (ANO), která předloni vyplatila dvěma svým náměstkům 715 000 korun, loni odměny snížila. Ředitelé odborů získali v průměru 225 600 korun, náměstci 396 000 korun. Server upozornil, že Schillerová loni vyplatila na odměnách svým osmi náměstkům meziročně téměř o milion korun méně.

Nejnižší odměny získali loni vysocí úředníci ministerstva zahraničí. Pro ředitele odborů byl průměr necelých 75 000 korun, nejvyšší odměna byla v jejich případě 210 000 korun. U náměstků na MZV činil průměr bezmála 127 000 korun, maximum pro jednoho bylo 200 000 Kč.

MPO žádost o zveřejnění výše odměn zamítlo

Server uvedl, že tři ministerstva se zdráhala zveřejnit informace o odměnách podle informačního zákona. Ministerstvo zdravotnictví na žádost například vůbec nereagovalo, ministerstvo průmyslu a obchodu ji jako jediné zamítlo.

„Ministerstvo průmyslu a obchodu dlouhodobě, bez ohledu na osobu či politickou příslušnost ministryně či ministra, zastává názor, že informace o platu zaměstnance je osobní údaj, se kterým je nutné tak zacházet a bez svolení příslušného zaměstnance ho není možné zveřejnit, pokud v konkrétním případě nepřeváží ‚veřejný zájem‘. Něco takového lze při plošných dotazech na platové poměry vyšších desítek zaměstnanců jen obtížně dovodit,“ sdělil serveru mluvčí MPO Vojtěch Srnka.

Video  Babiš se těší na roli opozičního poslance. A promluvil o dovolené  - Jaroslav Šimáček, Lukáš Červený
Video se připravuje ...

LuCo ( 6. února 2022 18:38 )

Zbyňda taky nebude žádný škrt! Topolouš na Dalíkovi taky nešetřil erár... Nečas dal Nagyové taky sem tam něco na repreprádlo....

ANOrozkradanidotaci ( 6. února 2022 16:24 )

Jo na krajích, to se to krade. Jaroslava Pokorná Jermanová (ANO) by mohla povídat.

sarina ( 6. února 2022 09:41 )

Je to rozjednané už asi od června a kdyby to slepený šéf tak honem nepodepsal a neprodal, ĆR mohla soud u EU vyhrát. Proto tak rychle poslala polská strana prachy aby mu zavřel hubu a aby si to ještě šéf nerozmyslel. Zajímavé je, že většina lidí ví, že slepený udělal velkou chybu, jen nějaký jan novák tomu tleská a šéfa podporuje, MUSÍ! PROTOŽE slepené volil a PŘIZNAT CHYBU? NIKDY!!!

UFO1 ( 6. února 2022 09:41 )

Za vlády p.Babise se také začaly po městech rozmísťovat tzv.havlovy lavičky,znáte cenu ,kterou města platí?,místo opravy chodníků jdou zase peníze na busty

corsa ( 5. února 2022 23:33 )

Na každém úřadu se vyplácí odměny z uspořených peněz za nemoce a podobně. Na každém! To jen MF vypouští další jedovaté sliny, protože se bojí dalších voleb. A bojí se oprávněně!

Zobrazit celou diskusi
Video se připravuje ...
Další videa