Čtvrtek 21. října 2021
Svátek slaví Brigita, zítra Sabina
Polojasno 19°C

Klaus špitál jen tak neopustí, pořád potřebuje lékaře. A přišli za ním oba synové

Autor: vei, Mii, ČTK - 
28. září 2021
18:02

Doufal, že nemocnici opustí už v neděli, nyní to ale vypadá spíše na další víkend. Exprezident Václav Klaus i nadále zůstává hospitalizovaný v pražské Ústřední vojenské nemocnici (ÚVN). Jak už dříve prozradil jeho mluvčí Petr Macinka, léčí se na urologické klinice a důvody pro hospitalizaci exprezidenta přetrvávají, doplnil dnes pro Blesk Zprávy. Těšit se alespoň může z návštěv, byla za ním manželka Livie i oba synové – Václav a Jan. 

Jan Klaus, mladší ze synů, svého nemocného otce navštívil včera, Václav Klaus ml. pak přišel dnes, prozradil Macinka. Nechyběla ani bývalá první dáma Livie. Přišli mimo jiné proto, že exprezident v péči lékařů ještě nějaký čas zůstane. „Důvody pro pobyt v nemocnici přetrvávají,“ prozradil dnes Blesk Zprávám Macinka.

Právě dnes se přitom Klaus měl účastnit akce s ministryní financí Alenou Schillerovou (za ANO) při příležitosti Dne české státnosti, oba politici měli od 14. hodin diskutovat o aktuální situaci. Svátek ale nakonec bývalá hlava státu strávila celý v péči lékařů. Večer chce alespoň telefonicky popřát současnému prezidentovi Miloši Zemanovi k 77. narozeninám, sdělil také Macinka. 

Třikrát do ÚVN

Klaus o předminulém víkendu podle deníku Právo strávil v nemocnici dvě noci. V úterý 14. září se ale do nemocnice vrátil, propuštěn z ní byl v pátek 17. září. Při odjezdu řekl novinářům, že měl velmi vysoký tlak a také žaludeční komplikace. Ze začátku se kvůli problémům s tlakem necítil dobře, později si volný čas krátil čtením časopisů. Lékaři mu předepsali léky, některé měl už podle svých slov předtím. V neděli pak do nemocnice přijel na kontrolu.

Do ÚVN byl znovu převezen ve čtvrtek. „Problém je ještě třeba doléčit. Je to nepříjemné, ale snad ne na dlouho,“ řekl Macinka ve čtvrtek.

Klaus neměl v minulosti zdravotní problémy často. Jeho zdraví média sledovala v roce 2008, kdy podstoupil operaci kyčelního kloubu. V roce 2012 se podrobil operaci šedého zákalu. Na konci letošního února onemocněl covidem-19. Po přednášce pro studenty Vysoké školy ekonomické se nechal otestovat na koronavirus a výsledek byl pozitivní. Po vyšetření v nemocnici se odjel léčit domů.

Ve střešovické nemocnici se od úterý 14. září léčil i Zeman, kterému lékaři zjistili mírné vyčerpání a dehydrataci. Z nemocnice byl propuštěn ve středu.

Video Klaus se vrátil do nemocnice: Kontrola tlaku a návštěva Zemana - Blesk

mim33 ( 29. září 2021 22:15 )

V nemocnici by měli dobře vše hlídat včetně tužek.

marvel ( 29. září 2021 14:29 )

Ovar sice také nechce, ale i kdyby ho vypitvali před deseti lety, tak bylo pozdě.

verka1 ( 29. září 2021 14:20 )

LDN bude doma, domácí péče...má peněz dost.

verka1 ( 29. září 2021 14:19 )

Třeba podepsal, že nechce na patologii. Někdo nechce na pitvu.

Huron ( 29. září 2021 10:56 )

Mám za to že potřeboval lékaře už při vstupu do politiky.

Zobrazit celou diskusi
Další videa