Neděle 14. dubna 2024
Svátek slaví Vincenc, zítra Anastázie
Oblačno 23°C

Klaus se vrací na Hrad jako nájemník: 260 tisíc za oslavu osmdesátin až pro 500 hostů

Autor: Jakub Veinlich, jko - 
14. června 2021
20:00

Bývalý prezident Václav Klaus si sáhne kvůli oslavě 80. narozenin hluboko do kapsy. Z registru smluv vyplývá, že za pronájem Jižních zahrad Pražského hradu zaplatí bývalá hlava státu 261 360 korun. Oficiálním pořadatelem akce je Institut Václava Klause. Peníze má zaplatit předem. Akce se může zúčastnit až 500 osob.

Ze smlouvy, na kterou upozornil Deník N a do které nahlédla i redakce Blesk Zpráv, vyplývá, že přípravy velkolepé oslavy 80. narozenin Václava Klause začnou už den před jejím konáním – ve čtvrtek 17. června.

„Příprava techniky proběhne 17. 6. 2021 od 18:00 do 21:00 hodin,“ stojí v Komisionářské smlouvě, kterou uzavřela Správa Pražského hradu s Institutem Václava Klause, který při podpisu dokumentu zastupuje bývalý hradní kancléř Jiří Weigl.

Předmětem smlouvy je „možnost uspořádat společenskou akci v Jižních zahradách dne 18. 06. 2021 od 07:00 hodin do 22:00 hodin včetně přípravy, průběhu a likvidace akce.“

Bývalý prezident si tak pronajme k 80. narozeninám část areálu, kde v letech 2003 až 2013 úřadoval jako prezident.

Oslava pro 500 hostů

„Na základě dohody obou smluvních stran je touto smlouvou stanoven maximální počet osob účastnících se akce postupně v průběhu celého dne na 500 osob, tj. (hostů) celkem, a to za podmínky důsledného dodržení veškerých aktuálních závazných opatření a omezení vydaných vládou ČR a/či příslušným orgánem ochrany veřejného zdraví v souvislosti s pandemií SARS-Cov-2,“ dal si Hrad podmínku do smlouvy kvůli dodržování pravidel rozvolňování po koronavirové pandemii.

„Celkovou zálohu ve výši 261 360 Kč včetně 21 % DPH (slovy: dvěstěšedesátjedentisíctřistašedesát korun českých) je komitent povinen zaplatit přede dnem konání akce, a to nejpozději do 16. 6. 2021,“ musí Institut Václava Klause zaplatit všechny závazky ještě před tím, než přijdou první gratulanti.

Hrad si účtuje také služby bezpečnostní agentury, služby hasičů, nebo úklid, ale i zajištění potřebných věcí pro oslavu, jako jsou party stany i stoly. 

Zahrají Hejma, Mládek i Viklický

Blesk Zprávy o oslavě informovaly jako první už minulý týden. „Pozvánku dostal i prezident Miloš Zeman,“ řekl Blesk Zprávám mluvčí Institutu Václava Klause Petr Macinka. A jak zjistily Blesk Zprávy, Zeman pozvání i letos přijal. „Pan prezident se chystá Václavu Klausovi osobně poblahopřát,“ reagoval Zemanův mluvčí Jiří Ovčáček

Zahrát mají bývalému prezidentovi na oslavě například jeho spolužák z Vysoké školy ekonomické v Praze Ivan Mládek, nebo Ondřej Hejma či Emil Viklický.

Video  Jedna šleha za druhou: Zeman a Klaus nakládají Valachové, Bruselu i Sobotkovi  - Lukáš Červený
Video se připravuje ...

Aktuální dění

 

Izraelsko-palestinský konflikt:

ONLINE dění v Izraeli Velitel Hamásu Iron Dome

Válka na Ukrajině:ONLINE dění na Ukrajině

frantacizek ( 14. června 2021 20:29 )

čáárka před ne...

frantacizek ( 14. června 2021 20:23 )

Václave, oni ti snad nevěří, že ti to nedají na fakturu.. každopádně krásný věk Václave, všecko nej do dalších let a blujte z hradeb ne do zahrad

Zobrazit celou diskusi
Video se připravuje ...
Další videa