Čtvrtek 25. únor 2021
Svátek slaví Liliana, zítra Dorota
Polojasno 14°C

Zemana po očkování a prohlídkách pustili z nemocnice. Ovčáček: Absolvoval vše úspěšně

Autor: ČTK - 
22. ledna 2021
10:41

Prezident Miloš Zeman ukončil preventivní prohlídku v Ústřední vojenské nemocnici a odjel na zámek v Lánech. ČTK to dnes sdělil jeho mluvčí Jiří Ovčáček. V nemocnici byl prezident od středy, kdy byl očkován proti koronaviru. Poté v ní zůstal do dneška kvůli plánované preventivní lékařské prohlídce.

„Prezident republiky Miloš Zeman úspěšně absolvoval všechny plánované preventivní lékařské prohlídky a odjel z Ústřední vojenské nemocnice v Praze na zámek v Lánech,“ napsal hradní mluvčí Jiří Ovčáček. Informaci zveřejnil i na twitteru.

Do střešovické nemocnice Zeman přijel ve středu odpoledne, následně dostal vakcínu. Očkován byl látkou od firem Pfizer a BioNTech, čeká ho proto ještě druhá dávka. Ta by se měla podávat nejméně po 21 dnech.

Video „Hořejšek funguje, nohy nechodí,“ komentoval Zeman své zdraví - Blesk

Prezident si chtěl původně počkat na jednodávkovou vakcínu, nakonec se ale rozhodl pro očkování už nyní. Podle prezidentova mluvčího neměl Zeman po očkování žádné obtíže.

V nemocnici poté zůstal. Už dříve řekl, že absolvuje například počítačovou tomografii a magnetickou rezonanci.

Ve vojenské nemocnici byl v posledních letech několikrát. Loni mu v ní operovali zlomenou ruku, kterou si zranil při pádu. O rok dříve v ÚVN zůstal čtyři dny na rekondičním pobytu. Vojenští lékaři mu také například vyšetřili sluch. Dlouhodobě se prezident léčí s neuropatií nohou a cukrovkou.

Video Zeman pro Blesk: O očkování, koronaviru, Kate i výběru příštího premiéra - Blesk - Vera Renovica

kobyla1 ( 23. ledna 2021 00:02 )

Alexandr Ťafko: Tak jsi se vykecal ty ťafko....co tam máš dál?

levice-je-smegma ( 22. ledna 2021 23:16 )

Zpráva o zdravotním stavu soudruha prezidenta:
Všechny přístroje pracují spolehlivě.

a-z- ( 22. ledna 2021 18:11 )

Já musel dělat jinou práci, nemůže se kvůli němu zastavit celá ekonomika.

f7g7s ( 22. ledna 2021 18:06 )

buban ( 22. ledna 2021 17:48 )

Odkud máte poměrně detailní info?Jste snad členem týmu,který se o prezidenta staral,či snad někdo z nějakého oddělení,kde díky péče o prezidenta chyběl personál?Nebo jen tak plivete kolem sebe na vše,co se prezidenta týká?

Zobrazit celou diskusi
Další videa