Čtvrtek 21. října 2021
Svátek slaví Brigita, zítra Sabina
Polojasno 19°C

První foto Klause z nemocnice: Od Babiše dostal med, po problémech s tlakem měl už i kafe

Autor: Jakub Veinlich, Jakub Kopřiva - 
16. září 2021
18:10

Bývalého prezidenta Václava Klause (80) pustí v pátek z Ústřední vojenské nemocnice. V péči lékařů je kvůli vysokému tlaku od úterý. Ve čtvrtek ho navštívil „ze slušnosti“ také premiér Andrej Babiš. Oba si předali také vzájemně dárky.

Zdravotní stav bývalého prezidenta Václava Klause se lepší. V Ústřední vojenské nemocnici stráví poslední noc. „Zítra Václava Klause propustí domů,“ potvrdil Blesk Zprávám mluvčí Klausova institutu Petr Macinka.

Bývalý prezident byl přitom v péči lékařů už o víkendu a v úterý se do vojenské nemocnice kvůli vysokému tlaku znovu vrátil. Jeho zdravotní forma se ale podle všeho vrací opět k normálu, a tak si může dopřát i to, co mu chutná. „Po pár dnech, kdy Václava Klause trápil vysoký tlak, mu dnes uvařili i kávu,“ přiblížil Klausův pobyt v nemocnici jeho mluvčí.

Med a kniha i návštěva „ze slušnosti“

Bývalý prezident přijímá také návštěvy. Ve čtvrtek za ním byl i premiér Andrej Babiš. „Když už jsem tady byl, slyšel jsem, že i pan prezident Klaus je tady, tak ze slušnosti jsem ho šel pozdravit,“ komentoval schůzku po odchodu z nemocnice premiér. Klaus ho přitom v minulosti několikrát kritizoval. I přesto šéf vlády přinesl VIP pacientovi dárek. „Premiér Babiš mu přinesl sklenici lesního medu a na oplátku od prezidenta Václav Klause dostal knihu, kterou jsme vydali v Institutu Václava Klause – Volby 21 budou o něčem?“ doplnil pro Blesk Zprávy Macinka.

Premiér Andrej Babiš navštívil prezidenta Miloše Zemana v Ústřední vojenské nemocnici. Premiér Andrej Babiš navštívil prezidenta Miloše Zemana v Ústřední vojenské nemocnici. | Archiv Blesku

V Ústřední vojenské nemocnici leží současně hned dva prezidenti. Kromě toho bývalého – tedy Václava Klause, i ten úřadující Miloš Zeman. I jeho ve čtvrtek navštívil Babiš. „Pan premiér projevil přání navštívit prezidenta,“ řekl Blesk Zprávám Zemanův kancléř Vratislav Mynář.

Hrad po dvou dnech prolomil hradbu mlčení a zveřejnil informaci o zdravotním stavu hlavy státu. Zeman je podle lékařů dehydratovaný a vyčerpaný. V nemocnici s největší pravděpodobností stráví i celý víkend. Od poloviny příštího týdne už má ale podle svého mluvčího Jiřího Ovčáčka naplánované pracovní schůzky.

Video Zemanovo zdraví: Proč se za něj Schillerová modlí? A co další politici? - Blesk TV a Mall TV

pokrok ( 18. září 2021 10:38 )

Ty nemáš nato - aby jsi pochopil co jsou tito lidé zač.
Ale prosím tě o jedno - já už se vyčůral - tak vezmi ten nočník ,-
a vylij z něj jeho" produkt " na hlavu jaroslyvva 12358 x !

Anifra ( 17. září 2021 16:45 )

Oba mají panděra blahobytu, Zeman je servaný v obličeji, Klaus opálený.

1912 ( 17. září 2021 10:39 )

měl by shubnout je vypasená až až a to nám utahoval opasky megazloděj per

majke79 ( 17. září 2021 07:22 )

Utáhnout mu opasek ...

vrsrvrsr ( 17. září 2021 01:28 )

Titul "prezident" mu bohužel zůstává doživotně, i když už prezidentem není...

Zobrazit celou diskusi
Další videa