Úterý 26. října 2021
Svátek slaví Erik, zítra Šarlota
Oblačno 13°C

Klaus se vrátil do nemocnice. Exprezident přišel na kontrolu, navštívil i vyčerpaného Zemana

Aktualizováno -
19. září 2021
17:44
Autor: Mii, vei - 
19. září 2021
17:23

Prezident Miloš Zeman se v pražské Ústřední vojenské nemocnici (ÚVN) rozhodně nenudí. Střídá se u něj jedna návštěva za druhou. V sobotu za ním přišel kardinál Dominik Duka a v neděli ho svou přítomností potěšil exprezident Václav Klaus, který tu byl ještě v pátek také hospitalizován. Podle informací Blesku do ÚVN přijel především na kontrolu, nicméně když už tu byl, zašel i za svým přítelem Zemanem.

Klaus zdravotní problémy řeší od minulého víkendu, kdy se ve vojenské nemocnici ocitl kvůli vysokému tlaku. Ve zdravotním zařízení českých prezidentů ležel do pondělí, v úterý se do něj vrátil. Znovu byl z nemocnice propuštěn v pátek před polednem.

„Já myslím, že je to dobrý. Měl jsem nějaký šíleně vysoký tlak, teď jsem měl nějaké žaludeční komplikace s tím nějaké, tak doufám, že se to stabilizovalo,“ uvedl Klaus novinářům v pátek bezprostředně poté, co byl propuštěn.

Už před tím se ovšem jeho stav lepšil, jak Blesk Zprávám prozradil jeho mluvčí Petr Macinka, ve čtvrtek lékaři exprezidentovi dovolili dát si i kávu. Nicméně kvůli dvojí hospitalizaci musí být stále sledován, proto v neděli do ÚVN zašel na kontrolu, ležérně oblečen pouze ve svetru. Jeho příchod zachytili fotografové Blesku.

Protože se Klaus ocitl opět v ÚVN, navštívil i Zemana, který v nemocnici nadále pobývá. „Když prezident Klaus opouštěl v pátek nemocnici, domluvil se s ošetřujícím lékařem, že se tam v neděli odpoledne staví na kontrolu (...) u té příležitosti se zastavil na návštěvu i za prezidentem Zemanen,“ prozradil v neděli Macinka s tím, že Klausův lékař znovu sloužil právě dnes. 

Kdy současného prezidenta propustí, stále není jisté. Hradní mluvčí Jiří Ovčáček Blesk Zprávám v sobotu uvedl, že hlava státu počítá v týdnu s prací. „Pokud jde o program pana prezidenta, pracovní zahajuje ve středu,“ sdělil Ovčáček.

Lékaři při kontrolách zjistili, že Zeman je vyčerpaný a dehydratovaný. Vážnější problémy podle vyjádření Hradu zjištěny nebyly.

Video Kardinál Duka na návštěvě Zemana v nemocnici - Blesk: Jakub Poláček

tongzisemjon ( 20. září 2021 13:55 )

Olsanskej Oposun!

tongzisemjon ( 20. září 2021 13:53 )

Konkretne Matros! Nestyd se a poradne vyklop vsechno co vis! A bud vostrej,jako koblih!

Matos7 ( 20. září 2021 12:10 )

Proc se ve zprávách napíše o tuneláři profesoru Petru Fialovy, který založil neziskovky z kterých cerpa a převádí peníze na svuj účet. Peníze od českého státu. Fialo styď se. Předseda ÚV ODS.

jajas ( 20. září 2021 11:23 )

altmanova ( 20. září 2021 11:17 )

někdo někde napsal: pánbůh už se na ty dva nemohl dívat

Zobrazit celou diskusi
Další videa