ANO dál v čele i přes koronakrizi, propad SPD, mimo Sněmovnu TOP 09 a lidovci, tvrdí průzkum

Autor: simao - 
31. července 2020
13:45

Koronakrize s preferencemi stran příliš nezamávala. ANO je podle aktuálního červencového průzkumu SANEP nadále jednoznačně první - s přízní 29,3 procent voličů. Na druhém místě vystřídali ODS doposud třetí Piráti. Naopak pod pětiprocentní hranicí, zaručující účast ve Sněmovně, jsou dle aktuálních čísel TOP 09 a KDU-ČSL.

„Hnutí ANO je tak stále jasným favoritem sněmovních voleb. Oproti měření, které realizovala společnost SANEP letos v červnu, zaznamenala tato vládní strana v aktuálním červencovém průzkumu volebních preferencí do Poslanecké sněmovny PČR nárůst o 1,2 procentních bodů. Hnutí ANO se tak po několikaměsíčním trendu klesající voličské přízně podařilo tento trend zvrátit a upevnilo si tak svoji pozici jednoznačného lídra,“ uvádí SANEP ke zprávě o svém průzkumu.

Druzí Piráti s 14,8 procenty a třetí ODS s 13,5 procenty se tak v průzkumu volebních preferencí dívají hnutí premiéra Andreje Babiše (ANO) stále zdaleka na záda.

Čtvrtá skončila ČSSD vicepremiéra a brzy i čerstvého ženáče Jana Hamáčka, který si za manželku vezme svou přítelkyni a bývalou komunální političku ODS Gabrielu Kloudovou. Sociální demokraté, jejichž předseda zaujal během koronakrize červeným svetrem, který se proměnil v jeden ze symbolů českého boje s pandemií, si v průzkumu připsali 8,2 %.

Průzkum SANEP v červenci 2020 opět ovládlo Babišovo hnutí ANO. Před druhými Piráty a třetí ODS.Průzkum SANEP v červenci 2020 opět ovládlo Babišovo hnutí ANO. Před druhými Piráty a třetí ODS. | SANEP

Za KSČM s 6 % v poli poražených končí Okamurova SPD, kterou postihla další ztráta v poslaneckém klubu, když v týdnu oznámila svůj odchod ze strany 25letá poslankyně Tereza Hyťhová. V průzkumu SANEP přitom SPD propadla.

„Největší pokles voličů zaznamenala Strana přímé demokracie pod vedením Tomia Okamury, kterou by v současné době volilo pouhých 5,5 % voličů, což znamená oproti červnovému šetření společnosti SANEP pokles o 1,5 procentních bodů,“ uvádí průzkum.

Další strany se ocitly na hraně volitelnosti - ať už STAN (5,3 %) nad ní, nebo TOP 09 (4,9 %), za níž v následujících sněmovních volbách v říjnu 2021 již nebudou kandidovat Miroslav Kalousek ani Karel Schwarzenberg, a KDU-ČSL (4,4 %) těsně pod ní. V závěsu za nimi je pak Trikolóra v čele s Václavem Klausem mladším (4,3 %). Na volební terno to pak dle tohoto průzkumu opět nevypadá u Zelených (1 %).

Video Pro Kalouska je politika droga. Na absťák po odchodu zatím nemyslí. Co bude dělat dál? - Jakub Veinlich, Lukáš Červený

vrsrvrsr ( 5. srpna 2020 20:41 )

Co si pícháš???

vrsrvrsr ( 5. srpna 2020 20:41 )

Co si pícháš???

wenzel trousil ( 3. srpna 2020 09:52 )

Po tobe porecku uz nanic nevleze ani vocaszdejsi Centurion!! A to je zu nakej Schwein!!

ketller ( 3. srpna 2020 08:56 )

stoka,chciplotiny se mužou vzteky posr..t že Babiš je nejlepší a bude holoto koho jiného než chytrého makáče který náš vyrabovaný stát dostal na přední místo,zvedl platy,­ducho­dy,ži­votní uroven a to ještě musel smazat dluh po zlodějích ODS TOP CSSD lidovcu zelených véčkařu v čele s kmotrem Kalouskem politickou mafii!! Záruka že se budeme mít dobře,bez migrantu je Babiš!!!!

horaIysa ( 2. srpna 2020 23:03 )

Mezi vamY dementy....Kolik máš vychozenejch tříd, kriple?

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud