Okamura dostal košem od mladé poslankyně. Dala přednost Klausovi ml. a zkritizovala SPD

Autor: ČTK, simao - 
27. července 2020
13:28

Poslankyně Tereza Hyťhová (25) končí v SPD. Ve Sněmovně zůstane - jako nezařazená poslankyně. Nezastírá však, ke komu bude mít blízko. K Václavu Klausovi mladšímu a jeho Trikolóře, se kterou chce spolupracovat. SPD to označila za dezerci. Pro Okamuru jde však v krátkém sledu o další špatnou zprávu. Tou předchozí bylo zrušení jeho youtube kanálu.

„Ke dni 27. července 2020 jsem já, Tereza Hyťhová, ukončila členství v hnutí SPD a jejím poslaneckém klubu. Ve Sněmovně budu spolupracovat s hnutím Trikolóra,“ oznámila na facebooku 25letá poslankyně Tereza Hyťhová.

Doprovázela Okamuru na večírky

Důvod? Hyťhová naznačila, že Okamura bere politiku hlavně jako byznys. „Dnes jsem odeslala rezignační dopis předsedovi poslaneckého klubu hnutí SPD (Radim Fiala - pozn. red.) a ukončila také členství v hnutí SPD. K tomuto kroku jsem směřovala delší dobu, tak jak jsem více a více poznávala skutečnou podnikatelskou podstatu SPD. Politiku vnímám jako souboj hodnot a hájení názorů, nikoli jako způsob obživy nebo pěstování ega některých jedinců,“ poodkryla Hyťhová, co se dle ní děje v SPD.

Právě Hyťhová přitom v minulosti doprovázela Tomia Okamuru i na společenské akce. Objevila se po jeho boku třeba na padesátinách Jaromíra Soukupa.

Ztratila prý důvěru

SPD nyní tvrdí, že Hyťhová ztratila důvěru členů v domovské krajské organizaci hnutí, a tím i jistotu, že bude na volitelných místech kandidátek.

„A místo práce na obnovení důvěry to řešila dezercí z SPD tam, kde jí nabízí volitelné místo. Slušnost by byla odevzdat mandát, který získala díky SPD, a dát prostor náhradníkovi z řad SPD,“ stojí ve stanovisku hnutí, které ČTK poskytla jeho mluvčí.

Další odchod od Okamury

Hnutí SPD získalo v posledních sněmovních volbách 22 poslaneckých křesel. Loni v březnu ale z hnutí i z frakce po sporu s Okamurou odešli Lubomír Volný, Marian Bojko a Ivana Nevludová.

Vstoupili do neparlamentního hnutí Jednotní. Letos v dubnu naopak vstoupil do poslaneckého klubu SPD Jaroslav Foldyna, který se rozešel s ČSSD. Po odchodu Hyťhové má poslanecký klub SPD 19 členů.

Šéf SPD Tomio Okamura s poslankyní Hyťhovou na narozeninách Jaromíra SoukupaŠéf SPD Tomio Okamura s poslankyní Hyťhovou na narozeninách Jaromíra Soukupa | TV Barrandov

Okamura přišel i o youtube kanál

Pro šéfa SPD Okamuru jde v krátké době o další ztrátu. V pátek přišel o svůj původní kanál na serveru youtube. Důvodem podle něj bylo, že na něm zobrazoval kriminální činy páchané migranty v Evropě. Okamura to oznámil na svém facebooku, kde mu z podobných důvodů hrozí zrušení jeho profilu.

Pravidla youtube podle webu zakazují zveřejňovat videa s násilnými nebo krutými záběry, jejichž záměrem je především šokovat, vyhledávat senzaci nebo které jsou samoúčelné. Podobně pravidla facebooku mimo jiné zakazují šířit informace nezákonné, zavádějící, diskriminující nebo podvodné. Okamura počínání youtube označil za cenzuru a útok na svobodu slova.

Video Foldynu zlobila rouška a plival na ČSSD: Změnili se oni, ne já! A přestoupil do klubu k Okamurovi - ČTK

9vox9 ( 28. července 2020 12:04 )

pomoooc-hori:..ty nejen, že jsi hloupý jak daleko vidíš, ale právě i slepý!!!

wenzel trousil ( 28. července 2020 09:18 )

Vsak ti neverim, cicino!!

wenzel trousil ( 28. července 2020 09:16 )

Moje Thajska pritelkyne tvrdi, ze maly pindik nevadi,..Myslis si stejne jako ja ze i prezto by ho mit nemela??

Hinza 277 ( 28. července 2020 07:39 )

Vidím zde, že pán má komplexy, jeho největší životní úspěch je, že spamuje komenty na blesku, ale nejhorší je, že to myslí vážně, pokud chcete vypadat jako mistr světa v politice, poprosím vás alespoň o jednání na úrovni a přečtení brožurky: počítače pro boomery, kde se dokonce dozvíte...jak se vypíná caps lock. Předem není zač za pomoc při zjištění.

Hinza 277 ( 28. července 2020 07:35 )

Ok boomer.

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud