Úterý 28. listopadu 2023
Svátek slaví René, zítra Zina
Zataženo, sněžení 1°C

Klaus ml. se pochlubil novorozenou neteří. Exprezident Klaus se z nové vnučky těší

Autor: for, sab - 
1. května 2020
15:53

Václav Klaus mladší představil světu svou neteř Amélii. Jak sám napsal, pochoval si ji vůbec poprvé od chvíle, kdy se 17. března narodila jeho mladšímu bratrovi Janovi a jeho ženě Lucii. Na návštěvu syn bývalého prezidenta zašel ve čtvrtek. Klaus starší se již dříve nechal slyšet, že ho narození nové vnučky velmi těší.

„Sice mám imunitu, drží nás za dvojitým sklem a třikrát denně dezinfikujou - ale novou neteřinku jsem byl pochovat až včera. A zas jsem zapomněl, jak jsou ty novorozeňata malinký,“ pochlubil se Václav Klaus mladší svou neteří Amélií na facebooku.

Václav Klaus mladší se pochlubil neteří Amélií na facebooku. Václav Klaus mladší se pochlubil neteří Amélií na facebooku. | Facebook/Václav Klaus mladší

V náručí si Amélii podržel nejstarší syn prezidenta více jak měsíc po jejím narození. Holčička přišla na svět 17. března, tedy jen pět dní po vyhlášení nouzového stavu. Václav Klaus se tak ten den stal poosmé dědečkem. „Pan prezident říkal, že je to vždycky radostná událost, a byla to pro ně radostná novina, která samozřejmě byla dlouho očekávaná,“ řekl již dříve Blesk Zprávám mluvčí Institutu Václava Klause Petr Macinka.

Jan Klaus stihl porod před zákazem

Václav Klaus mladší má už tři neteře. „Jsem zasloužilý strýc. Tedy čtyř jsem strejda a tři mám ještě vyženěné, no vlastně už mám osm synovců a neteří,“ počítal před měsícem pro Blesk starší exprezidentův syn rozrůstající se rodinu.

Amélie pak měla štěstí v neštěstí. Její tatínek Jan totiž mohl být u porodu. Jen dva dny po jejím narození - 19. března - se totiž přítomnost třetí osoby na porodním sále zakázala. Důkazem jeho přítomnosti byla fotografie novopečeného tatínka Jana, kterou sdílela jeho žena Lucie. Měl na ní roušku a oblek. 

Jan Klaus s maminkou a novou přítelkyní v Karlových Varech. Jan Klaus s maminkou a novou přítelkyní v Karlových Varech. | Blesk - Jan Tůma

Děvčátko viděl Václav Klaus mladší poprvé. Doteď měl kontakt s rodinou během krize pouze prostřednictvím moderních technologií. „Ťukali jsme si po internetu,“ popsal prezidentův syn a politik, který po odchodu z ODS založil hnutí Trikolora. Sám už má čtyři děti. Vojtěcha, Kateřinu, Elišku a Jakuba. 

Maximilian ( 2. května 2020 07:23 )

Pan exprezident neuměl ani jedno dítě vychovat k úctě k rodině a manželství,teď nám předvádí plejádu manželek synku a kvanta vnoučat,hnus

Stanislav Šindelář ( 1. května 2020 20:47 )

Proč tady oslavuje toho blba Klauze? Před časem tvrdil, že potravinová soběstačnost je hloupost a ejhle prokgnostik se spletl. Nebo zlato ze státních rezerv prodáme, to v dnešní době nemá cenu a ejhle najednou jo o 100% dražší. To je fakt debil a ne prokgnostik a měl být v lochu.

sekebo ( 1. května 2020 16:40 )

Hlavně, ať si ta svá "moudra" vykládají v kuchyni a ať o nich už raději neslyšíme !!!

Zobrazit celou diskusi
Video se připravuje ...
Další videa
Články odjinud