Čtvrtek 28. září 2023
Polojasno 24°C

Klaus ml. ukázal fotku s mámou Livií před 48 lety, po snímku skončil v nemocnici

Autor: Jakub Veinlich - 
5. března 2020
18:50

Pohled do historie oživí často neblahé vzpomínky. Jednu takovou připomněla sociální sít Facebook také poslanci Václavu Klausovi mladšímu (Trikolóra). Světu tak ukázal fotografii téměř půl století starou. Je na ní zachycený před 48 lety se svou maminkou, bývalou první dámou Livií Klausovou. Na prázdniny toho roku ale dnešní zákonodárce moc pěkné vzpomínky podle svých slov nemá.

Kdo by si rád nezavzpomínal a nepochlubil se střípky ze svého dětství nebo v mládí? V minulosti to udělal například někdejší místopředseda ČSSD a bývalý ministr práce a sociálních věcí Zdeněk Škromach, který zveřejnil fotky ze svého dospívání, kterak měl na hlavě pořádné háro a stopoval.

Klaus mladší na prázdninách

Teď se vrátil do historie také syn bývalého prezidenta Václav Klaus mladší. „Před 48 lety s maminkou,“ připsal k černobílé fotce, na které sedí s Livií Klausovou na pařezech břízy. Spoušť foťáku dost možná mačkal otec, pozdější ministr financí, premiér a prezident Václav Klaus starší.

„Vyskočila mi ta fotka na osobním facebooku. Mám tuhle fotku rád,“ řekl Blesk Zprávám předseda Trikolóry.

V mysli pak Klaus mladší pátral, při jaké příležitosti mohla památeční fotka vzniknout. „Je to nějaká dovolená v Krušných horách. Léta Páně 1971,“ zmínil.

„Máma je pořád stejná,“ přidala pod fotku jedna z Klausových „přítelkyň“ svůj komentář. 

Patrně ale nešlo o letní prázdniny, protože malý - asi dvouletý - Václav má na hlavě čepici a proti zimě či větru se chrání také maminka Livia. A že bylo třeba si uši pořádně chránit, se ukázalo podle Klause mladšího hned ten večer. Dovolená totiž rázem skončila.

„Pokud se nepletu z rodinné historie, večer po téhle fotce jsem dostal zánět středního ucha, jeli jsme k doktorce a domů,“ zavzpomínal na smutný konec rodinné pohody pro Blesk Zprávy.

Video  Livia Klausová zavzpomínala na první dámu Hanu Benešovou.  - Jakub Tomek, Lukáš Červený
Video se připravuje ...

Tehdy doma ještě netušili, jak bude rodina Klausů početná. Livia Klausová loni v prosinci navíc Blesk Zprávám exkluzivně prozradila, že k nim přiletí opět brzy čáp.

„Máme sedm vnoučat a brzy přibude osmé, takže čas trávím velmi naplněně,“ řekla s tím, že možná dostane od snachy a syna vynadáno, že prozradila víc, než by měla. V očekávání je syn Jan s manželkou Lucií. A podle informací Blesk Zpráv by mělo jeho další dítě přijít na svět velmi brzy. 

Mezi tím u sebe doma pořádně uklízí. Čímž se Václav Klaus nedávno také na sociálních sítích pochlubil. Při jedné z pravidelných pondělních návštěv pořídil fotky a ukázal, jak to u Klausových vypadá v obýváku s krbem nebo přímo v ložnici.

„Maminka má ráda naklizeno, ale teď to bylo opravdu tak, že vyklidila naskladněné věci, tak jsem jí říkal, že je to jako v klícce a z nějakého magazínu,“ řekl Klaus mladší Blesk Zprávám loni v říjnu. Za maminkou se prý zastavuje pravidelně na začátku týdne.

„Vozím Elinku (dcera – pozn. red.) na atletiku, stavíme se tak u babičky na šťávičku, koláček a čokoládičku, aby se tak nějak dokrmila. Naše pondělní klasika,“ zmínil.

Video  Václav Klaus o listopadu '89: Havel prezidentem? To snad ne, zhrozil jsem se tenkrát.  - redakce Blesk
Video se připravuje ...

Kadrlik55 ( 6. března 2020 20:35 )

Autor napsal pravdu

Kadrlik55 ( 6. března 2020 20:34 )

Odporná familie a ten parchant je výsledek těchto degenerů

verka1 ( 6. března 2020 17:12 )

Umí se přetvářet, lhát a krást.

naidka ( 6. března 2020 16:32 )

Mongol z Ulánbátaru se nezapře.

naidka ( 6. března 2020 16:27 )

Plesku, oni nesedí na pařezech, ale na polenech břízy.

Zobrazit celou diskusi
Video se připravuje ...
Další videa
Články odjinud