Neděle 3. prosince 2023
Svátek slaví Svatoslav, zítra Barbora
Zataženo, sněžení -2°C

Kalouskovy spory: Babiše označil za „chcípající kobylu“. A schytal to od Rakušana

Autor: simao - 
29. února 2020
18:58

Miroslav Kalousek (TOP 09) opět budí vášně. A bojuje na víc frontách naráz. Nelichotivě se opřel do Andreje Babiše (ANO) kvůli jeho slovech o vlastizrádcích na adresu europoslanců. Sám ale za svou další kritiku kandidáta STAN dostal „naloženo“.  A to od předsedy STAN Víta Rakušana.

„Významnou političku CSU a EP označil veřejně premiér Andrej Babiš za ‚pomatenou‘, české europoslance pak za ‚vlastizrádce‘. Jsou to neklamné příznaky chcípající kobyly, která kope. Než ale chcípne, pokope toho ještě hodně. Odpovědnost ponesou všichni, kteří mu v tom pomáhají,“ reagoval Babišův rival a kritik Miroslav Kalousek (TOP 09) na premiérova slova o vlastizrádcích, která byla namířena proti europoslancům Tomášovi Zdechovskému (KDU-ČSL) a Mikuláši Peksovi (Piráti).

Kalousek kvůli tomu apeluje i na ministra zahraničí Tomáše Petříčka (ČSSD). „Pane ministře zahraničí, tato veřejná osočení z úst předsedy vlády ČR mohou zbytečně zhoršit naše vztahy s EU i s Německem, zejména s Bavorskem. Asi byste měl něco říct. Válka není, múzy a ministři zahraničí mlčet nemusí. Mlčí jenom srabi,“ míní šéf poslanců TOP 09.

Video  Kalousek dostal na Národce pusu. Klause mladšího drsně vypískali, v náručí chránil dceru před davem.  - Jaroslav Šimáček, Blesk Zprávy
Video se připravuje ...

Spor o „symbol korupce“

I Kalousek je však terčem kritiky. Sám Babiš se do něj opřel v pořadu Ptám se, pane premiére, když se řešily důchody. „Mě tohle baví, když člověk, který je celý život v politice, symbol korupce, tady dává nějaké rady. Který nás zadlužil 670 miliard,“ šil Babiš do Kalouska.

„V rozhovoru pro Blesk Zprávy mě premiér opět osočil z korupce. Andrej Babiš má kromě svých soukromých fízlů už šest let v rukou státní represivní aparát. Za celou tu dobu se nenašlo nic, z čeho by bylo možné mě obvinit. Chce někdo lepší důkaz o tom, že to jsou jen sprosté pomluvy?“ čílil se poté Kalousek.

„Důchodový systém (a spolu s ním i systém zdravotního pojištění) je dlouhodobě neudržitelný a vláda to dobře ví. Účinné reformy ale nemohou být populární. Tak se raději lidem lže, že ‚na důchody bude vždycky‘. Je to šílený hazard s budoucností milionů lidí,“ šije Kalousek do vlády kvůli důchodům dál.

Kalouskovo rýpnutí do Pirátů, Maláčové i STAN. A hrozba emigrací

Kalousek , který objíždí republiku s pivem s Mirkem, setkáními s příznivci a voliči, však sám nyní rozdává údery na všechny možné strany. Nešetřil rovněž ani Janu Maláčovou (ČSSD) kvůli kauze IT zakázky na jejím ministerstvu. „Když se v roce 2012 přihodilo ministru Drábkovi to samé, co dnes Janě Maláčové, bez řečí odstoupil. Vůbec nás nenapadlo přemýšlet jinak, byla to reflexe politické kultury. Fakt ale je, že Drábkův premiér nebyl trestně stíhaný dotační podvodník a zloděj. Bože, to bylo tenkrát Palermo!“ pronesl ironicky.

Rýpl si tento týden i do Pirátů. „ ‚Kapitalismus není kompatibilní s demokracií‘. Pirátská jde hledat nový systém. Pokud by ho, nedejbože, skutečně našla, šel bych si na stará kolena hledat novou vlast,“ reagoval na slova senátního kandidáta Pirátů Tomáše Tožičky Kalousek na twitteru.

Video  Ptám se, pane premiére - Babiš opět kritizoval práci ministryně Maláčové  - Jan Jedlička, Jaroslav Šimáček/Blesk Zprávy
Video se připravuje ...

V sobotu si pak připravil další rýpnutí. Tentokrát do STAN kvůli jejich kandidátovi. „Zajímavé. STAN staví do čela jihomoravské kandidátky někdejšího lídra za Zemanovce. Politické strany Zemana, Mynáře, Nejedlého a Veleby...Ponecháte si i to heslo, pane předsedo Rakušane? Třeba ještě zabere,“ uvedl Kalousek v narážce na Františka Lukla, který se kdysi snažil prosadit za SPOZ i pod heslem „Zastavili jsme Kalouska“.

„Bohužel toto slouží pouze pro dělání PR obrazu a získávání laciných politických bodů. Tímto způsobem se nehledá shoda napříč demokratickou opozicí, ale pouze se mohou vytvářet bariéry,“ reagovali zástupci STAN.

Rakušan: Kalousek není čert. Ale chtěl se opřít o komouše

„Miroslava Kalouska si člověk může vážit. Nepatřil jsem v posledních letech k těm, kteří by ho spojovali s nějakými účelovými kauzami a dělali z něj čerta české politiky. To si nezaslouží. Ušel kus cesty. Vyzrál. Jako řečník, ovšem, dle všeho, i v pohledu na svět. A to je na životě hezké. Člověk může změnit názor. Může být členem Československé strany lidové ještě před Listopadem, předsedou KDU-ČSL po Listopadu. Může sedět ve vládě se Stanislavem Grossem, stoupnout si před novináře s Jiřím Paroubkem a oznámit nám, že tu bude vláda opřená o komouše. Pro vás mladší - takhle si pana Kalouska pamatuje naše generace před sociálními sítěmi. A když nám to tehdy s Jirkou Paroubkem oznámili, šli jsme se opít,“ reagoval Rakušan na Kalouska a vmetl mu tak některé věci z jeho politické minulosti.

„A vidíte. Dnes vyvěšuje tibetské vlajky a je nepřítelem všech diktatur. Vývoj. A já mu ho věřím a vážím si ho za něj. František Lukl? To je proti tomu bezvýznamný příběh. Nebyl v žádné straně. A nechal se zlákat Zemanem a Rusnokem do podivného projektu. Ale jako starosta musím říct, že ministrem byl velmi rozumným. A starostou je skvělým. A věřím, že by byl i skvělým hejtmanem. Tak snad mu Miroslav Kalousek dá také právo na životní vývoj. Nebo bych mu nemohl věřit ani jeho vlastní současný obraz,“ pokračuje Rakušan.

„A... telefonní číslo mám furt stejné. Sedíme za sebou ve Sněmovně. Tak jsme si taky mohli psát nebo povídat sami, bez publika. Ale to by nebyl Miroslav Kalousek,“ dodal s úsměvem Rakušan.

Video  Kubáček o Babišovi: Babiš svým vyhrožováním o odchodu mobilizuje voliče  - Blesk TV
Video se připravuje ...

marmat ( 2. března 2020 22:45 )

xiioma:
VY jste anonym 01 ???
To je fejk na fejk, jako bejk

marmat ( 2. března 2020 22:41 )

Asatin:
Když se v noci vrátíte zhule­nej.­...ne­pište­....NIC
je to malér O NIČEM

Kazin ( 2. března 2020 05:18 )

Kalousek pionyr je vůl 😂😂

Asatin ( 2. března 2020 03:18 )

Babis, při jeho vstupu do KSČ podepsal souhlas s okupaci v 68 a tím potvrdil svou vlastizradu. Je to jen estebackej ***vir.

11karel11 ( 1. března 2020 19:18 )

Lidé by ve vysoké politice měli být pouze 2 volební období. Jinak si už nevidí do huby.

Zobrazit celou diskusi
Video se připravuje ...
Další videa
Články odjinud