Babiš zmizel z facebooku, „jeho“ muž řekl víc. Přijdeme o pravidelná hlášení?

Autor: Sabina Dračková - 
10. ledna 2020
17:16

Facebookový profil premiéra Andreje Babiše (ANO) je nedostupný. Občané se tak nemohou dozvědět, co šéf vlády aktuálně dělá, ani jak se připravuje na ples na Pražském hradě, který v pátek večer navštíví se svou chotí Monikou. Premiér Blesk Zprávám vysvětlil, že za vším stojí bezpečnostní chyba sítě. Ta totiž odhalila, kdo za Babiše píše nebo vkládá příspěvky. A tak poradci profil raději vypnuli.

Na facebooku došlo v pátek k bezpečnostní chybě, a tak se dalo jednoduše zjistit, kdo se o Babišovu stránku stará. Tým, který za premiéra na facebooku komunikuje, stránku raději udělal neviditelnou.

Na stránce bylo vidět i to, kdo vložil a upravil na premiérově profilu jeho pravidelná nedělní hlášení, která začíná slavnou větou „Čau lidi“. Dalo se tak zjistit, že o Babišův komunikační nástroj se stará více než deset lidí. Mezi nimi byl marketér Marek Prchal a další lidé z tiskového odboru hnutí ANO, i vlády.

Psali i nedělní hlášení?

„Facebook má zjevně bezpečnostní chybu, na kterou jsme byli upozorněni. Dokud to neopraví, stránky zůstanou shozené,“ řekl Deníku N premiérův poradce Marek Prchal s tím, že nevědí, jak dlouho může problém trvat. Stránky samotného hnutí ANO, jehož je Babiš šéfem, marketéři nevypnuli.

Tisíce přečtení mají na premiérově facebooku hlavně jeho pravidelné nedělní hlášení. O nich v minulosti uvedl, že než je napíše, trvá mu to několik hodin. „Čau lidi, poslední hlášení tenhle rok. Nevím, jak bez toho 14 dnů vydržím. Nebude to sranda, ale snad to dám. Trávím s tím několik hodin každou neděli,“ stálo v prosincovém příspěvku.

Není to poprvé, co na facebooku k něčemu podobnému došlo. V roce 2018 se kvůli jiné bezpečnostní chybě mohli útočníci dostat ke skoro padesáti milionům účtů, a dokonce nad nimi mohli i převzít kontrolu. Za špatné nakládání s údaji o uživatelích bývá společnost Facebook často kritizovaná.

junkiexl ( 11. ledna 2020 20:08 )

Jestli ten Bures neni nakonec homosenzueel. Jak olizuje Maru, to je jako se divat na starecky sex. Fujtajxl.

tomik007 ( 11. ledna 2020 15:19 )

VIS kolik si napujczoval UJO ???

8vox8 ( 11. ledna 2020 14:35 )

..vaše ubohosti, hra s exekutory je jen a jen na každém samotném!!! Nemáte si půjčovat a půjčovat a půjčovat...finanční negramotnost jste si nechali natlouct po semiši do svých hlavinek ...a mít vše teď a hned!!! Není mi vás líto

Hnuep ( 11. ledna 2020 14:23 )

Pane Damir, jste muj člověk, já dostal už dávno tento nápad ale týkal se toho zrzatého koktavého, jak se to jmenovalo.... Jo. Havel. Dá-li Bůh, tak si na Havluv hrob musim dojit a nejmin si u něj zatančit.

Hnuep ( 11. ledna 2020 14:19 )

Tak Babiš, kdo neni na facebooku, jak kdyby nebyl. dejte to do pořádku pane babiš.

Přestáváte mi byt sympatickej pane babiš. Jestli vaše vyceněny zuby na fotce jsou stejně upřimný smích jako vaše zprávy na facebooku, na ktere je najmutych deset lidi poradcu, tak pro mě to neni uprímnej smích ale cenění zubů dogy tibetské nebo jaké .

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud