„ČR přijme 2–3 % uprchlíků a dá jim dávky? Lež,“ šijí Babiš a Hamáček do odpadlíka

Autor: simao - 
7. ledna 2020
08:49

Nezařazený poslanec Lubomír Volný, který se rozhádal s okamurovci, se postaral o další „uprchlický humbuk“. A jeho slova s chutí převzaly dezinformační weby. Jak je to s onou tajemnou bruselskou migrační dohodou, podle které má Česko údajně převzít 2–3 procenta všech uprchlíků? Premiér Andrej Babiš (ANO) i vicepremiér a šéf vnitra Jan Hamáček (ČSSD) se rázně ohradili proti Volného poplašné zprávě. Je to prý lež.

„Bruselská promigrační dohoda 2. 12. 2019. ČR podle ní přijme 2–3 % všech uprchlíků a dá jim ‚západní‘ sociální dávky!“ uvedl na facebooku poslanec-odpadlík a odkazuje se při tom i na německý Die Welt. Podle Volného v takovém případě „budeme čelit zradě vlastní vlády a stejné islamizaci a afrikanizaci jako západní státy EU“. „Osa zla Berlín, Paříž, Brusel jede na 100 %,“ bouřil poslanec.

Podobné poplašné zprávy přichází mj. i  z jeho bývalé partaje – SPD. Zatímco povyk Tomia Okamury zůstává již často bez povšimnutí, tentokrát přišel rychlý zákrok z nejvyšších míst. Ozvali se jak Andrej Babiš (ANO), tak Jan Hamáček (ČSSD).

„Šíří se nepravdivé zprávy, že přijmeme migranty. I tady na mém facebooku se dost lidí ptá, co se dělo 2. 12. 2019 na jednání ministrů vnitra v Bruselu a že četli, že jsme tam vyjádřili souhlas s reformou azylové a migrační politiky EU a zdali to znamená přerozdělování migrantů. Tak jsem se hned zeptal, co se tam vlastně řešilo a jaký je výsledek,“ uvedl v pondělí na svém účtu na facebooku Babiš.

Babiš: Nechceme ani jednoho migranta nařízeného z Bruselu

A podobně jako ve svém novoročním projevu premiér uvedl, že se lidé ptají „člověka, který už několik let, od začátku, říká ‚Nechceme ani jednoho migranta nařízeného z Bruselu‘. Ptáte se člověka, který spolu s kolegy z V4 zrušil na Evropské radě povinné kvóty pro rozdělování migrantů.“

„Podle ředitelky odboru ministerstva vnitra Pavly Novotné, která byla přítomna na jednání, je to celé nesmysl a lež. Za Českou republiku vystoupil náměstek ministra vnitra Jakub Kulhánek a zcela jasně ODMÍTL jakýkoliv způsob přerozdělování migrantů. Tak. Snad jsem všechny uklidnil,“ dodal Babiš.

Hamáček: Šíření strachu

K útoku poslance Volného na vládní představitele Hamáček uvedl: „Pan poslanec Volný zase potřebuje upoutat pozornost. Neumí to jinak než šířením nesmyslů a strachu! Chci jen jasně říct, že se nebojím riskovat svou politickou budoucnost, jak píše pan Volný. Svůj názor jako ministr vnitra ČR jsem nezměnil.“

Volného dezinformace tak Hamáček rázně popřel. „Pan poslanec si buď vymýšlí, nebo si špatně přeložil články z Die Welt. Česká republika si sama rozhoduje a bude rozhodovat, komu udělí azyl a komu poskytne útočiště. Na prosincovém setkání ministrů vnitra EU Česko odmítlo jakékoliv kvóty na přerozdělování migrantů. Žádná 2–3 % uprchlíků nepřijmeme. Nic se nezměnilo a nezmění! Za tím si stojím,“ dodal ministr vnitra.

Video Spor o syrské sirotky: Hamáček varuje před dovezením mladých Afghánců do Česka. - Jaroslav Šimáček, Blesk Zprávy / foto Reuters

Sledujte pořady Blesk Zpráv

Epicentrum S prezidentem v Lánech Ptám se, pane premiére

Redakce Blesk Zpráv pro vás každý týden od pondělí do čtvrtka připravuje pořad Epicentrum s rozhovory na aktuální témata. Kromě toho vám pravidelně přinášíme názory prezidenta Miloše Zeman v pořadu S prezidentem v Lánech a zpovídáme i premiéra Andreje Babiše.

Aktuálně: Koronavirus

Volby 2020 (podzim)

Krajské volby 2020 Senátní volby 2020

nemocna ( 4. února 2020 00:32 )

Žádné uprchlíky ani sirotky at si táhnou do své země tady je nikdo nechce už tak je tady spoustu cizinců to už není Česká zem co patřila ČECHŮM, všechny cizáky vypráskat za hranice, za vše můžou politici, novou vládu ta co bude pracovat pro České občany a cizáky nebrat, jsme malá země a potřebujeme naší zem pro nás ČECHY

Schlafenberg ( 7. ledna 2020 23:15 )

Snad si vážně nemyslíš že Bartoš s Ondračkou o něčem rozhodují a že se je někdo na něco ptá Jsou to lokajové a poskokové.

dobryclovek ( 7. ledna 2020 19:21 )

pozor na naše politiky udava­če,kři­váky,­podra­záky lidov­ce,TOP­,STAN,­sená­tory kteří rádi chtějí příjmout uprchlíky arabistka Pekarová jen se udržet u koryta chce uprchlíky,sirotky a jinou pakáž jsou to jidáši a ne politici

marmat ( 7. ledna 2020 17:39 )

Schlafenberg:
To si rád Bartoš s Ondračkou od Vás přečtou.....
máte rychlovidění někam za roh.....

marmat ( 7. ledna 2020 17:35 )

hejhej:
Omyl....je TO JASNĚ tendenční Anti-Babiš ...
Sponzor je profláklý skoro jako Moravec....
Brusel s tím necvičí....jen Opozice a spol.

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud