Smrt ženy (†45) šéfa KDU-ČSL Výborného: Našla ji dcera (16), zkoušela ji zachránit

Autor: dp, simao, jko - 
2. října 2019
05:00

Masáží srdce se snažila dcera Markéty Výborné (†45) zachránit své mamince život. Bohužel marně. Manželka šéfa lidovců Marka Výborného (43) zemřela v pondělí ráno. Vypravila děti do školy a šla si ještě lehnout, protože jí nebylo dobře. A už se neprobrala.

Poznali se při zkoušce divadelního představení a vzali se v roce 2001. Poslance a předsedu opoziční KDU-ČSL Marka Výborného a jeho manželku Markétu, klavíristku a profesorku na konzervatoři, nyní rozdělila smrt.

Marný pokus dcery o záchranu maminky

Podle zdroje blízkého rodině objevila bezvládné tělo nejstarší dcera Amálka (16), která okamžitě začala s resuscitací. Ale mamince už život nevrátila. „Bylo to zcela náhle, absolutně neočekávané. Pro rodinu je to šokující a zdrcující zážitek. Všichni jsou zahaleni do hlubokého smutku,“ řekl Blesku blízký rodinný přítel.

Výborný měl se svojí ženou tři děti, kromě Amálky ještě dceru (12) a syna (9). Všichni se shodují, že skon byl neočekávaný. „Paní Výborná si předtím na nic nestěžovala, byla zdravá,“ potvrdila Blesku mluvčí KDU-ČSL Denisa Morgensteinová.

Bolesti hlavy?

„Nikdo z nás nepozoroval, že by si stěžovala, že ji něco bolí nebo trápí. Byla to skvělá žena, plná života a úsměvu. Plánujeme v příštích dnech uspořádat koncert, kterým jí chceme vzdát hold,“ řekl Blesku smutně ředitel konzervatoře Dalibor Hlava.

Podle jiných informací si ale poslední dobou paní Markéta stěžovala na bolesti hlavy.

Ještě o víkendu spolu byli manželé Výborní na svatováclavské pouti ve Staré Boleslavi, odkud mají i společnou fotku.

Pohřeb Markéty Výborné by se měl uskutečnit v sobotu v Heřmanově Městci, kde rodina žila. Šéf lidovců nyní vše s podporou své rodiny zařizuje.

Video  Poznali se ve výtahu, u táboráku či na divadle. Lidovci promluvili o svých manželkách, které jsou jejich oporami  - Jaroslav Šimáček / KDU-ČSL

Sledujte pořady Blesk Zpráv

Epicentrum S prezidentem v Lánech Ptám se, pane premiére

Redakce Blesk Zpráv pro vás každý týden od pondělí do čtvrtka připravuje pořad Epicentrum s rozhovory na aktuální témata. Kromě toho vám pravidelně přinášíme názory prezidenta Miloše Zeman v pořadu S prezidentem v Lánech a zpovídáme i premiéra Andreje Babiše.

Další videa
Články odjinud