Moravec a Fridrichová ukáží svůj majetek? Šéf KSČM Filip plete bič na ČT a spol.

Autor: ČTK, tva - 
20. 9. 2019
18:55

Předseda KSČM Vojtěch Filip připravil novelu, podle níž by museli majetková přiznání pravidelně podávat i novináři veřejnoprávních médií, tedy České televize, Českého rozhlasu a České tiskové kanceláře. Uvedl to na twitteru. Nyní bude pro návrh hledat podporu mezi poslanci dalších klubů. ČTK Filip řekl, že předlohu podá do Sněmovny v nejbližších týdnech.

Novináři veřejnoprávních médií, mezi nimi i známé moderátorské tváře ČT jako Václav Moravec, Světlana Witowská nebo Nora Fridrichová, by měli podle Filipa stejné povinnosti jako ostatní veřejní funkcionáři, na něž se zákon o střetu zájmů vztahuje.

Podávali by vstupní majetkové přiznání, následně každoroční a také výstupní potom, co by práci přestali vykonávat. Internetový registr majetkových přiznání vede ministerstvo spravedlnosti.

Místopředseda Sněmovny Filip tvrdí, že novináři ovlivňují veřejné mínění, ale nenesou žádnou odpovědnost. „Primárně mi jde o to, aby alespoň to, co se odehrává ve veřejnoprávních médiích, aby byla pravda a ověřené informace,“ řekl.

Idea volení novinářů byla nadsázka, tvrdí šéf KSČM

O návrhu na zavedení majetkových přiznání novinářů Českého rozhlasu a České televize mluvil Filip už v červnu. Za nadsázku pak označil další záměr, aby byli novináři každé čtyři roky voleni. Na majetkových přiznáních ale trval. Poukazoval na to, že veřejnoprávní televize a rozhlas jsou placeny z veřejných prostředků.

Česká televize a Český rozhlas vybírají koncesionářské poplatky, což je podle Filipa kvazidaň. Česká tisková kancelář hradí veškeré náklady výhradně ze své komerční činnosti. Předseda KSČM ale uvedl, že má právo na státní dotace. Protože žádné nečerpá, je podle něho možné, že by v legislativním procesu z předlohy vypadla. Na druhou stranu je ale také podle Filipa možné vztáhnout zákon o střetu zájmů i na novináře soukromých médií.

Pohřeb Karla Gotta

Parte Děti Karla Gota Rozloučení na Žofíně Záznam zádušní mše Hosté na zádušní mši O životě Karla Gotta Dědictví Bertramka

Hrob

Celé Česko truchlí. Zemřel Karel Gott, držitel čtyř desítek Zlatých slavíků. Jen málokterý umělec za sebou zanechá tolik děl, jako zesnulý zpěvák. Připomeňte si Mistrův život.

Vše o Karlovi Gottovi čtěte ZDE

satanas ( 21. září 2019 17:05 )

ANo, jsou porad stej­ni,,,h­eeerec­ky..Ma­ji miliony a rvou ze nemaji co jist..Pravda se ukaze vzdy, az dojde na rodinne hadky kvuli dedictvi...

satanas ( 21. září 2019 17:03 )

HaWloidi jsou nepokryti fasouni,,presne jak si to pral jejich "Vudce"!

satanas ( 21. září 2019 17:00 )

VAROVANI!! Sledovani tzv "ceske???" televize skodi zdravi!!

anonym01 ( 21. září 2019 15:24 )

jsi fašista. Fašista jako je falmer musi byt podle zákona v suchu! jenomze HANBAČEK s vama vladne

anonym01 ( 21. září 2019 15:21 )

jiste, demokracii rudych? od kdy, vy totalitari

Zobrazit celou diskusi
Další videa