Filip si u Zemana stěžoval na Ťoka a Petříčka. Ministra dopravy prezident „podržel“

Autor: ČTK, FiM - 
6. února 2019
18:30

Předseda KSČM Vojtěch Filip ve středu sdělil prezidentu republiky Miloši Zemanovi, že není spokojen s činností současných ministrů dopravy Dana Ťoka (za ANO) a zahraničí Tomáše Petříčka (ČSSD). Filip to řekl ČTK po dnešní schůzce s prezidentem na Hradě. Podle něho Zeman není spokojen jen s ministrem zahraničí Petříčkem.

„Pan prezident vyslovil nespokojenost s prací pana Petříčka, tam jsme se shodli, u pana Ťoka měl jiný názor než já,“ uvedl předseda KSČM, která ve Sněmovně toleruje menšinovou vládu hnutí ANO a sociální demokracie.

Komunisté kritizují Ťoka (ANO) dlouhodobě, naposledy kvůli prosincovému kolapsu na opravovaném úseku dálnice D1 na Vysočině.

V případě Petříčka (ČSSD) se KSČM nelíbil jeho postoj k rusko-ukrajinskému konfliktu v Azovském moři a k novému ukrajinskému zákonu, který rozšiřuje řady ukrajinských válečných veteránů o někdejší banderovce.

Premiér Andrej Babiš (ANO), který už dřív zmínil možnost rekonstrukce vlády, se za Ťoka staví. Ministerský předseda ale připouští, že má rezervy v komunikaci s veřejností. Za Petříčkem zase stojí ČSSD, přičemž podle koaliční smlouvy musí případnou výměnu ministra schválit předseda strany, která člena vlády nominovala.

Filip seznámil Zemana také s výsledky své cesty do Číny, kterou navštívil v polovině ledna. Předseda KSČM uvedl, že byl v Číně kvůli rozšíření spolupráce při výrobě malých dopravních letadel. „Čínské úřady v centru i v regionu potvrdily, že mají o spolupráci dál zájem,“ řekl.

Se Zemanem Filip mluvil i o zahraničních věcech. Jako místopředseda Sněmovny, jak uvedl, se brzy setká se svým protějškem v horní komoře Milanem Štěchem (ČSSD) kvůli koordinaci parlamentních zahraničních cest.

Video Komunisté diktují Babišovi podmínky. A tropické klíště vyděsilo Slováky, mají se bát i Češi? - Bára Horáková, Lukáš Červený, redakce Blesk

victor1 ( 9. února 2019 08:26 )

Blbec Petříček potopil ČSSD tím,že podepsal pakt o uprchlících a ještě ten de*bil tvrdil,že se tím nic nemění.Přitom to je jako by jsme schvalovaly kvoty na uprchlíky.Babiš v tom měl také prsty.Nejdřím,že neexistuje a pak se nechá ohnout.Ještě,že ten parchant Petříček nepodepsal aspoň tu úmluvu o migrantech.To už bych tomu hovadu asi jel do Prahy rozbít tu hnusnou držku.

victor1 ( 7. února 2019 21:35 )

Tvoje: Komunisté kritizují Ťoka (ANO) dlouhodobě, naposledy kvůli prosincovému kolapsu na opravovaném úseku dálnice D1 na Vysočině Moje: V čem vidíš problém?Selhal! Tvoje: V případě Petříčka (ČSSD) se KSČM nelíbil jeho postoj k rusko-ukrajinskému konfliktu v Azovském moři a k novému ukrajinskému zákonu, který rozšiřuje řady ukrajinských válečných veteránů o někdejší banderovce. Moje: V azovském moři byli zajati ukrajinští námořníci i se svými loděmi,neboť se v té chvíli nacházeli v ruských výsostných vodách,které jimi byly i před anexí Krymu.A druhá část:Není možné,aby Banderovci byli uznáváni jako hrdinové!!! Neboť: Banderovci se mj. podíleli za 2. světové války na rabování,znásilňování a vyvraždění deseti tisíců Poláků,Čechů,Slováků,Maďarů a Židů.Je to jeden z dalších důkazů o dění na Ukrajině,kde jsou veškeré orgány státní správy,včetně zpravodajských služeb,ovlivňovány korupcí a všudy přítomným fašizmem,který je jim vlastní. Tak nějak bych to tedy shrnul,že Ukrajina se nesmí přijmout jak do NATO,tak ani do EU.Samý problém a ve všem.

tomik007 ( 6. února 2019 22:32 )

KOREKTURA: Soucasny soudruh Filip si stěžoval bývalému soudruhu Zemanovi na dva ministry. A co na to bývalý soudruh Zeman? Uspokojí sucasneho soudruha Filipa a nařídí bývalému soudruhu Babišovi jejich odvolání ?

zemanbures ( 6. února 2019 21:48 )

Soudruh Filip z trojčlenné vládní koalice si stěžoval bývalému soudruhu Zemanovi na dva ministry ze zbývajících dvou koaličních stran. A co na to bývalý soudruh Zeman? Upokojí soudruha Filipa a nařídí Babišovi jejich odvolání? Na tom snímku vypadá Zeman jak čerstvě vyvoraná myš.

turbina ( 6. února 2019 21:17 )

jusa už nemá zuby , jen kouří péra.

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud