Filip si u Zemana stěžoval na Ťoka a Petříčka. Ministra dopravy prezident „podržel“

Autor: ČTK, FiM - 
6. 2. 2019
18:30

Předseda KSČM Vojtěch Filip ve středu sdělil prezidentu republiky Miloši Zemanovi, že není spokojen s činností současných ministrů dopravy Dana Ťoka (za ANO) a zahraničí Tomáše Petříčka (ČSSD). Filip to řekl ČTK po dnešní schůzce s prezidentem na Hradě. Podle něho Zeman není spokojen jen s ministrem zahraničí Petříčkem.

„Pan prezident vyslovil nespokojenost s prací pana Petříčka, tam jsme se shodli, u pana Ťoka měl jiný názor než já,“ uvedl předseda KSČM, která ve Sněmovně toleruje menšinovou vládu hnutí ANO a sociální demokracie.

Komunisté kritizují Ťoka (ANO) dlouhodobě, naposledy kvůli prosincovému kolapsu na opravovaném úseku dálnice D1 na Vysočině.

V případě Petříčka (ČSSD) se KSČM nelíbil jeho postoj k rusko-ukrajinskému konfliktu v Azovském moři a k novému ukrajinskému zákonu, který rozšiřuje řady ukrajinských válečných veteránů o někdejší banderovce.

Premiér Andrej Babiš (ANO), který už dřív zmínil možnost rekonstrukce vlády, se za Ťoka staví. Ministerský předseda ale připouští, že má rezervy v komunikaci s veřejností. Za Petříčkem zase stojí ČSSD, přičemž podle koaliční smlouvy musí případnou výměnu ministra schválit předseda strany, která člena vlády nominovala.

Filip seznámil Zemana také s výsledky své cesty do Číny, kterou navštívil v polovině ledna. Předseda KSČM uvedl, že byl v Číně kvůli rozšíření spolupráce při výrobě malých dopravních letadel. „Čínské úřady v centru i v regionu potvrdily, že mají o spolupráci dál zájem,“ řekl.

Se Zemanem Filip mluvil i o zahraničních věcech. Jako místopředseda Sněmovny, jak uvedl, se brzy setká se svým protějškem v horní komoře Milanem Štěchem (ČSSD) kvůli koordinaci parlamentních zahraničních cest.

Video Komunisté diktují Babišovi podmínky. A tropické klíště vyděsilo Slováky, mají se bát i Češi? - Bára Horáková, Lukáš Červený, redakce Blesk
1080p 720p 360p

Volby do Evropského parlamentu 2019

Informace Kandidáti Evropská unie Voličský průkaz Instituce Evropské unie Legislativní proces

Volby do Evropského parlamentu čekají České republiky v pátek a sobotu 24. a 25. května. Rozhodne se v nich o obsazení 705 křesel. Výsledky by měly být známé v neděli 26. května ve 23 hodin. Počet Europoslanců zeštíhlí o 46 kvůli odchodu Velké Británie.

Počtu českých europoslanců se tato změna ovšem nedotkne. Stejně jako před pěti lety si Češi vyberou 21 nových poslanců.

Blesk Zprávy zjišťovaly, kteří čeští europoslanci chtějí své pozice obhajovat.

Doporučujeme
victor1 ( 9. února 2019 08:26 )

Blbec Petříček potopil ČSSD tím,že podepsal pakt o uprchlících a ještě ten de*bil tvrdil,že se tím nic nemění.Přitom to je jako by jsme schvalovaly kvoty na uprchlíky.Babiš v tom měl také prsty.Nejdřím,že neexistuje a pak se nechá ohnout.Ještě,že ten parchant Petříček nepodepsal aspoň tu úmluvu o migrantech.To už bych tomu hovadu asi jel do Prahy rozbít tu hnusnou držku.

victor1 ( 7. února 2019 21:35 )

Tvoje: Komunisté kritizují Ťoka (ANO) dlouhodobě, naposledy kvůli prosincovému kolapsu na opravovaném úseku dálnice D1 na Vysočině Moje: V čem vidíš problém?Selhal! Tvoje: V případě Petříčka (ČSSD) se KSČM nelíbil jeho postoj k rusko-ukrajinskému konfliktu v Azovském moři a k novému ukrajinskému zákonu, který rozšiřuje řady ukrajinských válečných veteránů o někdejší banderovce. Moje: V azovském moři byli zajati ukrajinští námořníci i se svými loděmi,neboť se v té chvíli nacházeli v ruských výsostných vodách,které jimi byly i před anexí Krymu.A druhá část:Není možné,aby Banderovci byli uznáváni jako hrdinové!!! Neboť: Banderovci se mj. podíleli za 2. světové války na rabování,znásilňování a vyvraždění deseti tisíců Poláků,Čechů,Slováků,Maďarů a Židů.Je to jeden z dalších důkazů o dění na Ukrajině,kde jsou veškeré orgány státní správy,včetně zpravodajských služeb,ovlivňovány korupcí a všudy přítomným fašizmem,který je jim vlastní. Tak nějak bych to tedy shrnul,že Ukrajina se nesmí přijmout jak do NATO,tak ani do EU.Samý problém a ve všem.

satanas ( 7. února 2019 14:16 )

Rohata, rohata,,tebe bere Amok, vid? Coz se obcas ANONYMNIM alkohokolikum stava!!

satanas ( 7. února 2019 14:12 )

Řekl bych, že tohle vystihuje Zemana nejlépe https://zpravy.aktualne.cz/domaci/zeman-v-usa-vsichni-jsme-zidi-s-terorismem-musime-bojovat/r~0ecf60 a2c0f011e4aff10025900fea04/?redirected=1489259239 Na konferenci Americko-izraelského výboru pro veřejné záležitosti (AIPAC) Zeman řekl: "Nyní musíme všichni říci: Jsem Žid," pronesl český prezident v angličtině a poslední větu zopakoval i v hebrejštině. Posluchači reagovali potleskem vestoje.

Qmur ( 7. února 2019 10:50 )

To je dobrý, přečtěte. „Nevzpomínám si na hlubší přátelství, které bych v tomto věku uzavřel. Byl jsem líné dítě, které maminka do pěti let vozila ve sportovním kočárku, a lenost mě neopustila dodnes,“ vzpomíná Miloš Zeman. Read more at https://reportermagazin.cz/a/pJxyj/misto-vtipu-nadavky-proc-se-zmenil-milos-zeman?utm_source=www.sez nam.cz&utm_medium=sekce-z-internetu#VrVU1gdpMU7D2yJu.99

Zobrazit celou diskusi
1080p 720p 360p
Další videa