„Hamáček jen odsouvá rozhodnutí.“ Opozice kritizuje ČSSD, Hrad mlčí

Aktualizováno -
15. 7. 2019
18:33
Autor: ČTK, tva, vei - 
15. 7. 2019
18:25

Pražský hrad se nebude vyjadřovat k rozhodnutí ČSSD, že zatím zůstane ve vládě s ANO a že trvá na nominaci Michala Šmardy na ministra kultury. Sdělil to v pondělí mluvčí prezidenta Miloše Zemana Jiří Ovčáček. Podle Vojtěcha Filipa, jehož KSČM menšinovou vládu ANO a ČSSD toleruje, se sociální demokracie snaží do záležitosti víc angažovat premiéra Andreje Babiše (ANO). Pravicová opozice mluví o tom, že se nic nevyřešilo. Podle SPD se ČSSD snaží zuby nehty držet vlády.

„Aktuálně nebudeme poskytovat žádný mediální komentář,“ reagoval Ovčáček na žádost o komentář k výsledkům předsednictva ČSSD a na otázku, jak bude prezident nyní postupovat a zda přijme premiéra Andreje Babiše (ANO).

Filip považuje rozhodnutí předsednictva ČSSD za hru o čas a za snahu více zapojit do sporu o Šmardu premiéra. „Myslím, že to neodpovídá ani koaliční smlouvě, ani výsledkům jednání u prezidenta republiky,“ napsal předseda KSČM.

Hamáček jen odsouvá rozhodnutí, tvrdí Pospíšil

Nekonečný příběh pokračuje. Skutečně tomu ještě někdo rozumí? Připomínám, že by stačilo mít dostatečně silného premiéra, který bude trvat na respektování ústavy a nebude jen poslušným učedníkem hradního pána,“ uvedl na twitteru Výborný.

ČSSD opět nic definitivně nevyřešila a zůstává ve vládě Andreje Babiše. Vítězí strach z nových voleb a ztráty funkcí. Naopak šance vymanit se z područí Miloše Zemana a naděje na výměnu trestně stíhaného premiéra je u ledu. Žádné překvapení,“ napsal na twitteru Pospíšil. Podle něj předseda ČSSD Jan Hamáček stále odsouvá rozhodnutí.

Okamura: Komedie ČSSD, odpovědnost nese i Babiš

ČSSD se teď snaží hnát věc na ostří nože s trvající hrozbou demisí, a to i v situaci, kdy k nominaci má pochybnosti premiér. Toto je přesně otázka, kterou si pánové Hamáček a Babiš měli vyříkat, než s ní vylezli na veřejnost. STAN trvá na dodržování ústavního principu: koho navrhne premiér, toho má prezident jmenovat. Ostatní je jen stínová hra a tanečky a ukazuje to slabost celé vlády,“ sdělil předseda STAN Vít Rakušan.

Podle předsedy SPD Tomia Okamury pokračuje „vládní komedie v režii ČSSD“. „ČSSD se snaží přehodit odpovědnost za svoji rozhádanost na prezidenta republiky. Vyplývá to ze závěrů právě skončené dnešní schůzky vedení rozpadající se ČSSD. Budou se držet vlády zuby nehty. Protichůdné výroky jednotlivých představitelů ČSSD připomínají politickou satiru. Bohužel krize paralyzuje vládu, která má pracovat pro občany. Odpovědnost za tuto situaci nese i premiér Babiš. Ze strachu z elit EU zvolil ČSSD za koaličního partnera,“ napsal Okamura.

Video Buď Šmarda, nebo konec. Hamáčka podpořilo i předsednictvo ČSSD. - abl

Sledujte pořady Blesk Zpráv

Epicentrum S prezidentem v Lánech Ptám se, pane premiére

Redakce Blesk Zpráv pro vás každý týden od pondělí do čtvrtka připravuje pořad Epicentrum s rozhovory na aktuální témata. Kromě toho vám pravidelně přinášíme názory prezidenta Miloše Zeman v pořadu S prezidentem v Lánech a zpovídáme i premiéra Andreje Babiše.

hejhej ( 16. července 2019 16:18 )

Socani jsou s tím vydíráním a vyhrožováním trapní.
Odejděte z vlády a ať už je od vás konečně pokoj !!!

tomik007 ( 16. července 2019 00:15 )

VIDIS KAMO - a prumernemu cekoslovakovi to trva asi 20 let nez na totok prinde, (prvni byla kikina) a pak uz sa tam len stridajo jak ti svati na orloju..

junkiexl ( 15. července 2019 22:59 )

Vsichni, ale vsichni cesti politici nejsou nic jineho nez paraziti, zlodeji a zlodejickove, nekteri gauneri, nestydati lhari,fialovy hnus bez jakychkoli idealu, ale co je horsi, moralky, oni se ani neobtezuji zachovat alespon zdani nejake slusnosti. Otazka zni. Co s tim a jak dal?

junkiexl ( 15. července 2019 22:45 )

anonym01 Burese nikdo neoslabil, Bures je neschopna lopata a vzdycky byl. V cem je dobrej, to je oskubavani Cehunska. protoze naivni Cehuni mu to dovolili. Jak to tak vypada, tak se to ucho utrhlo docela rychle. Burese zahubila jeho primitivni nenazranost. Ted uz mu jen nakopnout do peeerdele, ale az splati vse, co nakradl.

murQ ( 15. července 2019 22:07 )

Už dali slovo Hamajdovi, podají. Heja hej.

Zobrazit celou diskusi
Další videa