Aféra s Babišem juniorem nahnala ANO voliče. Údajný únos na Krym vynesl hnutí skoro 36 procent

5. 12. 2018
14:29

Hlasovalo se o nedůvěře vládě, tisíce lidí protestovaly, vznikala velká prohlášení. Ačkoli kauza údajného únosu Andreje Babiše mladšího otřásla Českem, hnutí ANO to nijak neublížilo. Podle volebního modelu agentury STEM by sněmovní volby opět vyhrálo, a to se ziskem 35,7 procenta hlasů. Oproti říjnu by si tak polepšilo o 2,3 procentního bodu. 

Agentura STEM provedla výzkum více než týden po zveřejnění reportáže o údajném únosu premiérova syna na Krym a ve dnech kolem hlasování o vyslovení nedůvěry vládě. „Data ukazují, že nedávné události aktivizovaly a posílily tábor příznivců hnutí ANO,“ uvedl STEM.

Růst podpory hnutí ANO zaznamenal také o víkendu zveřejněný průzkum agentury Kantar CZ pro Českou televizi. 

Své postavení zlepšili v listopadovém průzkumu STEM rovněž Piráti. Podle volebního modelu by ve volbách skončili druzí se ziskem 13,1 procenta, zatímco v říjnu by získali 12,6 procenta.

TOP 09 a STAN pod hranicí

Třetí nejsilnější stranou ve Sněmovně by byla ODS se ziskem 12,4 procenta. Na čtvrtém místě by skončili komunisté (7,6 procenta), následovaní SPD (6,9 procenta) a vládními sociálními demokraty, kterým by dalo hlas 6,6 procenta voličů. Nejslabší parlamentní stranou by byli lidovci, kteří by pětiprocentní práh pro vstup do Sněmovny překročili o jednu desetinu procentního bodu.

Těsně pod pětiprocentní hranicí by podle volebního modelu skončila TOP 09 (4,9 procenta) i Starostové a nezávislí (4,6 procenta).

Při přepočtu hlasů na mandáty by zástupci ANO obsadili ve Sněmovně 95 křesel, spočítal STEM. Piráti by měli 29 poslanců a občanští demokraté 25 zástupců. Shodně po 15 křeslech by obsadili poslanci SPD a komunisté. Sociálních demokratů by v dolní komoře usedlo 14 a lidovců sedm.

Průzkum agentury STEM se konal od 19. do 30. listopadu. Na otázky odpovědělo 1034 respondentů.

Video Babiš: Můj syn je nemocný. Komu věříte víc, policii nebo jemu? - Aleš Brunclík
1080p 720p 360p

egyptanka ( 7. prosince 2018 07:05 )

A nyní tu o Karkulce a vlkovi. Máme nejlepšího premiéra od hadráku. Tak si ho važme.

zdenek43 ( 6. prosince 2018 10:39 )

Standardní stádia projektu: 1. nekritické přijetí 2. velké nadšení 3. naprostý zmatek 4. hledání viníka 5. potrestání nevinných 6. povýšení nezúčastněných. a soudruh StBak Andrej BABIS - Bures bude vesele dal se chovat jako MEGA-SMEJD .. kazdy den bude okradat spodnich 10 milionu kde se DAAAAAA . . Globus končí se špekáčky z Agrofertu. V testech měly nejméně masa -7.2018- Obchodní řetězec Globus se rozhodl ukončit odběr z špekáčků od firmy Krahulík, která je součástí svěřenského fondu premiéra Andreje Babiše. V testech Státního veterinárního ústavu se totiž ukázalo, že v produktech od společnosti Krahulík je nejméně masa ze všech testovaných špekáčků. ... Testovaný výrobek od jedné z firem koncernu Agrofert byl pátý n e j d r a ž š í ze všech, které pořad A DOST! zkoumal. ... Testy prokázaly, že špekáčky obsahují zdaleka nejméně masa ze všech zkoumaných výrobků. Deklarovaný podíl 55 procent masa obsahovaly až po připočtení desetiprocentní odchylky. Navíc v nich testy odhalily nejmenší množství libového masa. Zmíněné špekáčky na rozdíl od jiných neobsahují vůbec žádné hovězí, které se obvykle k vepřovému masu přidává. Obsahují také dvacet různých aditiv včetně barviva, tedy nejvíc ze všech testovaných výrobků. NOOOO a dalsi ..... METE MASO -chybi 25%,,,,, MRAZENE RYBY -chybi 50% masa sama mrazena VODA....Babišovy párky dopadly nejhůře v testu. Kostelec lže zákazníkům - Kostelecké uzeniny, které jsou jednou z vlajkových lodí společnosti Agrofert, tedy zemědělského impéria Andreje Babiše, klamou své zákazníky na obalech svých výrobků. - zároveň v něm laboratoř objevila separát, který výrobce zatajil. Test, který ministra financí zřejmě nepotěší, zařadila do svého pořadu Černé ovce Česká televize. Podle redaktora dTestu Jana Maryšky, právě Frankfurtské párky z Kostelce dopadly ze všech zkoumaných výrobků nejhůře, přestože se jednalo o jedny z nejdražších párků v testu. „Prokázali jsme obsah strojně odděleného masa... a presto Andrej B A B I S - premier CR

zdenek43 ( 6. prosince 2018 10:19 )

Policie vyslechla hlavní obviněnou v kauze Čapí hnízdo teprve ve středu Dvouhodinový výslech v sídle pražské policie ve středu absolvovala bývalá náměstkyně jihlavského primátora za ANO Jana Mayerová (48), která je obviněná v kauze Čapí hnízdo. Na služebně byla již v květnu 2018 , ale tehdy se jí udělalo špatně a výslech musela hned na začátku přerušit.Mayerová, rodačka z Košic. Poprvé tak podrobně k celému případu vypovídala až ve středu 5.12.2018 ???? azzzzzz . Její výslech byl přitom další z chybějících úkonů, kvůli nimž vyšetřovatel Pavel Nevtípil požádal dozorového státního zástupce Jaroslava Šarocha o prodloužení doby vyšetřování do konce letošního roku. Nešlo tedy pouze o to, že se policii zatím nepodařilo vyslechnout stíhaného syna premiéra Andreje Babiše, který žije ve Švýcarsku a podle svého otce trpí těžkou schizofrenií. Právě Mayerová jako tehdejší místopředsedkyně představenstva společnosti Farma Čapí hnízdo připravovala a podávala v únoru 2008 žádost o padesátimilionovou dotaci. Policie ji považuje za hlavní obviněnou spolu s předsedou představenstva této společnosti Josefem Nenadálem (70). Kvůli těmto penězům policie stíhá premiéra Babiše (ANO, 64), jeho manželku Moniku (44), švagra Martina Herodese (42) i obě děti z premiérova prvního manželství - Andreje Babiše mladšího (35) a Adrianu Bobekovou (39) - z dotačního podvodu a poškození finančních zájmů EU.

Mucifousek ( 6. prosince 2018 09:51 )

Babis musi vydrzet,neb v soucasne dobe neni nikdo schopny a pozor na piraty,to je zlo od Sorose.

junkiexl ( 6. prosince 2018 00:50 )

V tomto s vami 100% souhlasim. Alternativu opozice nema, jen kulicku na hrani zvanou Bures. Skoda, ze je vcera vsecky do jednoho neodnesl cert.

Zobrazit celou diskusi
1080p 720p 360p
Další videa