Snoubenka Babiše ml. „zmizela“. Liza neustála tlak veřejnosti?

30. 11. 2018
12:50

Už více než 24 hodin celé Česko ví, kdo je snoubenka Andreje Babiše ml., která se s ním ocitla uprostřed kauzy údajného únosu na poloostrov Krym. Její identitu vypátrali ukrajinští novináři, kteří prozradili, že jde o 30letou Jelizavetu původem z „Mordoru“ - Krivého Rogu. Ta se často se svým vztahem s Babišem juniorem chlubila na ruské sociální síti. Zvýšená pozornost jí ale nejspíš nebyla po chuti – z internetu se rozhodla zmizet.

Jelizaveta a Andrej před vánočním stromečkem. Liza v plavkách u moře. Prstýnek a fotografie Eiffelovy věže. Těchto a podobných fotek byl profil Babišovy snoubenky plný. Bylo z nich zřejmé, že dvojice spolu tráví mnoho času.

Nyní si ale žena svůj profil na ruské sociální síti Vkontakte smazala. Co ji k tomu vedlo, není jisté, pravděpodobně se ale snaží utéct mediální pozornosti, které se jí tento týden dostává. O Jelizavetě totiž mluvil i premiér Andrej Babiš – podle svých slov ji potkal při své návštěvě syna v Ženevě a je rád, že si jeho potomek našel ženu, se kterou je šťastný. Byl to navíc sám premiér, kdo prozradil, že se dvojice zasnoubila. Celé Česko tak bylo zvědavé, kdo tajemná přítelkyně je. 

Oficiálně nepracuje a má syna

Identitu 30leté Jelizavety se podařilo ve čtvrtek vypátrat ukrajinským novinářům. Kauza údajného únosu syna českého premiéra se totiž dle očekávání dostala i do země, kde se podstatná část příběhu měla odehrát – na Ukrajinu.

Jelizaveta pochází z Krivého Rogu, města, které je popisované jako „ukrajinský Mordor“. Má 10letého syna, se kterým žije v garsonce. Střídavě pobývá i na krymské Jaltě. Jaké zaměstnání vykonává, se vypátrat nepodařilo, podle ukrajinských úřadů nikdy zaměstnaná nebyla. Na svém nyní již smazaném profilu na sociální síti ale uvedla, že pracovala jako konzultant v obchodě s oblečením.

Se synem českého premiéra se seznámila právě na Krymu. A v seznámení figuroval údajný „únosce“ Babiše juniora Petr Protopopov. „Seznámil jsem ho s ní já,“ potvrdil muž pro deník Právo. Viděl, že Jelizaveta se o něj dobře postará a že dvojici to k sobě táhne, a tak se prý nakonec rozhodl nechat Andreje ml. zcela pod jejím dohledem.

Video Stehlíková k Babišovi ml.: Na Krymu je nestandardní psychiatrická péče, neměl tam být - Blesk TV
1080p 720p 360p

„Kdybych si jí nebyl jist, tak to nikdy neudělám. Ona po 20 minutách kontaktu s ním dobře pochopila, že je jiný. Brala to tak, že je kluk fajn, občas že je to s ním těžké, ale jde to zvládnout. Tu slečnu mi doporučil můj dobrý přítel, který věděl, že má 10letého syna, že je na ni spolehnutí a tak dále,“ popsal Protopopov.

Žádný únos, ale výlet

Zájem o Andreje Babiše ml. rozpoutala reportáž Seznam Zpráv, ve které syn premiéra tvrdil, že byl nuceně odvezen na Krym pod dohledem právě Protopopova. Doslova měl dostat na výběr buď „prázdniny“ na ukrajinském poloostrově, nebo pobyt v ústavu pro duševně choré. Odjet prý měl, aby nemohl vypovídat ve vyšetřování kauzy Čapí hnízdo, ve které je jedním z obviněných.

Jeho otec ale slova syna popřel s tím, že Babiš ml. trpí schizofrenií a neví tak, o čem mluví. Na Krymu byl podle něj na obyčejném výletě, který dopadl o to líp, že si zde našel Lizu. „Doufám, že dnes už všichni chápete, že můj syn byl na Krymu na výletě, kde navíc poznal svou přítelkyni. I to je asi pro někoho problém. Přítelkyni, se kterou je momentálně zasnoubený, a já jsem tomu strašně rád,“ řekl Babiš při hlasování o nedůvěře jeho vládě.

„Celkem logicky se svým lékařem a opatrovníkem akceptoval, že odjedou z Česka, aby se jeho zdravotní stav nezhoršoval. Myslím, že je to logické. Moskva a pak Krym, a když jim vypršela víza, tak se vrátili,“ uvedl dále.

Video Babiš: „Kdo si myslí, že já jsem nechal unést svého syna? To se všichni zbláznili?“ - Poslanecké sněmovna
720p 360p

willi48 ( 1. prosince 2018 18:38 )

Bureši, koukám, že si nedopřeješ ani chvilku oddechu. Ono ti taky nic jiného nezbývá, svědků tvých prasáren moc, zájem o jejich svědectví velký. Z koho neuděláš duševně nemocného, toho uklidíš. A teď k tomu ještě čerstvý právní názor Bruselu na tvůj gigantický střet zájmů. Hochu, není ti co závidět, ale buď klidný, nakonec tak jako tak skončíš špatně. Už aby to bylo !!!

tomik007 ( 1. prosince 2018 13:02 )

ANO - nasze nejvetsi cekoslovenska odbornice na balkanske prihody

prasatkopepicek ( 1. prosince 2018 12:23 )

Asi Pulp Fiction po ceskoslovensku: "Když zmizíš, budeš zmizelá. Nebo tě zmizím já."

anonym01 ( 1. prosince 2018 11:57 )

JE NA NI SPOLEHNUTÍ, ŘEKL RUSKÝ PŘÍTEL PANU PROTOPOPOVI. V CIVILIZOVANYCH ZEMICH SNOUBENKU A ŽIVOTNÍ PARTNERKU SI NAJDE DOSPĚLY MUŽ SÁM. V MUSLIMSKYCH ZEMICH A KASTOVNÍ INDII URČÍ ŽIV.PARTNERA RODIČE / ZASNOUBI NOVOROZENATA/ NO A V RUSKU O ŽIVOTNÍM PARTNEROVI ROZHODUJÍ KAMOŠI KAMOŠU KRKAVČÍHO OTCE. NE A NE ABY TEN ANDREJ JUNIOR ZMIZEL NAVŽDY! DUCHODCI BY MELI PRESTAT MYSLET NA SVA KOBLIHOVÁ PANDĚRA! CO BY UDELALI SVYMU SYNOVI KDYBY SE ZACHOVAL PODOBNĚ K VNOUČKOVI? OSOBNĚ BYCH PARCHANTA STAHLA Z KUŽE A NECHTELA ZNÁT!

kukuku ( 1. prosince 2018 09:41 )

Největším přínosem článku je foto napuchlé Džamily Stehlíkové za stolem napovídající, že se jí v Česku i po skončení kariéry ministryně daří velmi dobře.

Zobrazit celou diskusi
1080p 720p 360p
Další videa