Babiš: „Peníze pro mě nejsou motivací.“ A komunisti nemají vliv, ujišťoval Němce

Autor: ČTK, simao - 
9. 9. 2018
22:05

Andrej Babiš (ANO) o víkendu navštívil Havířov a „zapařil“ si tam na Michala Davida. Svým fanouškům neopomněl zveřejnit na Facebooku týdenní hlášení. Zahrnovalo i jeho státní návštěvu Německa, kde jednal s Angelou Merkelovou. A kde také navštívil redakci Bildu, kterému dal rozhovor. Nejčtenější německý deník jej zveřejnil dnes na webu. Babiš se tam pozastavuje nejen nad děním v Evropě, ale i v Česku či nad tím, že pro něj osobně prý již peníze nejsou motivace.

Potřebujeme silnou Evropu, vystoupení Česka z Evropské unie by byla katastrofa, je přesvědčen český premiér Andrej Babiš. EU je podle něj skvělý projekt, díky němuž je dlouhá desetiletí mír. Řekl to v rozhovoru, který dnes na svém webu zveřejnil nejčtenější německý deník Bild.

Nad rozhovorem pro Němce se Babiš pozastavil i ve svém pravidelném nedělním hlášení pro fanoušky na Facebooku, ve kterém shrnul uplynulý víkend včetně německé mise či koncertu Michala Davida na havířovských slavnostech. „V centrále nakladatelství Axel-Springer jsem si povídal s novináři z Die Welt a Bild o výročí roku 1968, o naší menšinové vládě, o migraci, brexitu,“ uvedl Babiš.

Video „Babiš je zloděj, Babiš je lhář“. Křičeli na českého premiéra v Německu - Jakub Veinlich/Blesk Zprávy
720p 360p

Potřebujeme silnou Evropu, říká český premiér

„Co teď potřebujeme, je silná Evropa. Evropa má problémy, potřebujeme teď jednotu v zahraniční a obchodní politice. Podívejte se jen na obchodní spor s Donaldem Trumpem, na vývoj s Putinem a na Turecko, které jako partner v NATO kupuje ruské zbraně,“ řekl v rozhovoru Babiš.

„Evropa je skvělý projekt, díky němuž máme 73 let mír. Brexit je špatný. Musíme společně zabránit tomu, aby se opakoval,“ poznamenal dále. Znovu také řekl, že se Česko zatím nechystá přijmout euro. Nejprve je podle něj potřeba reformovat eurozónu.

Babiš: Komunisté nemají na vládu žádný vliv

Podobně jako v nedávné minulosti několikrát Babiš v rozhovoru zopakoval přesvědčení, že komunisté nemají na jeho vládu žádný vliv. „V mé vládě, to mohu garantovat, není žádná korupce. Peníze pro mě osobně už dlouho nejsou žádnou motivací,“ uvedl také politik, který je trestně stíhaný kvůli podezření z dotačního podvodu v případu Čapího hnízda.

V rozhovoru s listem Bild došlo také na migraci, přičemž šéf české vlády vyjádřil názor, že volby do Evropského parlamentu v příštím roce ukážou, co si o migraci myslí „tichá většina“.

Video Babiš se s Merkelovou neshodl na přerozdělování migrantů - Jakub Veinlich/Blesk Zprávy
720p 360p

Merkelové řekl: Ani migranta

Co si o migraci myslí on sám, to se snažil vysvětlit i Merkelové v Berlíně. Zatímco Česko na svém území žádné uprchlíky nemá, Německo musí nyní řešit, co s nimi a jak reagovat na další příchozí do Evropy přes Středozemní moře. 

Babiš je však neústupný. „Já jsem kancléřce Merkelové řekl jasně, že dokud nezačne platit nulová tolerance nelegální migraci, tak se nemůžeme posunout dál. Stejně si mě ale otestovala a zeptala se: ′A co kdybychom vás požádali, abyste přijali dva nebo tři migranty z další lodě?′″ prozradil Babiš v neděli na Facebooku.

Jeho odpověď prý byla jednoznačná. „Absolutně ne, je to otázka principu, znamenalo by to vyslat pašerákům signál, že se podařilo ukecat i Česko. Pro nás je to vyloučené,“ dodal Babiš k ochotě své, potažmo české vlády  pomoci s migranty.

Doporučujeme
willi48 ( 10. září 2018 19:57 )

Tady mu ty jeho nesmyslné bláboly málokdo věří, tak s tím cirkusem začíná objíždět Evropu. Bureš je morálně i duševně stejný ubožák jako kdysi Havel.

Qmur ( 10. září 2018 11:16 )

Vráťo. Roky tě to učíme, dokola píšeš pámbíčkář.

allahmagorstb ( 10. září 2018 10:49 )

Peníze pro tě nejsou motivací a trestně stíhaný jsi pro dobré skutky Mirku Dušíne.

zdenek43 ( 10. září 2018 09:34 )

Merkelová sloužila východoněmecké tajné policii Stasi udavačem pod krycím jménem " E r i k a ". Říkají, že do Akademie přijímali jen spolupracovníků Stasi a na funkci tajemnice Komsomolu pro ideologii to jinak nebylo vůbec možné. Paní Merkelová již svůj život v Doněcku nezmiňuje ani slovem. Mohla by se tím blýsknout, kdyby bylo všechno čisté. Tři roky sdílela kancelář v Akademii s Michaelem Schindhelmom, také agentem Stasi. V téže budově sídlila i televize DDR a elitní brigáda speciálního určení Felixe Dzeržinského. Obyčejný smrtelník se dovnitř nikdy nedostal. TAKZE K VRANA K VRANE SEDA . . . . Vrána k vráně sedá, rovný rovného si hledá

zdenek43 ( 10. září 2018 09:29 )

Babiš: „A komunisti nemají vliv... TO SI DELA zadnici???? - - - Předkládám tu seznam spolupracovníků STB, aby bylo jasno, s kým máme tu "čest". ALEXANDER BABIŠ - spolupracovník StB, krycí jméno Miki, bratr Andreje Babiše; LIBOR ŠIROKÝ - příslušník StB, hodnost kapitán, č. 217340, dozorčí rada Agrofertu, nějaký čas předseda; ALEXEJ BÍLEK - vysoká škola ÚV KSČ, vazby na StB, člen představenstva Agrofertu a v dalších statutárních orgánech firem Andreje Babiše; VILIBALD BÍLEK - registrován StB, č. svazku 5687 a 31876, krycí jméno Richter a Villi, otec Alexeje Bílka; HERMÍNA BÍLKOVÁ - krycí jméno Mona, č. svazku 688318, matka Alexeje Bílka; FRANTIŠEK JANŮ - krycí jméno Fišer, č. svazku 35389, představenstvo Agrofertu, zakládající člen; ROMAN KARLUBÍK - krycí jméno Janovic, č. svazku 38838, člen představenstva Agrofertu a v dalších Babišových firmách; JAN KADANÍK, otec Jiří Kadaník - spolupracovník StB, krycí jména Emil, Jirka a Zástupce, Jan je členem představenstva Agrofertu; JOSEF KUBŮ - krycí jméno Luňáček, pracovník I. správy SNB, agent StB ve Vídni, zakládající člen Agrofertu; RADMILA KLESLOVÁ - příslušník StB, služební č. 2400361, členka ANO, pracuje pro firmy Babiše; FRANTIŠEK TELIČKA - spolupracovník StB, krycí jméno Terno, č. svazku 19733 a 125106, otec europoslance Teličky za ANO; DRAGUTIN PELIKÁN - agent StB, krycí jméno Drastík, č. svazku 13228, otec ministra Roberta Pelikána, člena ANO; RICHARD BRABEC - agent StB, krycí jméno Soukup, č. svazku 651836, otec ministra Richarda Brabce, člena ANO; ADRIANA KRNÁČOVÁ - členka ANO - matka Marie spolupracovník StB, otec Jan Gutleber - agent StB, svazek T1577; IVAN SOUČEK - člen ANO, dosazen Babišem do firem MERO a ČEPRO, krycí jméno Suk, č. svazku 45086; VLADIMÍR ZOUL - člen ANO, Babišem dosazen do Státní tiskárny cenin, v záznamech VKR veden pod číslem 147110. Sllovenský Ústavní soud vydal verdikt, že momentálně zase můžeme považovat Andreje Babiše za někdejšího agenta StB s krycím jmén

Zobrazit celou diskusi
1080p 720p 360p
Další videa