Tajný plán bez Babiše? Zeman chce prý za premiéra svého přítele z ČEZu. „Bažina,“ soptí Ovčáček

Autor: David Vaníček - 
18. 5. 2018
06:18

Prezident Miloš Zeman se údajně chystá k nečekanému kroku. Podle pátečního vydání Lidových novin má Hrad údajně záložní plán pro případ, že by Andrej Babiš ani napodruhé nepostavil vládu s důvěrou. Lidovky uvádějí, že nejméně pět jejich zdrojů hovoří o tom, že by pak Hrad chtěl premiérem jmenovat Zemanova dobrého přítele z ČEZu, Daniela Beneše. Současného generálního ředitele energetického gigantu.

To jste mě pobavil,“ reagoval přímo Beneš na dotaz Lidovek, spekulaci novin ale nepopřel. S Milošem Zemanem ho pojí letité přátelství a v poslední době i otevřená politická podpora. Generální ředitel ČEZu seděl na pódiu ve volebním štábu Miloše Zemana během jeho vítězného projevu, a to ve společnosti lidí jako např. Tomio Okamura nebo majitel TV Barrandov Jaromír Soukup.

Tykám si s Milošem Zemanem od počátku 90. let. V té době on začínal a já jsem s ČEZem neměl zdaleka nic společného. Proto jsem ho přišel do štábu podpořit. Nic víc v tom není třeba hledat,“ řekl tehdy Daniel Beneš iRozhlasu, dnes se spekuluje o tom, že by měl stát v čele případné úřednické vlády.

Podle hlavního ekonoma BH Securities Štěpána Křečka se Daniel Beneš dlouhodobě cítí ohrožen v pozici ředitele ČEZ. A z těchto důvodů hledá silné spojence a jedním z nich by mohl být i prezident Miloš Zeman. „Jeho přímá podpora je tou nejlepší cestou, jak si pana prezidenta naklonit na svou stranu,“ řekl Křeček po Zemanově druhém zvolení prezidentem.

Na filmovém festivalu ve Varech poklábosil Beneš také se Zemanovou podporovatelkou Jiřinou Bohdalovou.Na filmovém festivalu ve Varech poklábosil Beneš také se Zemanovou podporovatelkou Jiřinou Bohdalovou. | 

Jednání Babiše s ČSSD pokračuje

Spekulace se objevila v den, kdy má vedení sociální demokracie projednat návrhy na své možné zástupce v nové vládě. ČSSD má podle koaliční dohody s hnutím ANO obsadit ve vládě pět postů. Koaliční spolupráci ale ještě musí schválit straníci v referendu.

Jména možných ministrů zatím vedení strany nezveřejnilo. Podle dostupných informací by se měl stát ministrem vnitra předseda sociální demokracie Jan Hamáček. Za nominanta na post ministra zahraničí byl považován europoslanec Miroslav Poche. Jeho kandidaturu ale ve čtvrtek odmítl prezident Miloš Zeman. Podrobnosti nesdělil. O jménech kandidátů jednal v Ostravě s Hamáčkem. Poche před prezidentskými volbami podpořil Zemanova protikandidáta Jiřího Drahoše.

Podle koaliční dohody by kromě vnitra a diplomacie sociální demokracie měla získat vedení ministerstva práce a sociálních věcí, zemědělství a kultury. Spolupráci ČSSD a hnutí ANO za podpory KSČM budou muset ještě v referendu schválit členové sociální demokracie. 

Ovčáček: Slova o bažině

Mluvčí prezidenta republiky spekulace o záložním plánu Hradu odmítl komentovat. Na zkazky, které kolují v pražské bažině, zásadně nereaguji,“ uvedl pro Lidovky Ovčáček.

Video Zeman po výhře ponížil reportéra ČT: „Mluvíte jako mutant.“ A pochválil Okamuru - Lukáš Červený
720p 360p

Připravujeme podrobnosti. 

Doporučujeme
sosan68 ( 18. května 2018 18:28 )

Od roku 1989 to dělá téměř 2 biliony. Podíl na tom mají všichni, kteří v té době mohli manipulovat s penězi a majetkem.

satanas ( 18. května 2018 18:03 )

TY infogumo, tyse muzes pretrhnout tak ztebe nic jinyho jak "scheise" nevypadne!

SebastianP ( 18. května 2018 17:42 )

11,5

SebastianP ( 18. května 2018 17:35 )

Zatím stát o 1,5 miliard zchudl. U jednání byl i Zeman.

satanas ( 18. května 2018 16:21 )

KuWa,,na tebe si jdu prilozit pod kotel! Tes se , padouchu prohnUSAckej!

Zobrazit celou diskusi
1080p 720p 360p
Další videa
Články odjinud