Šéf ODS Fiala tepe Babišovy snahy: Česko je krok od polokomunistické vlády

Autor: ČTK, kal - 
26. května 2018
14:55

Česko je krok od první polokomunistické vlády od roku 1989. A pokud vznikne, ODS ji nebude tolerovat, prohlásil v sobotu na programové konferenci strany její šéf Petr Fiala. Předseda občanských demokratů se tak vymezil vůči snahám šéfa hnutí ANO o vznik koaličního kabinetu s ČSSD, který bude opřený o komunisty. ODS bude podle něj při sestavování vlády trvat na řádných ústavních postupech. Fiala také uvedl, že od loňských sněmovních voleb, kdy ODS skončila jako druhá za hnutím ANO, ji stále víc lidí vnímá jako hlavní politickou alternativu.

Občanští demokraté se sešli na programové konferenci ve středočeských Líbeznících, kde strana představí centrální verzi svého volebního programu pro komunální a senátní volby. Akce nese podtitul Poctivá práce, rozumná řešení.

„Jsme krok od první polokomunistické vlády v ČR od roku 1989 - jsme krok od spojenectví socialistů, bývalých a současných komunistů a oživení vlivu stalinistů - jsme krok od vlády bez programu, bez priorit a bez jasné politiky - a Občanská demokratická strana je připravena představovat a vést k této vládě politickou a programovou alternativu,“ komentoval Fiala snahy volebního vítěze, hnutí ANO, sestavit vládu s ČSSD tolerovanou KSČM.

Žalobu na Zemana za velezradu ODS nepodpoří

Předčasné volby mohou být až na konci řádného ústavního procesu, uvedl Fiala. ODS se jich podle něj nebojí, ale ani se jimi nenechá vydírat nebo zastrašit. „Jsem kritický k mnohým krokům Miloše Zemana, ale nejsem zastáncem nahánění prezidenta za každou jeho provokaci nebo manifestaci proruských postojů. ODS nebude zneužívat nejvážnější instituty naší ústavy jako nástroj svého zviditelnění nebo politické demonstrace,“ řekl také.

V polovině května oznámili senátoři z klubu Starostů a nezávislých, že pracují na přípravě ústavní žaloby na prezidenta kvůli jeho výrokům v kauze údajné výroby jedu novičok v tuzemsku.

Zástupci strany budou v další části konference hovořit o veřejných službách ve městech a obcích, infrastruktuře nebo o záměrech na dostupnější veřejnou správu. Strana představí své kandidáty do Senátu, a to jak vlastní, tak i ty, kde se na podpoře kandidáta shodla s jinými stranami. Fiala již dříve řekl, že ODS chce v senátních volbách přinejmenším obhájit své čtyři mandáty. Senátorský klub ODS má nyní deset členů.

Sledujte pořady Blesk Zpráv

Epicentrum S prezidentem v Lánech Ptám se, pane premiére

Redakce Blesk Zpráv pro vás každý týden od pondělí do čtvrtka připravuje pořad Epicentrum s rozhovory na aktuální témata. Kromě toho vám pravidelně přinášíme názory prezidenta Miloše Zeman v pořadu S prezidentem v Lánech a zpovídáme i premiéra Andreje Babiše.

Volby 2020 (podzim)

Krajské volby 2020 Senátní volby 2020

satanas ( 29. května 2018 09:21 )

NO, a jak sis asi "demokracii" predstavoval?

tokarev ( 28. května 2018 13:48 )

Prozraďte nám koho jste volil VY.Jestli ODS nebo TOP09 tak to jste také debil,protože to tam je samý bývalý komunista a STBák to vám asi uniklo

vvalsidal ( 28. května 2018 11:44 )

BUBUBU !!!

vvalsidal ( 28. května 2018 11:41 )

Ma.ore !!!!

vvalsidal ( 28. května 2018 11:38 )

Pane Fiala velký demagogu spolu s dalšími Kalouskem,Bendou atd...jste všichni podělaní z Ruska i s tím generálem co šaškuje v NATO...ale nevadějí vám že v ČR je statísice rusů,oligarchů, ukrajinců vlastnící celé domy sídliště Letňany,Č.Most sever Čech ...hotely a to Vám nevadí že by to mohlo být nebezpečné že ???!!! Máte toži vygumované mozky jde VÁM jen o koryta ne o blaho lidu ČR !!!

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud