Středa 22. května 2024
Svátek slaví Emil, zítra Vladimír
Oblačno, déšť 22°C

Šlachta jde dělat pod Babiše. Kývl na post náměstka ředitele u celníků

Autor: ČTK - 
8. srpna 2016
09:30

Bývalý ředitel Útvaru pro odhalování organizovaného zločinu Robert Šlachta přijal nabídku na post náměstka generálního ředitele Celní správy ČR. Uvedl to v pondělí Šlachta. Podrobnosti by podle něj mělo sdělit ministerstvo financí. Podle serveru Aktuálně.cz bude Šlachta od 22. srpna zařazen na místo zástupce celního úřadu pro Pardubický kraj, od 1. září bude pověřen funkcí náměstka pro pátrání. Šlachta nedávno odešel od policie, jelikož nesouhlasil s reorganizací, při které se protimafiánský útvar sloučil s protikorupční policií.

Šlachta dostal nabídku minulý týden od náměstkyně ministra financí Aleny Schillerové, podle které se spolupráce se zkušeným policistou nabízí díky rozšíření kompetencí Celní správy ČR při prošetřování trestných činů. Šlachta si vzal čas na rozmyšlenou do pondělí. „Mohu říct pouze to, že jsem nabídku generálního ředitele akceptoval,“ uvedl.

Šlachta nejprve bude muset podle zákona znovu požádat o přijetí do služebního poměru. Podle mluvčí celníků Martiny Kaňkové pak opět získá hodnost vrchního rady, kterou měl v době skončení služebního poměru u policie, a bude moct nastoupit k celníkům. „K 1. září bude pověřen výkonem funkce zástupce generálního ředitele pro pátrání, která je v současné době neobsazena,“ doplnila Kaňková.

Ve vedení celní správy se tvoří nový tým. Novým šéfem celní správy se stal Milan Poulíček, jehož hlavní prioritou je postavit tým a připravit správu na nové kompetence v kontrole hazardu a daně z přidané hodnoty. Předchozí ředitel celníků Petr Kašpar ke konci června rezignoval. Následně odešli další lidé z vedení celní správy - zástupce ředitele a další dva náměstci.

Poté, co se Šlachta vrátí do služebního poměru a stane se celníkem, bude se moct přihlásit do výběrového řízení na pozici náměstka. Výběrová řízení se konají i na pozice dalších náměstků ředitele. Poulíček v minulém týdnu uvedl, že by tyto funkce chtěl mít obsazené od 1. října.

Náměstkyně ministra financí Schillerová v pondělí k návratu Šlachty do státních služeb uvedla, že by stát neměl dopustit, aby zkušení státní zaměstnanci nebo elitní policisté odcházeli do soukromé sféry. „Je dobře, že se v případě pana Šlachty nebude opakovat situace, které jsme bohužel byli několikrát svědky v minulosti, kdy specialisté, do jejichž erudice a profesního vývoje stát průběžně investoval nemalé prostředky, odešli pracovat mimo státní správu,“ doplnil Poulíček.

Od policie Šlachta odešel letos v červnu na protest proti plánované reorganizaci policejních útvarů a vzniku Národní centrály proti organizovanému zločinu. Reorganizace policie vyústila v roztržku ve vládní koalici.

VladimirSedovsky ( 9. srpna 2016 16:35 )

Babiš to měl od začátku dobře promyšlené. Jsem rád, že na nebezpečí plynoucí z jejich vztahu upozornil například Miroslav Kalousek. http://www.tyden.cz/rubriky/domaci/kalousek-vztah-oligarcha-babis-plukovnik-slachta-je-nebezpecny_39 3561.html

mirkazam ( 8. srpna 2016 18:39 )

zdenekk....to je fajn,když si pod různými nicky sám fandíš....informatik,rego..ještě jich máš málo,tak si přidej....to jsi na tom hodně blbě,když se musíš takto prezentovat chudáku...

nezadat1 ( 8. srpna 2016 14:47 )

Ať kují,lidem co mají vše v pořádku to nevadí a podrazáčtí zloději a sračky ať se klidně třepou strachy,mě je to fuk.

nezadat1 ( 8. srpna 2016 14:44 )

Ťuťuňuňu ono se nám to debileček probudilo.

dzery ( 8. srpna 2016 13:37 )

To se dalo čekat.

Zobrazit celou diskusi
Video se připravuje ...
Další videa