Potvrzeno, Šlachta dostal od Babišova úřadu nabídku. Na náměstka Celní správy

3. 8. 2016
15:39

Bývalý šéf Útvaru pro odhalování organizovaného zločinu Robert Šlachta ve středu dostal od ministerstva financí oficiální nabídku na post náměstka generálního ředitele Celní správy. Informaci deníku Právu potvrdilo ministerstvo financí. Šlachta odešel od policie kvůli nesouhlasu s její reorganizací. Náměstkem by se mohl stát od 1. října.

Náměstkyně ministra financí Alena Schillerová, která nabídku podle deníku učinila, již v pondělí uvedla, že díky rozšíření kompetencí Cení správy při prošetřování trestných činů se spolupráce přímo nabízí.

V pondělí nový šéf celní správy Milan Poulíček uvedl, že jeho hlavní prioritou je postavit nový tým a připravit správu na nové kompetence u hazardu a daní z přidané hodnoty.

Předchozí ředitel celníků Petr Kašpar ke konci června rezignoval. Následně odešli i další lidé z vedení celní správy. K poslednímu červnu opustil funkci také zástupce generálního ředitele pro výkon Vladimír Štainer. Už začátkem června skončil dočasný náměstek František Halás, když mu vypršela doba, po kterou byl funkcí pověřen. Ke konci července pak odešel i náměstek pro ekonomiku Tomáš Pinkas. Na místa náměstků byla vypsána podle Poulíčka výběrová řízení a většina z nich by měla nastoupit od října.

Spor o reorganizaci policie vyústil i v koaliční roztržku. Proti reorganizaci se postavila část státních žalobců, ministr spravedlnosti a hnutí ANO v čele s ministrem financí Andrejem Babišem.

VŠE O REORGANIZACI POLICIE

rentierskej ( 3. srpna 2016 19:51 )

vždyť ani u tebe medikace nezabírá! tak proč bych marnil čas?

dzery ( 3. srpna 2016 17:59 )

Říkal jsem to stejný a teď se to potvrdilo.

malenabald ( 3. srpna 2016 17:23 )

no, asi nevíte, kdo je hochštapler...

viIli ( 3. srpna 2016 17:18 )

Kdykoliv sem přijdu, tak tady onanuje bývalý komunista, nyní asociál na podpoře zdenekk.

zdenek43 ( 3. srpna 2016 17:17 )

Celní správy....úřadu spadajícího pod ministra financí Andreje Babiše (ANO) Celní správa České republiky je policejní orgán, který má na starosti zejména výběr cla z dováženého zboží a dohled nad dovezeným i vyváženým zbožím...... 2.3.2016--Další Babišova personální změna. Odvolal šéfa Státní pokladny, muže zodpovědného za přípravu EET......en o něco déle než rok vydržel ve funkci šéf datového centra ministerstva financí Hanuš Weisl. Ministr financí Andrej Babiš ho odvolal k 1. březnu. Státní podnik Státní pokladna – Centrum sdílených služeb je klíčovým místem pro přípravu architektury elektronické evidence tržeb....... 18. 5. 2016 Ministr financí Andrej Babiš dnes přijal rezignaci generálního ředitele Generálního ředitelství cel Petra Kašpara........odejde na konci července i náměstek pro ekonomiku Tomáš Pinkas. K poslednímu červnu opustil funkci také zástupce generálního ředitele pro výkon Vladimír Štainer. Už začátkem června skončil dočasný náměstek František Halás, když mu podle správy vypršela doba, po kterou byl do funkce pověřen.... ++++++++++++ Babiš má svoji podnikovou??? policii ---Kapitolou samou o sobě je bezpečnostní divize Agrofertu, kterou už čtyři roky vede někdejší náměstek ředitele protikorupční policie (ÚOKFK) Jiří V e s e l ý a v níž údajně pracuje hned několik jeho bývalých kolegů z policejních složek... --Ředitelem klíčového finančněanalytického útvaru, který zkoumá ty největší a nejpodezřelejší finanční transakce v ČR, udělal Babiš bývalého Veselého kolegu z protikorupční policie Libora Kazdu, který vedl šest let plzeňskou pobočku tohoto útvaru. Ještě do dubnového odchodu z ministerstva vedl tamní regionální audit na odboru kontroly další bývalý detektiv ÚOKFK Ludvík B í n a . Od loňského podzimu je zase bezpečnostním ředitelem Státní tiskárny cenin patřící pod finance Ivan Č e r n í k , který osm let dělal náměstka pro změnu u policejního Útvaru pro odhalování organizovaného zločinu. Za ANO zase úspěšně kandidoval na radnici v

Zobrazit celou diskusi
1080p 720p 360p
Další videa