Čtvrtek 7. prosince 2023
Svátek slaví Ambrož / Benjamín, zítra Květoslava
Zataženo, déšť se sněhem 1°C

Potvrzeno, Šlachta dostal od Babišova úřadu nabídku. Na náměstka Celní správy

Autor: ČTK - 
3. srpna 2016
15:39

Bývalý šéf Útvaru pro odhalování organizovaného zločinu Robert Šlachta ve středu dostal od ministerstva financí oficiální nabídku na post náměstka generálního ředitele Celní správy. Informaci deníku Právu potvrdilo ministerstvo financí. Šlachta odešel od policie kvůli nesouhlasu s její reorganizací. Náměstkem by se mohl stát od 1. října.

Náměstkyně ministra financí Alena Schillerová, která nabídku podle deníku učinila, již v pondělí uvedla, že díky rozšíření kompetencí Cení správy při prošetřování trestných činů se spolupráce přímo nabízí.

V pondělí nový šéf celní správy Milan Poulíček uvedl, že jeho hlavní prioritou je postavit nový tým a připravit správu na nové kompetence u hazardu a daní z přidané hodnoty.

Předchozí ředitel celníků Petr Kašpar ke konci června rezignoval. Následně odešli i další lidé z vedení celní správy. K poslednímu červnu opustil funkci také zástupce generálního ředitele pro výkon Vladimír Štainer. Už začátkem června skončil dočasný náměstek František Halás, když mu vypršela doba, po kterou byl funkcí pověřen. Ke konci července pak odešel i náměstek pro ekonomiku Tomáš Pinkas. Na místa náměstků byla vypsána podle Poulíčka výběrová řízení a většina z nich by měla nastoupit od října.

Spor o reorganizaci policie vyústil i v koaliční roztržku. Proti reorganizaci se postavila část státních žalobců, ministr spravedlnosti a hnutí ANO v čele s ministrem financí Andrejem Babišem.

VŠE O REORGANIZACI POLICIE

dzery ( 3. srpna 2016 17:59 )

Říkal jsem to stejný a teď se to potvrdilo.

malenabald ( 3. srpna 2016 17:23 )

no, asi nevíte, kdo je hochštapler...

deep_ass_flsting ( 3. srpna 2016 17:16 )

Tak ani k celníkům tě nevzali, debile?

reiva ( 3. srpna 2016 17:16 )

Ty bys měl být léčen!

amaea ( 3. srpna 2016 16:35 )

Šlachta? To je ten hochštapler ?

Zobrazit celou diskusi
Video se připravuje ...
Další videa
Články odjinud