Ministr Stropnický jezdí stále jako v Kriminálce Anděl: Dej majáček, jdi do otáček!

Autor: Jiří Fabián, Milan Kolář - 
29. května 2016
20:16

Jeho revírem je pruh pro autobusy, jeho tempo je majáčkové… Ministr obrany Martin Stropnický (59, ANO) jako by zapomněl, že už nejezdí k případům v Kriminálce Anděl: Když pospíchá vládnout, jeho šofér se chová, jako by honil vraha!

Co udělá běžný daňový poplatník, když ráno zaspí a hrozí, že přijde pozdě do práce? Zřejmě pohne zadkem a běží na autobus nebo na tramvaj. Co udělá ve stejné situaci ministr Stropnický placený z těch daní? Zřejmě pohne prstem a naznačí řidiči své limuzíny, aby zapnul majáček a vzal to hopem.

Právě tak se zachoval jeho černý koráb v pondělí v 7:59 ráno. V této hodině, kdy je většina pracující populace už »v háku«, byl ministr ještě na křižovatce v pražském Suchdole, kde bydlí. Bylo třeba »andělsky« přidat. Panský kočí se tedy z vedlejší silnice nacpal na hlavní a rozblikal maják. Křižovatka se kvůli tomu musela zastavit.

Limuzína to potom vzala podél Vltavy na Prahu. Pomalu se šinoucí auta přešuměla suverénně v pruhu pro autobusy a taxíky. Čtenář, který ministrovu limuzínu nafotil, tudy prý jezdí pravidelně. A Stropnický podle něj tuhle »zkratku«, za kterou normální řidič dostane tučnou pokutu, využívá často. Zřejmě si rád přispí – ostatně proč ne. Má přece absolutní přednost.

A jak papalášskou manýru svého šéfa vysvětluje Petr Medek, tiskový mluvčí ministerstva obrany? „Ministr obrany je podle zákona chráněnou osobou a jeho ochranná služba vždy vyhodnocuje aktuální situaci na trase. V tomto případě ochranka rozhodla z bezpečnostních důvodů o využití práva přednostní jízdy, a to zcela v souladu se zákonem. Stojící nebo pomalu jedoucí vozidlo je vždy bezpečnostním rizikem. V každém případě je v podobných situacích maximální snaha neobtěžovat ostatní účastníky provozu.“ Jestli opravdu každé »stojící nebo pomalu jedoucí vozidlo« představuje pro ministra nebezpečí, musí být chudák v Praze v permanentním stresu.

 

Sledujte pořady Blesk Zpráv

Epicentrum S prezidentem v Lánech Ptám se, pane premiére

Redakce Blesk Zpráv pro vás každý týden od pondělí do čtvrtka připravuje pořad Epicentrum s rozhovory na aktuální témata. Kromě toho vám pravidelně přinášíme názory prezidenta Miloše Zeman v pořadu S prezidentem v Lánech a zpovídáme i premiéra Andreje Babiše.

stanislavpolacek ( 1. června 2016 07:20 )

To jsem netušil že komedianti jsou chráněny

starypes ( 30. května 2016 06:13 )

S tím Stropnickým je to asi tak, jako s tou představou Hurvínka o válce.

ellenic ( 29. května 2016 23:37 )

drakulina Je to tak, stále nechápu, jak může herec dělat ministra obrany. Ale jak je vidět, tak možné je u nás vše. Stejně si myslím, že je o něco lepší herec , než ministr , ale to by zase neměl služební auto s majáčkem. Jen se bojím, aby nešel příště šéfovat na ministerstvo zdravotnictví .

zkratik ( 29. května 2016 23:18 )

tak po tomhle už mě nic nepřekvapuje http://www.novinky.cz/domaci/69830-sluzebni-octavii-nemcove-jezdi-jeji-syn.html

jana999 ( 29. května 2016 22:05 )

to jsme dopadli, komedianti ministři, zloději poslanci, prostitutky vipky, nakonec vždyt je to fuk, za chvíli nám tu bude stačit jeden hadr na sebe a mlátit 5x denně hlavou o zem a ti co se jich tak zastávají budou první bez hlavy,

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud