Tomu neuvěříte! Za tajným kontem Ransdorfa je HUSÁK

16. 12. 2015
05:00

Čichám, čichám komunistu! Co přimělo Miloslava Ransdorfa (62, KSČM), aby uvěřil historce o miliardách? Možná rudá stopa! V příběhu totiž figuruje i někdejší nejvyšší komunista Gustáv Husák (†78)!

Dvakrát odsouzený hochštapler Vladimír Huněk (46), který naverboval Ransdorfa, aby mu ze švýcarské banky vytáhl údajné dědictví, totiž jako důkaz třímal závěť po 10 let zesnulé tetě Heleně Husákové-Huňkové. Závěť je podle Huňkova příbuzného z Čestic na Rychnovsku falešná, stejně jako konto.

Podvodníkovy rodinné vztahy však skutečně sahají do nejvyšších pater! „Manžel (Huňkové, pozn. red.) byl vzdálený bratranec prezidenta Husáka,“ řekl Blesku. Jejich osudy se rozešly. V roce 1960 opustili Helena Huňková a Ladislav Husák díky velké amnestii vězení – oba seděli kvůli špionážní činnosti pro americkou kontrarozvědku.

Téhož roku se z basy dostal i Gustáv Husák, kterého odsoudili ve vykonstruovaném procesu se slovenskými politiky. Zatímco se Helena a Ladislav vzali a roku 1968 emigrovali do Švýcarska, bratranec Gustáv se stal posléze nejvyšším šéfem komunistů a pak i prezidentem Československa.

Na peníze nebyl

O ulitých fondech papalášů na zahraničních účtech se spekuluje prakticky od revoluce. Je možné, že je Huňkova pohádka, s malou úpravou, reálná? Tedy, že jsou na švýcarském kontě místo peněz z brazilských čokoládoven trochu rudější fondy?

Libor Svoboda z Ústavu pro studium totalitních režimů potvrzuje, že se historky o papalášských pokladech stále vyprávějí. Nikdy se ale nic nepotvrdilo. „Navíc bych tomu nevěřil obzvlášť v případě Husáka, který byl komunistický fanatik a zajímaly ho spíš ideje než peníze,“ řekl.

Kdo je kdo v kauze kolem Vladimíra Huňka?

zdenios ( 16. prosince 2015 23:03 )

exOrion vyráběl takové ty čokoládové mince ... možná prodali licenci do Brazílie a sklad si udělali ve Švýcarsku

petrfanda ( 16. prosince 2015 22:22 )

https://www.youtube.com/watch?v=wtF0GskrDPM

vog.ht. ( 16. prosince 2015 22:00 )

Jestli takhle bude Blesk uvažovat dál, tak se dostaneme k tomu, že za uprchlickou krizi mohou husité

dsms ( 16. prosince 2015 21:05 )

to je větší průser jak Kájínkův, co mladej, dobře že se zajímáš

dsms ( 16. prosince 2015 21:03 )

tak bacha, byly i slevy, varhany a lokomotivy

Zobrazit celou diskusi
1080p 720p 360p
Další videa