Ransdorf si vyslechl obvinění z falšování. A šel na kobereček ve Štrasburku

Autor: ČTK, simao - 
16. 12. 2015
19:20

Jeho výlet do švýcarské banky má následky i na práci europoslance. Miloslav Ransdorf (KSČM) sice uhájil svou pozici před vedením vlastní strany, v europarlamentu ale ve středu pozastavil své členství v levicové frakci. Prozradil pak také, že si již ve Švýcarsku vyslechl obvinění – z falšování bankovních dokladů. Hájí se, že by něco takového nedokázal.

Poslanec Evropského parlamentu Miloslav Ransdorf (KSČM) požádal ve středu frakci Evropská sjednocená levice – Severská zelená levice (GUE/NGL)  o dočasné pozastavení svého členství. Trvat by mělo do vysvětlení případu jeho zadržení ve švýcarské bance na počátku prosince.

Ransdorf svůj případ vysvětloval na mimořádném zasedání frakce GUE/NGL, které se konalo v rámci plenárního zasedání Evropského parlamentu ve Štrasburku.

Podle mluvčího poslanecké kanceláře předsedkyně frakce Gabriele Zimmerové byla rozprava o Ransdorfově případu jediným bodem jednání. Ransdorfa a tři Slováky zadržela švýcarská policie 3. prosince v curyšské bance. Švýcarské statní zastupitelství proti nim vede trestní řízení kvůli majetkovým deliktům.

Ve Švýcarsku si vyslechl obvinění. Z falšování dokumentů

„Byro frakce akceptovalo mou pozici, to znamená, že pozastavuji aktivity, které jsou spojeny s politickou skupinou GUE/NGL do té doby, než se celá věc vyřeší. Čili je to dočasné pozastavení mých aktivit v GUE/NGL,“ uvedl po schůzce Ransdorf. Celý případ prý frakci vysvětlil. „Dal jsem k dispozici vedení frakce protokol, který byl vlastně podepsán v Curychu,“ uvedl. Tlumočil jim prý i postoj ústředního výboru KSČM. Na otázku, zda frakce vysvětlení přijala, uvedl, že „vycházejí z presumpce neviny“.

Do konce prověřování ze strany švýcarských úřadů bude Ransdorf podle svých slov plnit všechny své povinnosti europoslance. „Jenom ty věci, které přímo souvisí s činností frakce, vykonávat nebudu,“ dodal.

Ransdorf dnes rovněž potvrdil, že si už ve Švýcarsku vyslechl obvinění. „To obvinění mi bylo sděleno,“ potvrdil. „Já jsem se ptal, když jsem byl tedy obviněn z toho, že jsem falšoval bankovní doklady, tak kdy bych to tak mohl udělat, když vlastně jsem dostal ty dokumenty těsně před schůzkou, která měla být v bance,“ řekl. „To jsem technicky – ani kdybych to uměl – nemohl udělat,“ dodal Ransdorf, který šel prý do banky zastupovat jistého V. H. Jak se později ukázalo, šlo o Čecha s pochybnou minulostí Vladimíra Huňka, odsouzeného v minulosti za podvod.

Pohřeb Karla Gotta

Parte Děti Karla Gota Rozloučení na Žofíně Záznam zádušní mše Hosté na zádušní mši O životě Karla Gotta Dědictví Bertramka

Hrob

Celé Česko truchlí. Zemřel Karel Gott, držitel čtyř desítek Zlatých slavíků. Jen málokterý umělec za sebou zanechá tolik děl, jako zesnulý zpěvák. Připomeňte si Mistrův život.

Vše o Karlovi Gottovi čtěte ZDE

dzery ( 17. prosince 2015 17:08 )

Špýmaři.

dzery ( 17. prosince 2015 17:05 )

lambrika ( 17. prosince 2015 13:31 )

jestli má bratra tak by mohli dělat konkurenci bratří Grimmů nebo jejich pokračovatele to by byly pohádky k nezaplacení

auslak ( 17. prosince 2015 13:22 )

Policie mu to určitě věřila , že zfalšované dokumenty dostal do rukou až při vstupe do banky.Už i moje babička říkávala , že je lepší výmluva než psí ho..no.

ibuprofen ( 17. prosince 2015 11:21 )

Hlavně je to ostuda a malér švýcarských bank, ne? Proč by zničehonic zveřejnily jména 2600 majitelů spících účtů (bohužel pouhý zlomek), když se o to usiluje od devadesátých let?

Zobrazit celou diskusi
Další videa