Aby Ransdorf příště nemusel: Švýcaři svolávají dědice milionů na spících účtech

Autor: ČTK, simao - 
16. 12. 2015
18:31

Europoslanec Miloslav Ransdorf byl zatčen ve Švýcarsku, když se tam dle svých slov vydal zprostředkovat kontakt mezi dědicem a bankou, která s ním prý nekomunikovala. Švýcaři však řeší opačný problém. V jejich bankách je mnoho tzv. spících účtů, na kterých je v přepočtu přes miliardu korun. Jde o účty bez aktivity během posledních 60 let.

Švýcarské banky zveřejnily jména více než 2600 majitelů účtů, na kterých nejméně 60 let nebyla zaznamenána žádná aktivita. Dědicové tak mají poslední možnost požádat o majetek, než připadne státu. Na zmíněných účtech je kolem 44 milionů švýcarských franků (1,1 miliardy korun). Informuje o tom agentura Reuters.

Banky uvedly, že opatření se týká i bezpečnostních schránek, v nichž je alespoň 500 franků anebo u kterých není hodnota obsahu známa. Informace o spících účtech lze najít na internetové stránce https://www.dormantaccounts.ch. Stránka byla zprovozněna ve středu na základě nové legislativy, která vstoupila v platnost v lednu.

„Zveřejnění této informace je posledním pokusem bank znovu navázat kontakt se zákazníkem,“ řekl generální ředitel Švýcarské bankovní asociace Claude-Alain Margelisch. „Pro banky pak tento nový předpis vytváří právní jistotu pro nakládaní se spícím majetkem,“ dodal.

Právě kontakt se „zákazníkem“, dědicem, který má mít ve Švýcarsku miliony, chtěl dle svého prohlášení navázat ve Švýcarsku Miloslav Ransdorf. Vyrazil tam s trojicí Slováků, jedním z nich měl být manažer zastupující tajemného V. H. Jak se ukázalo později, je jím Vladimír Huněk, muž, který měl v minulosti kvůli podvodům problémy se zákony.

Na nový švýcarský seznam, tak trochu „Ransdorfův sen“, přitom budou každoročně přidávaná nová jména majitelů účtů, kde není žádný pohyb nejméně 60 let. Žádost o získání peněz z účtu se musí podat rok od zveřejnění. Podle asociace může trvat týdny až měsíce, než banky žádost posoudí. Mohou také požadovat zaplacení nákladů po žadatelích, kteří podají zjevně neopodstatněnou žádost.

Spící účty jsou ve Švýcarsku citlivým tématem od 90. let, kdy Světový židovský kongres spustil kampaň, aby banky vrátily majetek obětí holokaustu. Pod tlakem židovských organizací a americké vlády souhlasily velké švýcarské banky v roce 1998 s tím, že vyplatí celkem 1,25 miliardy dolarů, aby urovnaly obvinění, že peníze z neaktivních účtů odvedly a že dělaly obstrukce dědicům, kteří pátrali po penězích svých příbuzných.

Pohřeb Karla Gotta

Parte Děti Karla Gota Rozloučení na Žofíně Záznam zádušní mše Hosté na zádušní mši O životě Karla Gotta Dědictví Bertramka

Hrob

Celé Česko truchlí. Zemřel Karel Gott, držitel čtyř desítek Zlatých slavíků. Jen málokterý umělec za sebou zanechá tolik děl, jako zesnulý zpěvák. Připomeňte si Mistrův život.

Vše o Karlovi Gottovi čtěte ZDE

tomlk007 ( 17. prosince 2015 09:45 )

Celý případ odhalil,že i jedinec,ovládající jazyky a v hlavě mající encyklopedii ,může být blb

tgbg ( 17. prosince 2015 09:03 )

Bůh ví, kolik už komunističtí neonacističtí banderovští zločinci způsobem jako jejich kápo Ransdorf vykradli světových bank a připravili právoplatné dědice o jejich majetky. Komunistické vlády v minulosti i v současnosti nadělaly z miliónů lidí naprosté chudáky, kteří umírali na běžné nemoce nebo na ulicích hladem. V každém státě včetně ČSSR, kde vládla komunistická junta, statisíce lidí bylo okradeno o bydlení stali se z nich bezdomovci, miliony lidí bylo okrádáno o přesčasy, příplatky za soboty, noční ,neděle dokonce o část nemocenské , miliony lidí se patlalo v exekucích, další miliony lidí bylo zadluženo na desítky let, 95% lidí žilo jako žebráci od výplaty k výplatě, desetitisíce lidí bylo tímto zrůdným režimem dohnáno k sebevraždám , každý rok na ulicích umíraly desítky bezdomovců , všechny oběti tohoto zla ve kterém jsme žili by měly mít právo rozkopat tlamy komunistickým zrůdám.

moiaza ( 17. prosince 2015 08:45 )

Jeden spící účet ve Švacarské bance má prý i náš kníže Šlaufenberg. Zatím se nepodařilo jeho, ani účet probudit.

realistaii ( 17. prosince 2015 07:26 )

kritizovat fašistickou EU banderovské neonacisty a islamizaci Evropy se nezapomíná Ransdorfe , zlodějský podnikatel Huněk na účtu měl 13 000 kč, takže o žádné vybírání peněz nešlo a motivace zisku peněz NEEXISTOVALA ::: celé to byla JEN past tajných služeb CIA stbáků TOHLE JSOU SKUTEČNÉ HITLERMEDII KRYTÉ ZLODĚJINY :::pučem zla 1989 byly okradeny miliony lidí o majetky pomocí podvodníků , lichvářů, exekutorských mafií , miliony lidí přišlo o právo na práci a slušný život , statisíce lidí bylo okradeno o bydlení stali se z nich bezdomovci, miliony lidí je okrádáno o přesčasy, příplatky za soboty, noční ,neděle dokonce o část nemocenské , miliony lidí se patlá v exekucích, další milion lidí je zadluženo na desítky let, 75% lidí žije jako žebráci od výplaty k výplatě, desetitisíc lidí bylo tímto zrůdným režimem dohnáno k sebevraždám , každý rok na ulicích umírají desítky bezdomovců , všechny oběti tohoto zla ve kterém žijeme by měly mít právo rozkopat tlamy zrůdám které podporují ,či spáchaly puč zla 1989 ,zavedl bych na to zákon oko za oko čekám kdy budou řešeny české zlodějiny bilionů : ¨FVE tunel bilion, troje církevní zlodějiny tunel 300 mld, předražení pražský okruh 50 mld, předražení tunelu blanka 10 mld,tv nova tunel 10 mld, izip 2 mld, kapsch ročně mld , openkrad mld, promopro vondra 500 milionů ( odsouzeno zlodějinu zaplatí stát) ,CASA tunel 658 milionů, Pandur tunel 9 mld , tunely investičních fondů škoda 50 mld, kuponová rozkrádačka, vytunelování bank pravicovými mafiemi 500 mld................a stále čekám kdy budou soudy s kapitalistickými vrahy a zloději bilionů 31 mld odpuštěno podvodníkům zločincům od mafie TOP09,ODS,KDU,ZEL dárek podnikatelské mafii http://www.prvnizpravy.cz/zpravy/z-vlady/poslanci-vydejte-seznam-kalouskovych-odpustku/ Úřady loni odepsaly pro nedobytnost daňové pohledávky v celkovém objemu 71,5 miliardy korun http://www.denik.cz/ekonomika/opatreni-proti-unikum-na-dph-neprinesla-ocekavany-ucinek-20

donaf ( 16. prosince 2015 20:35 )

Ve ŠB je teď každý účet na jméno Huňka ohrožen, pokud tam vůbec nějaký je.

Zobrazit celou diskusi
Další videa