Severní Koreu viceprezident v rozhovoru nazval "nejrepresivnějším režimem na planetě". Na postoji Spojených států se podle něj nic nezmění, dokud Pchjongjang neupustí od vývoje jaderného programu. Musí "prokazatelně a kompletně opustit" raketový program, "pouze poté můžeme zvážit jakoukoli změnu postoje ze strany USA nebo mezinárodního společenství", prohlásil Pence.

Viceprezident také zopakoval, že asijští partneři USA se s Washingtonem shodují na potřebě zvyšovat na KLDR tlak, deník The New York Times však deklarovanou ochotu jednat s KLDR chápe jako důkaz toho, "jak hluboce obnovený diplomatický kanál mezi severní a Jižní Koreou zamával s propočty Trumpovy administrativy". Bílý dům dlouhodobě odmítal možnost setkání se zástupci KLDR, aniž by ta předtím neučinila jasné kroky směřující k odevzdání jaderného arzenálu.

Pence nicméně uvedl, že rozhovor s Pchjongjangem ještě neznamená vyjednávání. K setkání se setrou Kim Čong-una při začátku zimní olympiády v Pchjongčchangu řekl: "Diktátorově sestře jsem se nevyhýbal, ovšem ignoroval jsem ji... Neměl jsem za to, že by Spojeným státům příslušelo věnovat jí na takovém fóru pozornost."