"Letošní výroba automobilů ke konci dubna do jisté míry kopíruje loňský vývoj. Kumulativní produkce osobních automobilů byla pouze o 0,6 procenta nižší. Škoda Auto zaznamenala opět růstovou dynamiku. Vývoj automobilové produkce jde na vrub vysoké základně v roce 2017 a také slabším registracím v eurozóně i v Německu. Tento vývoj považujeme za dočasný, protože ostatní ekonomické indikátory zaznamenávají stále dobrá čísla," uvedl mluvčí sdružení Miroslav Konvalina.

Výrobu osobních aut táhla tradičně Škoda Auto, která meziročně zvýšila výkon o téměř čtyři procenta na 312.407 vozů. Hyundai kvůli rušení směn na začátku roku klesla výroba o desetinu na 111.400 vozů. Kolínská TPCA zastavila propad z minulých let a meziročně ztrácela jen 0,8 procenta, když vyrobila 71.232 mini vozů.

Největší tuzemský výrobce autobusů Iveco Bus zvýšil produkci o osm procent na 1366 vozidel, druhý SOR si pak polepšil o více než polovinu, když vyrobil 156 autobusů. Výroba nákladních aut, která je ve statistikách reprezentovaná stále jen Tatrou, se snížila o 49 procent na 264 vozidel.

Motocyklová výroba pokračovala v poklesu, a to o 40 procent na 378 strojů, které vyráběla výhradně týnecká Jawa Moto.