Bude hlavním viníkem Kateřina?

Autor: Miroslav Homola Ondřej Požár - 
24. července 2008
16:34

První oběť nejsvětější! Tu má možná poprvé v historii náboženství vycházející z Poselství Grálu. Druhý den svědeckých výpovědí u soudu v kauze Kuřim naznačuje, že obětním beránkem má být ze šesti obžalovaných Kateřina Mauerová (35).

Právě na ni ukazuje většina z předvolaných jako na hlavního viníka. A ona se nebrání! Neřekla totiž ani slovo na vůči ní zdrcující výpověď včera nejvíc očekávaného svědka, známého brněnského herce Viktora Skály (40).

Ten je považován za blízkého přítele Josefa Škrly (58) a také za vykladače principů učení Grálu. Byl to právě Skála, který psal oslavné ódy na vůdce Škrlu, přezdívaného Čan.

"Mám pocit, že všichni lidé z téhle kauzy ztratili soudnost. Ta kauza je šílená! Mrzí mě, že nás tehdy Kateřina podvedla a zneužila naši důvěru, když odebrala stěry DNA naší dceři Marii, aby to využila u soudu s Aničkou. Vždyť moje dcera chodila ke Kateřině do kroužku v Paprsku. Všechny moje tři dcery ji měly rády a já s manželkou jsme jí důvěřovali," uvedl Skála.

I on prošel v roce 1989 v Rakousku při obřadu na Hoře Grálu procesem zpečetění a přiznal, že se dodnes učením Poselství řídí. Zároveň zdůraznil, že tak, jak se chovali obžalovaní k Ondřejovi (8) a Jakubovi (10), by se vyznavač Grálu nikdy nechoval!

Svého vůdce Škrlu prý neviděl už víc než rok a netuší, kde by mohl být.

"Týrání chlapců si nedovedu vysvětlit. Já mám tři dcery a myslím, že děti by měly prožít slunné dětství," citoval Skála z Poselství Grálu. Bez ohledu na výmluvy či omluvy zúčastněných působí nejotřesněji autentické zážitky lidí, kteří se s chlapci po jejich osvobození setkali.

Podle tety z Klokánku Lenky Malhocké neměli Ondra s Kubou základní civilizační návyky. Až v azylovém zařízení se kluci učili pořádně jíst u stolu a uklidit si po sobě drobky! Neznali také některá jídla, nevěděli, jak chutnají buchty. Ondra třeba odmítal jíst perník. "Toho jsem se v komoře přejedl," řekl tetě z Klokánku Ireně Plevové.

"Neměli ani základní hygienické návyky. Učili jsme je, jak se mají sprchovat. Jakub se to naučil rychleji," popsala šokující poznatek Malhocká.

Ondra také jednou nakreslil obrázek, na němž bylo zamřížované policejní auto. Za nimi byla hlava. "Ondra říkal, že to je mamka a vezou ji do vězení, kde bude zavřená," šokovala Irena Plevová.


Jeden z pravděpodobných hlavních vůdců kuřimské sekty Viktor Skála vypovídal u soudu. Více zde.

Soud vyslechl 'pravou ruku' Josefa Škrly Pavla Procházku. Více zde.

Podle tvrzení své sestry Gabriely byla Klára Mauerová vzorná matka. Více zde.

O psychickém stavu chlapců vypovídaly dvě vychovatelky z brněnského Klokánku. Více zde a zde.

Obžalovaný Turek si půjčil klec pro psy, která byla využívána při týrání chlapců. Více zde.

Dědeček Ondřeje a Jakuba neměl prý o jejich týrání ani tušení. Více zde.

Další videa
Osoby v pátrání
Články odjinud