Čtvrtek 29. února 2024
Svátek slaví Horymír, zítra Bedřich
Oblačno 11°C

Strach ve švýcarském Sionu: Útočník zastřelil dva lidi, další zranil

Aktualizováno -
11. prosince 2023
14:22
Autor: ČTK - 
11. prosince 2023
11:12

Ve švýcarském městě Sionu v pondělí při střelbě na dvou různých místech přišli o život dva lidé a další člověk utrpěl zranění. Policie kantonu Valais, který leží na jihozápadě země, uvedla, že střílel jeden muž. Podle deníku Blick jsou okolnosti činu nejasné. Ani identitu střelce policie zatím neupřesnila, uvedla pouze, že je mu 36 let. Policie vyhlásila pátrání po podezřelém a požádala o spolupráci veřejnost. Zároveň ale upozornila, že hledaný může být nebezpečný.

Blick dopoledne uvedl, že policie po pachateli stále pátrá. Podle kantonální policie byly v celém kantonu nasazeny „rozsáhlé prostředky“. Zpravodajský portál Pomona uvedl, že ozbrojení policisté hlídkovali například v obcích Gamsen a Eyholz.

Podle serveru listu Le Nouvelliste se střelba odehrála v malířském a štukatérském podniku ve čtvrti Ronquoz a také v části Potences na druhém břehu řeky Rhony ve městě s přibližně 35.000 obyvateli.

Podle policie pravděpodobný útočník, 36letý Sébastien Robin, patrně své oběti znal. Další podrobnosti policie nesdělila. Místní prokuratura zahájila vyšetřování kvůli podezření na vraždu.

Policie vyhlásila „výzvu pro svědky“, aby poskytli informace týkající se pachatele a zveřejnili fotografii podezřelého. Rovněž varovala, že „tento člověk je nebezpečný“ a lidé se v žádném případě nemají pokoušet ho zadržet na vlastní pěst nebo se k němu přibližovat.

Agentura Reuters připomíná, že v devítimilionovém Švýcarsku je mnoho držitelů zbraní a počet střelných zbraní mezi civilním obyvatelstvem se odhaduje na 2,3 milionu. Typ incidentů, jako byl ten dnešní, je však ve Švýcarsku vzácný, podotkla agentura AFP.

Video  Drama v Bruselu. Podezřelý z vraždy švédských fanoušků v nemocnici zemřel.  - profimedia
Video se připravuje ...

Buďte první, kdo se k tématu vyjádří.

Zobrazit celou diskusi
Video se připravuje ...
Další videa
Osoby v pátrání