Úterý 27. února 2024
Svátek slaví Alexandr, zítra Lumír
Oblačno 11°C

Na Šumpersku havaroval autobus plný studentů: Cestující lezli ven okny

Autor: ČTK - 
29. listopadu 2023
12:54

U Rejchartic na Šumpersku ve středu krátce před polednem sjel autobus převážející studenty z namrzlé vozovky do příkopu. Dva studenti se při nehodě zranili. Autobus zůstal nakloněný a hrozilo, že se převrátí. Cestující proto rozbili okna a z autobusu postupně vylezli. Zraněné studenty záchranná služba odvezla do nemocnice. ČTK to ve středu řekla mluvčí hasičů Lucie Balážová.

Autobus havaroval na silnici mezi Rejcharticemi a Kopřivnou, kde jsou místy prudké zatáčky. Cestovalo v něm 49 studentů, tři pedagogové a řidič. Nabouraný autobus byl v příkopu nakloněn tak, že řidič nemohl otevřít žádné dveře.

„Jelikož hrozilo převrácení autobusu, cestující rozbili okna, a vytvořili si tak únikové cesty. Postupně se dostali ven ještě před příjezdem našich jednotek,“ uvedla Balážová. Hasiči likvidovali provozní kapaliny, které z autobusu při nehodě vytekly. „Na místo jsme povolali sypač, aby bylo možné zajistit příjezd náhradního přepravce a vyprošťovací techniky,“ podotkla Balážová.

V Olomouckém kraji v noci na dnešek opět sněžilo, silnice jsou se zvýšenou opatrností sjízdné. Silnice druhé a třetí třídy na severu kraje pokrývá vrstva ujetého sněhu. Se zvýšenou opatrností musejí řidiči jezdit i na hlavních tazích, kde leží hlavně na Jesenicku po chemickém posypu sněhová kaše. Místy mohou silnice namrzat.

Video  Nehoda kamionů uzavřela D1 
Video se připravuje ...

 

 

Buďte první, kdo se k tématu vyjádří.

Zobrazit celou diskusi
Video se připravuje ...
Další videa
Osoby v pátrání