Čtvrtek 25. dubna 2024
Svátek slaví Marek, zítra Oto
Oblačno, déšť se sněhem 9°C

Kamion na Přerovsku prorazil svodidla a spadl z mostu. Řidič zemřel

28. listopadu 2023
07:25

Na dálnici D1 u Bělotína na Přerovsku v úterý ráno kamion prorazil svodidla, zřítil se z mostu a začal hořet. Řidič (†41) svým zraněním podlehl. Dálnice je s opatrností průjezdná středním a levým jízdním pruhem. Na síti X o tom informovali olomoučtí hasiči. U nehody zasahovalo pět jednotek. 

Nehoda se podle údajů policie stala před 04:30 na 310. kilometru D1 ve směru na Přerov. Hasiči požár kamionu uhasili. "Z vozu jsme s dobrovolnou jednotkou vyprostili řidiče a zahájili resuscitaci. I přes snahu zasahujících skončila událost tragicky," uvedli.

Z proražené nádrže unikly provozní kapaliny. Hasiči se je snaží zlikvidovat tak, aby neohrozily životní prostředí. Na dálnici se tvořily kolony, podle informací Ředitelství silnic a dálnic je po 07:00 již zdržení minimální.

Během tohoto měsíce jde o čtvrtou tragickou nehodu v kraji. Naposledy zemřel v pátek minulý týden jednačtyřicetiletý chodec po střetu s nákladním autem na okraji Olomouce. Nehoda se stala v uzavřeném areálu v Týnecké ulici. Nehody si na silnicích v Olomouckém kraji od začátku letošního roku vyžádaly 16 životů.

Buďte první, kdo se k tématu vyjádří.

Zobrazit celou diskusi
Video se připravuje ...
Další videa
Osoby v pátrání