Neděle 23. června 2024
Svátek slaví Zdeňka, zítra Jan
Polojasno 24°C

Krveprolití v Tovačově na Přerovsku: Syna obvinili z vraždy otce! Pokusil se zabít i matku

Aktualizováno -
27. března 2023
11:19
Autor: ČTK, VaB - 
27. března 2023
10:44

Kriminalisté obvinili třicetiletého muže z vraždy jeho otce a pokusu o vraždu matky v bytovém domě v Tovačově na Přerovsku. Útočníkovi hrozí 15 až 20 let vězení nebo výjimečný trest, řekl šéf odboru obecné kriminality Jan Lisický. Šestapadesátiletý muž zemřel na bodná zranění. Pobodána byla i jeho žena.

Vražda se stala minulý týden v noci ze středy na čtvrtek. Obviněný se podle kriminalistů nejprve pohádal se svým otcem a neshody následně vyústily v agresivní útok s nožem v ruce. „Přivolaní policisté našli na místě vážně zraněného šestapadesátiletého muže. Přivolaní zdravotníci se mu snažili poskytnout na místě pomoc, zachránit se jej však nepodařilo,“ uvedl Lisický. 

Až během následného vyšetřování vyšlo najevo, že agresivní muž napadl nožem i svou pětapadesátiletou matku, bodl ji do boku. Ta svá zranění ve snaze zakrýt synův útok nepřiznala, zranění si všimli až policisté při jejím výslechu na služebně. Okamžitě jí zavolali pomoc, záchranáři ji převezli na traumatologii. „Matka svá zranění jak před zdravotníky, tak před policisty skrývala,“ doplnil vedoucí odboru obecné kriminality. Muž z Ukrajiny skončil ve vazbě.

Agresivní muž se podle policie po útoku začal chovat podivně, nejprve vyběhl z domu a vyrazil při tom skleněné dveře a poté se na místo činu opět vrátil, tam ho také zadrželi kriminalisté. Muž nebyl pod vlivem alkoholu, pozitivní test měl však na drogy, podle kriminalistů byl zřejmě pod vlivem pervitinu, prokázat to však musejí ještě výsledky laboratorního vyšetření. „Motivem činu byly rodinné rozpory v kombinaci s psychickými problémy obviněného. Bude na znalcích zjistit, zda souvisely s konzumací návykových látek nebo s hlubší poruchou," dodal vedoucí odboru obecné kriminality.

V Olomouckém kraji jde o první vraždu v letošním roce, loni se v regionu stalo 13 vražd, z toho pět ve stadiu pokusu a jedna ve stadiu přípravy. Jedna z vražd měla tři oběti, šlo o případ v Kostelci na Hané na Prostějovsku, obžalovaný muž se za ni již zodpovídá před soudem. Ve čtyřech případech šlo o vraždy mezi členy rodiny. Ve zbylých skutcích pak šlo o osoby, které se vzájemně znaly, nebyly však v příbuzenském vztahu.

Video  Policisté v květnu 2022 u paneláku v Aši na Chebsku, kde v jednom z bytů objevili zavražděného muže (†59).  - PČR
Video se připravuje ...

verka1 ( 27. března 2023 12:45 )

Nepouštět z vězení, nebezpečný pro společnost 👎

Zobrazit celou diskusi
Video se připravuje ...
Další videa
Osoby v pátrání