Pondělí 17. června 2024
Svátek slaví Adolf, zítra Milan
Oblačno 25°C

Milovník koní Petr je po vážném úrazu v nemocnici už 200 dní: Potěšit ho přišel poník Kulička

Autor: jel - 
17. ledna 2023
05:50

Terapie pomocí zvířat se dlouhodobě osvědčuje u dlouhodobě nemocných a handicapovaných pacientů. Do Fakultní nemocnice Olomouc minulý týden zavítal mini poník Kulička. Ten přišel navštívit milovníka koní Petra, který je po těžkém úrazu v nemocnici už více než 200 dní.

Petr studoval chovatelství a veškerý svůj čas trávil ve stájích s koňmi. Bohužel utrpěl těžký úraz, po kterém byl dokonce několik měsíců v kómatu. Jeho stav se začal zlepšovat až koncem listopadu. Je možné, že k jeho zlepšení pomohla i canisterapie.

„Vím, jak Petrovi pomohla canisterapie. Vzhledem k tomu, že miluje koně, mě napadlo zkusit tohle a zavolat do Dobrovolnického centra, jestli by byla návštěva vůbec možná,“ popsala staniční sestra Hana Jahodová, jak se zrodil nápad s návštěvou poníka. Petrovi návštěva udělala radost, Kuličku provedl po chodbě a nakrmil jablky.

Jak uvedlo Dobrovolnické centrum FN Olomouc, poník Kulička nebyl v nemocnici poprvé. Nedávno navštívil pacienty na onkologickém oddělení a i při své poslední návštěvě vykouzlil kolemjdoucím na nemocniční chodbě úsměvy na tváři.

Díky iniciativě Dobrovolnického centra FN Olomouc se terapie s různými druhy zvířat praktikují ve Fakultní nemocnici Olomouc již od roku 2018.

 

Buďte první, kdo se k tématu vyjádří.

Zobrazit celou diskusi