Další děsivé snímky z Izraele: Hamás zaútočil na školku

Autor: jel - 
19. října 2023
13:35

V sobotu 7. října zahájili palestinští teroristé z Hamásu mohutný útok z Pásma Gazy. Vypálili tisíce raket a zároveň do Izraele vyslali komanda, která vraždila a unášela zpět do Gazy rukojmí. Nyní se objevily mrazivé snímky ukazující zdevastovanou školku v kibucu Be'eri. Ke zničení došlo, když bylo místo zavřené, i tak je ale na fotografiích vidět podlaha pokrytá krví a rozstřílené plyšové hračky.

Informaci o zničené školce přinesl britský deník Daily Mail. Na snímcích je vidět krev rozmazaná na podlaze mezi dětskými židličkami i odhozené zásobníky ze zbraní mezi hračkami.

Není jasné, co přesně se ve školce stalo. V době útoku bylo místo zavřené, protože byl židovský svátek šabat. Nicméně rodiče podle webu mohli i tak volně využívat herní zařízení školky. 

Na snímcích je vidět velké množství krve na podlaze hned v několika místnostech i díry po kulkách v oknech i těsně nad dětskými koly. „Toto místo má mnoho strašných tajemství a my bohužel nacházíme další a další každý den,“ uvedl izraelský voják pro britské médium. 

Složitý konflikt mezi Izraelem a Palestinou vyvrcholil v sobotu 7. října strašlivým útokem palestinského teroristického hnutí Hamás, které nejenom, že na Izrael vypálilo velké množství raket, ale také vtrhlo do měst, kde vraždilo nevinné a unášelo obyčejné lidi. Obrovské krveprolití se odehrálo na jihu Izraele poblíž kibucu Re'im, kde teroristé během svého útoku povraždili účastníky tanečního festivalu. Podle Izraele na místě zemřelo asi 250 lidí. Další byli uneseni.

Válka Izraele s Hamásem
Filtr:
Vše Důležité Foto Video Sociální sítě
Zobrazit nové zprávy
06:38
28. 11. 2023

Ode dnešního rána by po další dva dny mělo v Pásmu Gazy platit příměří mezi hnutím Hamás a Izraelem. O prodloužení čtyřdenního klidu zbraní v pondělí večer informoval Katar, který v jednáních dělá prostředníka. Podle Bílého domu se očekává, že bude v následujících dvou dnech propuštěno dalších 20 rukojmích zadržovaných Hamásem.

Původní dohoda byla podle izraelských médií navržena tak, aby umožňovala příměří prodlužovat o den za každých dalších deset propuštěných izraelských rukojmí. Propuštěno v příštích dvou dnech podle bezpečnostního mluvčího Bílého domu Johna Kirbyho bude dalších 20 izraelských žen a dětí. Kromě toho se podle egyptských úřadů také očekává propuštění dalších asi 60 Palestinců z izraelských věznic.

Za poslední čtyři dny Hamás v rámci dohody propustil 50 rukojmích, z toho 11 v pondělí. Izrael mezitím propustil zhruba 150 palestinských vězňů.

06:03
28. 11. 2023

Dobré ráno, vážení čtenáři. Izrael schválil zahrnutí 50 palestinských vězeňkyň na seznam osob, které mají být propuštěny, pokud radikální palestinské hnutí Hamás propustí další izraelské rukojmí držených v Pásmu Gazy. Oznámil to podle agentury Reuters úřad izraelského premiéra.

Podle izraelského armádního rozhlasu už izraelská vláda dostala seznam rukojmích, kteří mají být propuštěni dnes. Izrael zároveň potvrdil, že v pondělí výměnou za propuštěné rukojmí propustil 33 palestinských vězňů. Podle agentury Reuters média blízká Hamásu upřesnila, že Izrael na základě dohody o dočasném klidu zbraní propustil 30 palestinských dětí a tři ženy.

Video  Biden v Izraeli, video unesené, zásah nemocnice! A Neckářův koncert ohrožen?  - Bára Horáková, Lukáš Červený, reuters
Video se připravuje ...

 

Andre Steyer ( 20. října 2023 13:42 )

Jirik-ta ( 20. října 2023 05:01 )

ani válka být nemusí - pětidemo jede naplno neustále.

Jirik-ta ( 19. října 2023 19:21 )

Jirik-ta ( 19. října 2023 19:17 )

Nejhorší je že tihle primitivové si myslí že je možné nějaké etnikum rasu vyhladit, jenže to není možné - plodí to jen samé násilí, teror a je to pořád dokola. Válka pro svátou věc. Křižácké výpravy kdysi atd. V Rusku např. je Hamás zakázán. A Evropa je na tom jak? Možná ho i podporuje. Je to bordel.

Jirik-ta ( 19. října 2023 19:08 )

jako ukrajinci

Zobrazit celou diskusi
Video se připravuje ...
Další videa
Osoby v pátrání