Další děsivé snímky z Izraele: Hamás zaútočil na školku

Autor: jel - 
19. října 2023
13:35

V sobotu 7. října zahájili palestinští teroristé z Hamásu mohutný útok z Pásma Gazy. Vypálili tisíce raket a zároveň do Izraele vyslali komanda, která vraždila a unášela zpět do Gazy rukojmí. Nyní se objevily mrazivé snímky ukazující zdevastovanou školku v kibucu Be'eri. Ke zničení došlo, když bylo místo zavřené, i tak je ale na fotografiích vidět podlaha pokrytá krví a rozstřílené plyšové hračky.

Informaci o zničené školce přinesl britský deník Daily Mail. Na snímcích je vidět krev rozmazaná na podlaze mezi dětskými židličkami i odhozené zásobníky ze zbraní mezi hračkami.

Není jasné, co přesně se ve školce stalo. V době útoku bylo místo zavřené, protože byl židovský svátek šabat. Nicméně rodiče podle webu mohli i tak volně využívat herní zařízení školky. 

Na snímcích je vidět velké množství krve na podlaze hned v několika místnostech i díry po kulkách v oknech i těsně nad dětskými koly. „Toto místo má mnoho strašných tajemství a my bohužel nacházíme další a další každý den,“ uvedl izraelský voják pro britské médium. 

Složitý konflikt mezi Izraelem a Palestinou vyvrcholil v sobotu 7. října strašlivým útokem palestinského teroristického hnutí Hamás, které nejenom, že na Izrael vypálilo velké množství raket, ale také vtrhlo do měst, kde vraždilo nevinné a unášelo obyčejné lidi. Obrovské krveprolití se odehrálo na jihu Izraele poblíž kibucu Re'im, kde teroristé během svého útoku povraždili účastníky tanečního festivalu. Podle Izraele na místě zemřelo asi 250 lidí. Další byli uneseni.

Válka Izraele s Hamásem
Filtr:
Vše Důležité Foto Video Sociální sítě
Zobrazit nové zprávy
11:51
10. 11. 2023

Podle izraelské armády takzvaná vojenská čtvrť, která sousedí s nemocnicí Šífa, je „srdcem“ zpravodajských a operačních aktivit Hamásu a místa v této oblasti byla využita k plánování a přípravě útoku na jižní Izrael ze 7. října, při němž zahynulo přibližně 1400 lidí a asi 240 osob bylo uneseno.

Podle palestinských úřadů si izraelské údery v Pásmu Gazy vyžádaly za více než měsíc bojů skoro 11 000 obětí. Podle mezinárodních lidskoprávních organizací je humanitární situace v Pásmu Gazy katastrofální.

11:27
10. 11. 2023

Americký ministr zahraničí Antony Blinken prohlásil, že již zemřelo „příliš mnoho“ Palestinců. V projevu v Dillí Blinken uvedl, že USA oceňují kroky Izraele k minimalizaci civilních obětí, ale že to nestačí, píše agentura Associated Press. Dodal, že USA navrhly Izraelcům další opatření, včetně delších „humanitárních pauz“ a rozšíření množství pomoci, která se do Gazy dostává.

11:06
10. 11. 2023

Cogat, izraelský orgán odpovědný za vládní politiku na okupovaných palestinských územích, na sociálních sítích uvedl, že Izraelské obranné síly otevřely evakuační koridor, který vede ze severu Pásma Gazy na jih. Otevřen by prý měl zůstat 7 hodin.

Video  Biden v Izraeli, video unesené, zásah nemocnice! A Neckářův koncert ohrožen?  - Bára Horáková, Lukáš Červený, reuters
Video se připravuje ...

 

Andre Steyer ( 20. října 2023 13:42 )

Jirik-ta ( 20. října 2023 05:01 )

ani válka být nemusí - pětidemo jede naplno neustále.

Jirik-ta ( 19. října 2023 19:21 )

Jirik-ta ( 19. října 2023 19:17 )

Nejhorší je že tihle primitivové si myslí že je možné nějaké etnikum rasu vyhladit, jenže to není možné - plodí to jen samé násilí, teror a je to pořád dokola. Válka pro svátou věc. Křižácké výpravy kdysi atd. V Rusku např. je Hamás zakázán. A Evropa je na tom jak? Možná ho i podporuje. Je to bordel.

Jirik-ta ( 19. října 2023 19:08 )

jako ukrajinci

Zobrazit celou diskusi
Video se připravuje ...
Další videa
Osoby v pátrání