Další děsivé snímky z Izraele: Hamás zaútočil na školku

Autor: jel - 
19. října 2023
13:35

V sobotu 7. října zahájili palestinští teroristé z Hamásu mohutný útok z Pásma Gazy. Vypálili tisíce raket a zároveň do Izraele vyslali komanda, která vraždila a unášela zpět do Gazy rukojmí. Nyní se objevily mrazivé snímky ukazující zdevastovanou školku v kibucu Be'eri. Ke zničení došlo, když bylo místo zavřené, i tak je ale na fotografiích vidět podlaha pokrytá krví a rozstřílené plyšové hračky.

Informaci o zničené školce přinesl britský deník Daily Mail. Na snímcích je vidět krev rozmazaná na podlaze mezi dětskými židličkami i odhozené zásobníky ze zbraní mezi hračkami.

Není jasné, co přesně se ve školce stalo. V době útoku bylo místo zavřené, protože byl židovský svátek šabat. Nicméně rodiče podle webu mohli i tak volně využívat herní zařízení školky. 

Na snímcích je vidět velké množství krve na podlaze hned v několika místnostech i díry po kulkách v oknech i těsně nad dětskými koly. „Toto místo má mnoho strašných tajemství a my bohužel nacházíme další a další každý den,“ uvedl izraelský voják pro britské médium. 

Složitý konflikt mezi Izraelem a Palestinou vyvrcholil v sobotu 7. října strašlivým útokem palestinského teroristického hnutí Hamás, které nejenom, že na Izrael vypálilo velké množství raket, ale také vtrhlo do měst, kde vraždilo nevinné a unášelo obyčejné lidi. Obrovské krveprolití se odehrálo na jihu Izraele poblíž kibucu Re'im, kde teroristé během svého útoku povraždili účastníky tanečního festivalu. Podle Izraele na místě zemřelo asi 250 lidí. Další byli uneseni.

Válka Izraele s Hamásem
Filtr:
Vše Důležité Foto Video Sociální sítě
Zobrazit nové zprávy
19:36
10. 10. 2023

Podívejte se na nové snímky z demonstrace na podporu Izraele v Madridu.

19:28
10. 10. 2023

Dánsko a Švédsko dnes dočasně zastavily rozvojovou pomoc Palestincům, informovaly tiskové agentury s odvoláním na ministry pro rozvojovou spolupráci obou severských zemí. „Po 7. říjnu máme novou situaci,“ cituje agentura Reuters švédského ministra Johana Forssella. „Naše rozhodnutí dnes je takové, že Švédsko až do odvolání pozastaví rozvojovou pomoc Palestině,“ řekl Forssell. Kvůli útoku Hamásu na Izrael již v pondělí pozastavilo platby v rámci humanitární pomoci určené Palestincům i Rakousko a Německo.

19:20
10. 10. 2023
!

Většina států Evropské unie podpořila další spolupráci s palestinskými úřady, řekl šéf unijní diplomacie Josep Borrell po mimořádném neformálním jednání ministrů zahraničí EU. Izraelský ani palestinský ministr zahraničí, které Borrell rovněž pozval, se schůzky nezúčastnili. Izrael má podle Borrella právo bránit se, musí to být ale v souladu s mezinárodním humanitárním právem, což některá izraelská rozhodnutí nejsou. Jednání se uskutečnilo zčásti osobně v ománském Maskatu, kde unie jednala s arabskými státy Perského zálivu, někteří ministři se ale připojili prostřednictvím videokonference.

Video  Biden v Izraeli, video unesené, zásah nemocnice! A Neckářův koncert ohrožen?  - Bára Horáková, Lukáš Červený, reuters
Video se připravuje ...

 

Andre Steyer ( 20. října 2023 13:42 )

Jirik-ta ( 20. října 2023 05:01 )

ani válka být nemusí - pětidemo jede naplno neustále.

Jirik-ta ( 19. října 2023 19:21 )

Jirik-ta ( 19. října 2023 19:17 )

Nejhorší je že tihle primitivové si myslí že je možné nějaké etnikum rasu vyhladit, jenže to není možné - plodí to jen samé násilí, teror a je to pořád dokola. Válka pro svátou věc. Křižácké výpravy kdysi atd. V Rusku např. je Hamás zakázán. A Evropa je na tom jak? Možná ho i podporuje. Je to bordel.

Jirik-ta ( 19. října 2023 19:08 )

jako ukrajinci

Zobrazit celou diskusi
Video se připravuje ...
Další videa
Osoby v pátrání