Neděle 26. března 2023
Svátek slaví Emanuel, zítra Dita
Oblačno, déšť 12°C

Trenéři mladého sportovce (†20) udřeli k smrti: V agonii je prosil o vodu, ale vysmáli se mu

Autor: štt - 
19. března 2023
17:10

Americká univerzita souhlasila s vyplacením tučného odškodného rodině zemřelého studenta. Trenéři chlapci nedovolili, aby se šel během náročného tréninku napít. Mladík nakonec zkolaboval a zemřel.

O incidentu, který se odehrál v srpnu 2020, napsalo i BBC. Skupina zápasníků dostala za úkol sprintovat do prudkého svahu. Ten je mezi studenty známý jako „Kopec trestu“. Do toho svítilo prudké letní slunce.

Dvacetiletý Grant Brace se cítil vyčerpaný a žádal své trenéry o pauzu na pití. „Proč si myslíš, že máš nárok na přestávku?“ vysmívali se mu. Členové týmu uvedli, že vůči vedoucím měli velký respekt, který hraničil se strachem.

V obžalobě dále stálo, že se chlapec vyčerpáním posadil, ale trenéři mu začali vyhrožovat, že ho vyhodí z týmu. Přemohl se proto k poslednímu sprintu, ale pak se posadil a znovu řekl, že už dál nemůže.

Zcela vyčerpaný Grant začal ostatní kamarády prosit o vodu. Poté odešel hledat fontánu s pitnou vodou. Svědci říkají, že se motal a mluvil nesrozumitelně. Nakonec v parku zkolaboval a zemřel.

Univerzita v Cumberlands se s rodinou zemřelého dohodla mimosoudně. Braceovým vyplatila částku ve výši 14 milionů dolarů, což je v přepočtu zhruba 315 milionů korun. Přesto se mluvčí domnívá, že by případný soud škola vyhrála.

Událost otřásla celým kampusem. Všichni pedagogové byli o průběhu řízení informováni, a nakonec prošli školením.

Video  Šikana - jaké jsou její varovné příznaky?  - Videohub
Video se připravuje ...

Buďte první, kdo se k tématu vyjádří.

Zobrazit celou diskusi
Video se připravuje ...
Další videa
Osoby v pátrání