Obsah seriálu Vidím vás

Příběh motivovaný skutečnými událostmi se zaměřuje na manželský pár, který se přestěhuje do vysněného domova. Jejich idylku však ohrožují děsivé dopisy od stalkera, který se podepisuje The Watcher.

Obsazení seriálu Vidím vás

Herci Postavy
Naomi Watts Nora Brannocková
Bobby Cannavale Dean Brannock
Isabel Gravitt Ellie Brannocková
Luke David Blumm Carter Brannock
Jennifer Coolidge Karen Calhounová
Margo Martindale Maureen / Mo
Richard Kind Mitch
Mia Farrow Pearl Winslowová
Terry Kinney Jasper Winslow
Christopher McDonald Det. Rourke Chamberland
Noma Dumezweni Theodora Birch
Joe Mantello William „Bill“ Webster / John Graff
Henry Hunter Hall Dakota

Naomi Watts - Nora Brannocková

Anglická herečka, která se narodila 28. září 1968 v Shorehamu v anglickém hrabství Kent. Vyrůstala v Austrálii a svou hereckou kariéru začala v australské televizi a filmu.

Průlomovou roli získala v roce 2001 v psychologickém thrilleru "Mulholland Drive" režiséra Davida Lynche. Naomi Watts získala dvě nominace na Oscara v kategorii nejlepší herečka, a to za role ve filmech "21 gramů" (2003) a "Nemožné" (2012). Byla nominována i na několik dalších významných cen, včetně Zlatého glóbu, ceny BAFTA a Screen Actors Guild Awards. Wattsová se objevila v celé řadě filmů, včetně dramat, komedií a akčních filmů. Zahrála si také v několika televizních seriálech, včetně seriálu společnosti Netflix "Gypsy" a seriálu HBO "The Outsider".

Kromě herectví je Naomi Wattsová také velvyslankyní dobré vůle Rozvojového programu OSN. Se svým bývalým partnerem, hercem Lievem Schreiberem, má dvě děti. Wattsová je známá svou přirozenou krásou a je ambasadorkou několika kosmetických a pečujících produktů.

Bobby Cannavale - Dean Brannock

Americký herec, který se narodil 3. května 1970 v Union City ve státě New Jersey. Svou hereckou kariéru zahájil v divadle, poté přešel k televizi a filmu.

Cannavale je známý svými všestrannými hereckými schopnostmi a objevil se v široké škále rolí v dramatech i komediích. Za vedlejší role v seriálech "Boardwalk Empire" a "Master of None" získal dvě ceny Emmy. Cannavale získal uznání kritiky také za své výkony ve filmech, jako jsou "Přednosta stanice" (2003), "Irčan" (2019) a "Ant-Man" (2015).

Spolupracoval s několika významnými režiséry, včetně Martina Scorseseho, Woodyho Allena a Spikea Leeho. Kromě práce ve filmu a televizi se Cannavale objevil také na jevišti v několika broadwayských inscenacích. Od roku 2012 je ve vztahu s herečkou Rose Byrne a pár má spolu dvě děti.

Cannavale se také angažuje v charitativní činnosti a podporuje organizace, jako je Červený kříž a Americká společnost pro boj proti rakovině. Je považován za jednoho z nejtalentovanějších herců své generace a v zábavním průmyslu je stále vyhledávaným umělcem.

Jennifer Coolidge - Karen Calhounová

Americká herečka a komička, která se narodila 28. srpna 1961 v Bostonu, Massachusetts, USA.

Je známá především díky svým rolím v komediálních filmech, jako jsou "American Pie" (1999), "Legally Blonde" (2001) a "A Cinderella Story" (2004). Coolidgeová se díky svému charakteristickému hlasu a mrtvolnému projevu stala populární osobností ve světě komedie. Objevila se také v televizních pořadech, jako jsou "Přátelé", "Sex ve městě" a "2 Broke Girls". Coolidge získala uznání kritiky za své výkony v nezávislých filmech, jako jsou "Best in Show" (2000) a "A Mighty Wind" (2003).

Kromě herecké kariéry se věnuje také psaní a je autorkou scénářů k několika televizním pořadům. Coolidge byla nominována na několik významných ocenění, včetně ceny Primetime Emmy za hostující roli v seriálu "Six Feet Under". Angažuje se také v charitativní činnosti a podporuje organizace jako PETA a Humane Society.

Coolidge je známá svými okouzlujícími a odvážnými módními volbami na červeném koberci. Je považována za jednu z nejzábavnějších a nejtalentovanějších hereček své generace a stále je oblíbenou osobností zábavního průmyslu.

Mia Farrow - Pearl Winslowová

Americká herečka a humanitární pracovnice, která se narodila 9. února 1945 v Los Angeles, Kalifornie, USA.

Nejvíce se proslavila rolemi ve filmech jako "Rosemary má děťátko" (1968), "Velký Gatsby" (1974) a "Hana a její sestry" (1986). Farrowová se objevila také v několika televizních pořadech a divadelních představeních. Během své kariéry získala řadu nominací na ceny, včetně několika nominací na Zlatý glóbus a nominace na cenu Emmy.

Kromě herecké práce se Farrow věnovala humanitární činnosti a spolupracovala s několika organizacemi, včetně UNICEF a Save the Children. Za svou humanitární činnost byla oceněna cenou Marian Anderson Award a Leon H. Sullivan Humanitarian Award. Farrowová byla zapletena do několika významných kontroverzí, včetně veřejného obvinění režiséra Woodyho Allena, svého bývalého partnera, ze sexuálního zneužívání. Napsala několik memoárů, včetně knih "What Falls Away" a "What I Remember", které podrobně popisují její osobní a profesní zkušenosti.

Farrowová byla dvakrát vdaná a má 14 dětí, včetně několika adoptovaných z jiných zemí. Je považována za jednu z nejtalentovanějších hereček své generace a angažovanou humanitární pracovnici, která významně ovlivnila svět.

Vidím vás - podrobné informace o seriálu

The Watcher je minisérie společnosti Netflix z roku 2021, která vypráví příběh rodiny, která se přestěhuje do svého vysněného domu ve Westfieldu v New Jersey, jen aby obdržela anonymní dopisy od stalkera, který si říká Watcher. Příběh je založen na skutečných událostech, které se odehrály mezi lety 2014 a 2017, a identita Watchera stále zůstává neznámá.

Skutečný příběh „Pozorovatele“ začal v roce 2014, kdy Derek a Maria Broaddusovi koupili ve Westfieldu dům se šesti ložnicemi za 1,3 milionu dolarů. Manželé plánovali dům zrekonstruovat a nastěhovat se do něj se svými třemi dětmi, ale krátce poté, co dům uzavřeli, začali dostávat znepokojivé dopisy od anonymní osoby, která tvrdila, že dům a jeho obyvatele sleduje.

Dopisy byly plné bizarních a konkrétních podrobností o domě a jeho historii a pisatel tvrdil, že dům sleduje již několik let. Dopisy se rychle stávaly hrozivějšími a pisatel tvrdil, že dům sleduje Pozorovatel a že je sledována i rodina Broaddusových.

Broaddusovi se obrátili na policii, která případ vyšetřovala, ale pisatele nedokázala identifikovat. Rodina si také najala soukromé vyšetřovatele, a dokonce uvažovala o zbourání domu a jeho přestavbě, ale nakonec se rozhodla dům prodat a přestěhovat se jinam.

Případ si získal pozornost celé země a dodnes zůstal nevyřešen. Někteří spekulují, že dopisy byly podvod, jiní se domnívají, že rodina Broaddusových byla oprávněně terčem stalkera. Skutečná identita a motiv Pozorovatele zůstávají záhadou.

Seriál inspiroval skutečný případ

Brannockovi vycházejí ze skutečného páru Dereka a Marie Broaddusových. Tři dny poté, co se pár v červnu 2014 nastěhoval do domu ve Westfieldu v New Jersey, obdrželi svůj první dopis od osoby známé jako „The Watcher“. Bílá obálka s velkými tiskacími písmeny byla adresována „novému majiteli“ usedlosti se šesti ložnicemi a třemi a půl koupelnami, která byla postavena v roce 1905.

Uvnitř byla psaná poznámka, která začínala srdečně, podle příběhu New York Magazine z roku 2018 který inspiroval sérii Netflix: „Nejdražší nový soused na 657 Boulevard, dovolte mi, abych vás přivítal v sousedství.“ Tón zprávy se rychle stal mnohem méně přátelským. Anonymní pisatel tvrdil, že dům, který se nachází 45 minut mimo New York City, „byl předmětem mé rodiny již celá desetiletí, a když se blíží jeho 110. narozeninám, dostal jsem na starost sledování a čekání na jeho druhý příchod.

Můj dědeček sledoval dům ve dvacátých letech a můj otec v šedesátých letech. Teď je můj čas.“ Dopis zpochybňoval, zda Broaddusovi věděli o historii rodinného domu o rozloze 3869 čtverečních stop. „Víte, co leží ve zdech bulváru 657? Proč jste tady?“ ptal se. „Zjistím to.“ (Policie údajně prohledala dům a ve zdech nic nenašla.)

Sledujete seriál Vidím vás? Podělte se o své dojmy v diskuzi

Video
délka: 03:23.95
Video se připravuje ...

Trailer seriálu Vidím vás Netflix

Fotogalerie
10 fotografií