Úterý 5. března 2024
Svátek slaví Kazimír, zítra Miroslav
Oblačno 11°C
Nejčtenější
na Blesk.cz

Dům po Jackie Kennedyové je na prodej: Honosnou vilu v minulosti vlastnil i špion KGB!

Autor: rc - 
18. března 2023
05:00

Nového majitele hledá honosná vila po Jackie Kennedyové. Dům, který leží v historické čtvrti Goergetown v americkém Washingtonu DC, je na prodej za víc než 597 milionů Kč. Rozsáhlou rezidenci, již tvoří tři propojené domy, v minulosti vlastnil i americký ministr války, špion KGB a bývalá americká miss!

Další dům, jenž kdysi obývala rodina Kennedyů, je na prodej. Vila na prominentní adrese 3017 N Street NW v americkém Washingtonu, se prodává za víc než 597 milionů Kč. Dům má bohatou historii. V roce 1794 jej nechal postavit druhý starosta Georgetownu Thomas Beall. Od té chvíle jej obývaly samé významné osobnosti.

V domě žil čtyři roky podle informací The Insider ministr války prezidenta Woodrowa Wilsona Netwon D. Baker. Mezi lety 1916 – 1920 si od Bakera pronajal dům vojenský veterán a profesor William E. Pattinson French. V domě často hostil další mocné politiky jako prezidenta Dwighta D. Eisenhowera či bývalého ministra obrany George C. Marshalla. V době druhé světové války si sídlo pronajala britská armáda.

Domov Jackie Kennedyové

Útočiště tam našla po tragické události Jackie Kennedyová. Rezidenci koupila v prosinci 1963, asi týden po atentátu na jejího manžela, tehdejšího prezidenta Johna F. Kennedyho, k němuž došlo 22. listopadu. Sídlo obývala necelý rok, než se se svými dětmi přestěhovala do New Yorku. Poté, co se odstěhovala z Washingtonu DC, se do domu nastěhoval další politik.

Sídlo špiona

V roce 1965 jej Jackie prodala Michaelu W. Straightovi, vydavateli časopisu The New Republic, který rovněž pracoval na ministerstvu zahraničí. Straight později přiznal, že se během studií na univerzitě v Cambridge ve 30. letech 20. století zapletl se skupinou komunistů a dělal špióna KGB.

V roce 2017 koupil historickou budovu podnikatel David Wayne Hudgens, který provedl velkou rekonstrukci. Dům spojil se dvěma sousedními domy, které koupil, čímž vzniklo rozsáhlé sídlo. Dům si zamilovala i Miss America z roku 1951 Yolande Foxová.

Třináct ložnic a posilovna

Dům na prominentní adrese ve čtvrti Georgetown disponuje třinácti ložnicemi a třinácti koupelnami. Dům má rozlehlý balkon s výhledem na město a terasu, kde si majitelé mohou dopřávat příjemné snídaně či večeře. Nechybí ani posilovna, několik obývacích pokojů a rozlehlá jídelna.

Video  Jacqueline Kennedy. Elegantní kráska se stala ikonou amerických dějin a okouzlila celý svět  - Videohub
Video se připravuje ...

Aktuální dění

 

Izraelsko-palestinský konflikt:

ONLINE dění v Izraeli Velitel Hamásu Iron Dome

Válka na Ukrajině:ONLINE dění na Ukrajině

Zobrazit celou diskusi