Čtvrtek 30. května 2024
Svátek slaví Ferdinand, zítra Kamila
Oblačno, déšť 21°C

Tři mrtví ve Valašském Meziříčí: Policie sdělila podrobnosti k dvojnásobné vraždě a sebevraždě

Aktualizováno -
8. března 2023
19:40
Autor: ČTK, shp - 
8. března 2023
08:48

V bytě ve Valašském Meziříčí na Vsetínsku násilně zemřeli dvě ženy a jeden muž. Podle zjištění policie, která případ prověřuje od úterního odpoledne, šlo o sedmapadesátiletou matku s pětadvacetiletou dcerou a také šedesátiletého otce mladší z žen. Případ kriminalisté předběžně kvalifikovali jako vícenásobnou vraždu a sebevraždu. 

Podle policie jde o rodinnou tragédii. „Místo činu do brzkých ranních hodin ohledávali kriminalisté. Na místě byl rovněž soudní lékař. Nyní čekáme na výsledky soudní pitvy a nadále provádíme úkony trestního řízení,“ uvedla policejní mluvčí Simona Kyšnerová.

Podle sousedů žil v bytě převážně zemřelý muž. Pracoval v továrně na výrobu kávy. Podle kolegů byl tichý a slušný člověk. Právě oni zalarmovali policii, když nepřišel do práce. „Je to katastrofa. Neštěstí obrovské,“ řekla pro FTV Prima sousedka. „Úplně normální, solidní člověk,“ doplnila další.

Dvě několikanásobné vraždy se na Vsetínsku staly také loni. V rodinném domě v Loučce usmrtil 24. dubna jednatřicetiletý muž svou ženu a jejich tři malé děti ve věku do pěti let. Poté podle zjištění policie nožem pořezal i sebe a nakonec způsobil výbuch domu. Obviněnému muži hrozí 15 až 20 let vězení, případně výjimečný trest. Trojnásobná vražda se stala 3. srpna v rodinném domě v Rožnově pod Radhoštěm, kde devětačtyřicetiletý muž zastřelil svou družku, jejich dvě děti předškolního věku a následně sebe. Policie případ kvůli úmrtí pachatele odložila.

V České republice se loni podle policejních statistik stalo 150 vražd, o 45 více než předloni. Téměř polovina loňských vražd zůstala ve stadiu pokusu, většinu vrahů motivovaly osobní rozepře mezi příbuznými nebo partnery.

Video  Policisté v květnu 2022 u paneláku v Aši na Chebsku, kde v jednom z bytů objevili zavražděného muže (†59).  - PČR
Video se připravuje ...

adinaha ( 8. března 2023 12:02 )

Vždyť žádné podrobnosti nesdělila, co je to zase za titulek? Každopádně je to smutná událost, ať už vraždil kdokoliv.

AHel ( 8. března 2023 11:24 )

My nemít ty Moraváky, tak policajti nemají co dělat... hrozím prstem z Prahy!!!

Zobrazit celou diskusi
Video se připravuje ...
Další videa
Osoby v pátrání