Čtvrtek 8. června 2023
Svátek slaví Medard, zítra Stanislava
Oblačno, bouřka 21°C

Podcast: Ústecký řezník zavraždil mladou mámu (†21). Pytel s její hlavou našly děti!

Video se připravuje ...
Autor: pdc, icp, jel - 
2. března 2023
05:00

Miroslav Rittich žil v roce 2007 se svou partnerkou Monikou (†21), malým synem a matkou v bytě na ústeckém sídlišti. Sousedé ho měli za vzorného otce, některé ženy ho prý dokonce dávaly za příklad svým manželům. Doma se ale Rittich choval úplně jinak. Přítelkyni prý dlouhodobě bil a nakonec ji i zavraždil.

Mladou přítelkyni měl Rittich bít opakovaně. Byl za to dokonce odsouzen k veřejně prospěšným pracím. Monika od něj několikrát odešla, vždy se však nakonec vrátila, ačkoli velmi dobře věděla, že Rittichovo chování se vůči ní nejspíš nikdy nezmění.

Video  Insta Crime Podcast: Ústecký řezník zavraždil mladou mámu (†21)  - pdc, icp, Jedlička, Čebotareva
Video se připravuje ...

V červnu roku 2007 spolu partneři popíjeli víno a Rittich pak vzal obouruční činku a pustil ji na hlavu Monice, která ležela v posteli. Těžké závaží ženě prorazilo lebeční kost a způsobilo otok mozku, takže došlo k okamžité smrti. Její vrah se pak údajně pokusil o sebevraždu, když ale zjistil, že to nedokáže, tělo rozřezal.

Část ukryl do mrazáku a část zakopal u nedalekého gymnázia. Děsivý pytel s hlavou oběti, z něhož vykukovaly vlasy, později nalezly děti. V parku u školy se později našly i nohy uříznuté v koleni a jedna ruka, u Ritticha v mrazáku se pak našla pánev. Kam ukryl zbytek těla, vrah nikdy neprozradil.

Po zatčení si vymýšlel nejrůznější nesprávné informace například, že ženu zabil už o rok dříve, nebo že vraždil bez motivu a činku jí upustil na hlavu „jen tak“. V březnu roku 2008 byl Rittich odsouzen ke 14 letům ve vězení. Proti rozsudku se neodvolal. Státní zástupkyně tehdy uvedla, že je to velice neobvyklé.

Více o vrahovi, kterého přitom lidé pokládali za vzorného otce, se dozvíte v nejnovější epizodě Insta Crime Podcastu. Ten moderují Tereza a Petra. Podcast vzniká jako spolupráce Blesk.cz a Insta Crime Blogu:

Video se připravuje ...
Další videa
Osoby v pátrání