Čtvrtek 30. listopadu 2023
Svátek slaví Ondřej, zítra Iva
Zataženo, sněžení -1°C

Poslední rozloučení s Terézií (†18), jejíž tělo vyplavil Dunaj: Dojemná slova kněze!

Autor: rc - 
10. února 2023
10:36

Ve slovenské obci Urmince se naposledy rozloučila rodina, přátelé a spolužáci s Terezkou, která byla po několikadenním pátrání nalezena mrtvá. Její tělo vyplavila řeka Dunaj. Poslední rozloučení se konalo v místním kostele a smuteční mši vedl farář, který znal zesnulou osmnáctiletou dívku od jejího dětství.

Smuteční hosté se ve čtvrtek 8. února odpoledne sešli v obci Urmince, aby dali své polední sbohem Tereze M., jejíž příběh zasáhl celé Slovensko. Osmnáctiletá dívka zmizela 28. ledna v Bratislavě. Terézia tehdy přijela do hlavního města z Topoľčan, aby tam navštívila svého přítele Nasima.

Dvojice se ale pohádala a Tereza údajně odešla z bytu do centra města. Tam ji zahlédli svědci, kteří vypověděli, že bylo před osmou hodinou večer a dívka telefonovala na chodníku pod Starým mostem. Měla plakat. Tam také později dorazil Nasim, našel tam ale pouze její kabát, v něm peněženku s doklady a mobil.

Smutný konec pátrání

Nastalo několikadenní pátrání, které mělo tragický konec. 1. února náhodný kolemjdoucí našel tělo mladé ženy v řece poblíž Lužného mostu. Později se veřejnost dozvěděla, že se jedná o hledanou Terezku.

Rodina se s Terezkou rozloučila naposledy v kostele svatého Michala archanděla. Na smuteční mši nepřišla pouze rodina, ale rovněž její přátelé a spolužáci, kteří přinesli květiny a srdíčka. „Nikdy bych nevěřila, že by se jí něco takového mohlo stát. Nevěřím tomu, že od nás odešla tak brzy a takovým způsobem,“ uvedla kamarádka pro slovenský deník Plus Jeden Deň se slzami v očích.

Usměvavá dívka

Smuteční mši vedl kněz, který znal zesnulou dívku od dětství. Se svou maminkou prý často jako dítě chodila do kostela. V roce 2014 byla u svatého přijímání a o pět let později na biřmování. „Chodívala na mše s mámou, tady jsme se spolu modlívali a dnes jsme tu bohužel proto, abychom jí odevzdali svůj poslední pozdrav,“ uvedl farář ve smuteční řeči.

„Já si ji vždy budu pamatovat jako děvčátko. Stále ji vidím vedle mámy veselou, usměvavou. Vždy měla odzbrojující úsměv. Takhle si ji pamatujme, jako děvče, které když se usmívalo, přineslo radost a pokoj,“ dodal farář. Zároveň ve své smuteční řeči promluvil i k ostatním mladým, kteří žijí ve světě moderních technologií. „Využíváme internet, mobily, moderní technologie, odstranili jsme díky nim vzdálenosti mezi lidmi, ale mladý člověk potřebuje i blízkost. Je potřeba odložit mobily, podívat se mu do očí, sem a tam pohladit. Nezapomeňme na to,“ dodal.

Video  Pět let po šokujícím zločinu! Kuciak: Vražda novináře v kinech  - Bontonfilm, idh
Video se připravuje ...

elopapx ( 10. února 2023 22:01 )

Yvetta Zlínská ( 10. února 2023 18:52 )

Nasima řádně proplesknout, ať kápne Božskou, co jí provedl.

MarekBadatel ( 10. února 2023 15:26 )

Ať její duše najde klid.

Narodni muzeum ( 10. února 2023 12:10 )

mě stačí info z článku že chodila s Nassimem Co k tomu ? Vy naše holky hezký...berte si nás kluky český !...((a slovenský) teda ne z východního )

Zobrazit celou diskusi
Video se připravuje ...
Další videa
Osoby v pátrání
Články odjinud