Neděle 26. března 2023
Svátek slaví Emanuel, zítra Dita
Oblačno, déšť 12°C

Utíkali před válkou, smrt je dohnala na Slovensku: Těhotná Alona přišla po nehodě o partnera

Autor: pma - 
3. února 2023
05:00

Třicetiletá Alona se za pár týdnů stane podruhé maminkou. Narozené dítko už ale nikdy nespatří jeho otec Oleksandr, který ve středu zemřel při tragické dopravní nehodě na Slovensku. Rodina, společně s jedenáctiletým Lvem z Alonina předchozího vztahu, utíkala před válkou zasaženou Ukrajinou do Německa. „Nevím, co bez něj budu dělat,“ pláče nad ztrátou muže mladá Ukrajinka.

Ve středu došlo mezi slovenskými Bohunicemi a Bátovci k tragické dopravní nehodě. Řidič Oleksandr nezvládl řízení a jeho osobní vůz společně s přívěsem dostal smyk. Auto narazilo do stromu a téměř celé jej obtočilo.

Nehodu naštěstí přežila třicetiletá nastávající maminka Alona a její syn z předchozího vztahu Lev (11). Srážka se ale stala osudnou pro řidiče vozu. Záchranáři muži již nedokázali pomoci a ten na místě svým zraněním podlehl.

Rodina chtěla pracovat v Německu

„Nevím, co teď bez něj budu dělat, ale musím být silná,“ přiznala v slzách pro slovenskou TV Markíza zničená žena. Vdova v pokročilém stadiu těhotenství zůstala na syna Lva sama a další dítě přijde na svět za pár týdnů.

Partneři měli v plánu dostat se do Německa, kde měl Oleksandr pracovat jako svářeč. Ještě předtím, než Alona otěhotněla, absolvovala dokonce taktéž svářečský kurz, aby mohla partnerovi v práci pomáhat.

Žena shání peníze na převoz těla

Alona v současnou chvíli rychle shání peníze na převoz partnerova těla zpět do rodného Kyjeva, kde si přál být Oleksandr pochován. Mladé vdově se snaží pomoc známí i veřejnost, kterou příběh nastávající maminky rozesmutnil. Pokud se Ukrajince podaří vyřídit všechny písemné náležitosti a sehnat zbytek peněz, mohla by druhovy ostatky převést zpět do rodné vlasti příští týden.

22:00
25. 3. 2023

Děkujeme za pozornost, kterou našemu online přenosu věnujete. Vše, co se týká ruské agrese na Ukrajině, budeme sledovat zase od nedělního rána.

21:50
25. 3. 2023

V Kyjevě dnes pohřbili ukrajinského vojáka Andreje Neshodovského. Podle agentury AP padl ve čtvrtek po útoku ruského dronu. 

21:21
25. 3. 2023

Vladimir Putin podle agentury RIA Novosti prezident v rozhovoru pro televizi Rossija 24 upřesnil, že k 1. červenci bude v Bělorusku dokončena stavba skladovacího objektu pro jaderné zbraně a pod kontrolou je bude mít Rusko, nikoli běloruská strana. Putin také řekl, že Rusko pomohlo Minsku modernizovat deset letadel, která jsou schopná nést jaderné zbraně, a připomněl, že už dříve Bělorusko získalo komplex střel Iskander, které také mohou nést jaderné hlavice.

Zobrazit celý online

Video  Válečný zpravodaj z Ukrajiny: Padaly na nás střepiny z raket. Co ho překvapilo v Bachmutu?  - Markéta Volfová, Lukáš Červený
Video se připravuje ...

 

Video se připravuje ...
Další videa