Pondělí 15. dubna 2024
Svátek slaví Anastázie, zítra Irena
Oblačno 23°C
Nejčtenější
na Blesk.cz

Utíkali před válkou, smrt je dohnala na Slovensku: Těhotná Alona přišla po nehodě o partnera

Autor: pma - 
3. února 2023
05:00

Třicetiletá Alona se za pár týdnů stane podruhé maminkou. Narozené dítko už ale nikdy nespatří jeho otec Oleksandr, který ve středu zemřel při tragické dopravní nehodě na Slovensku. Rodina, společně s jedenáctiletým Lvem z Alonina předchozího vztahu, utíkala před válkou zasaženou Ukrajinou do Německa. „Nevím, co bez něj budu dělat,“ pláče nad ztrátou muže mladá Ukrajinka.

Ve středu došlo mezi slovenskými Bohunicemi a Bátovci k tragické dopravní nehodě. Řidič Oleksandr nezvládl řízení a jeho osobní vůz společně s přívěsem dostal smyk. Auto narazilo do stromu a téměř celé jej obtočilo.

Nehodu naštěstí přežila třicetiletá nastávající maminka Alona a její syn z předchozího vztahu Lev (11). Srážka se ale stala osudnou pro řidiče vozu. Záchranáři muži již nedokázali pomoci a ten na místě svým zraněním podlehl.

Rodina chtěla pracovat v Německu

„Nevím, co teď bez něj budu dělat, ale musím být silná,“ přiznala v slzách pro slovenskou TV Markíza zničená žena. Vdova v pokročilém stadiu těhotenství zůstala na syna Lva sama a další dítě přijde na svět za pár týdnů.

Partneři měli v plánu dostat se do Německa, kde měl Oleksandr pracovat jako svářeč. Ještě předtím, než Alona otěhotněla, absolvovala dokonce taktéž svářečský kurz, aby mohla partnerovi v práci pomáhat.

Žena shání peníze na převoz těla

Alona v současnou chvíli rychle shání peníze na převoz partnerova těla zpět do rodného Kyjeva, kde si přál být Oleksandr pochován. Mladé vdově se snaží pomoc známí i veřejnost, kterou příběh nastávající maminky rozesmutnil. Pokud se Ukrajince podaří vyřídit všechny písemné náležitosti a sehnat zbytek peněz, mohla by druhovy ostatky převést zpět do rodné vlasti příští týden.

23:43
14. 4. 2024

Drazí čtenáři, pro tuto chvíli končí online přenos k situaci na Ukrajině, pokračuje opět ráno. Dobrou noc.

21:35
14. 4. 2024

Andrew Coté, jednatel americké společnosti BRINC Drones, která dodává Ukrajině vybavení, se domnívá, že použití dronů na Ukrajině lze přirovnat k nasazení tanků v první světové válce. „Je to dost patová situace. Pokud jste v otevřeném terénu, tak budete pronásledováni,“ podotkl Coté.

22:05
14. 4. 2024

„Během minulého týdne použili ruští teroristé proti Ukrajině téměř 130 bezpilotních letounů Šáhid; naštěstí se nám podařilo naprostou většinu z nich zachytit. Použito bylo také více než 80 ruských raket a téměř 700 naváděných leteckých bomb,“ prohlásil ve večerním projevu ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj. „Je třeba vynaložit veškeré úsilí, aby se válečné zlo nerozšířilo po celém světě, ať už v Evropě, na Blízkém východě, nebo jinde. Jsem vděčný všem, kteří si to uvědomují. Každý, kdo může zachránit životy, tak musí učinit. Každý, kdo má možnost omezit potenciál teroru, tak musí učinit. Ukrajina, Blízký východ i zbytek světa si stejnou měrou zaslouží spravedlivý a spolehlivý mír.“

Zobrazit celý online

Video  Válečný zpravodaj z Ukrajiny: Padaly na nás střepiny z raket. Co ho překvapilo v Bachmutu?  - Markéta Volfová, Lukáš Červený
Video se připravuje ...

 

Aktuální dění

 

Izraelsko-palestinský konflikt:

ONLINE dění v Izraeli Velitel Hamásu Iron Dome

Válka na Ukrajině:ONLINE dění na Ukrajině

Video se připravuje ...
Další videa