Středa 22. března 2023
Svátek slaví Leona, zítra Ivona
Oblačno 17°C

Utíkali před válkou, smrt je dohnala na Slovensku: Těhotná Alona přišla po nehodě o partnera

Autor: pma - 
3. února 2023
05:00

Třicetiletá Alona se za pár týdnů stane podruhé maminkou. Narozené dítko už ale nikdy nespatří jeho otec Oleksandr, který ve středu zemřel při tragické dopravní nehodě na Slovensku. Rodina, společně s jedenáctiletým Lvem z Alonina předchozího vztahu, utíkala před válkou zasaženou Ukrajinou do Německa. „Nevím, co bez něj budu dělat,“ pláče nad ztrátou muže mladá Ukrajinka.

Ve středu došlo mezi slovenskými Bohunicemi a Bátovci k tragické dopravní nehodě. Řidič Oleksandr nezvládl řízení a jeho osobní vůz společně s přívěsem dostal smyk. Auto narazilo do stromu a téměř celé jej obtočilo.

Nehodu naštěstí přežila třicetiletá nastávající maminka Alona a její syn z předchozího vztahu Lev (11). Srážka se ale stala osudnou pro řidiče vozu. Záchranáři muži již nedokázali pomoci a ten na místě svým zraněním podlehl.

Rodina chtěla pracovat v Německu

„Nevím, co teď bez něj budu dělat, ale musím být silná,“ přiznala v slzách pro slovenskou TV Markíza zničená žena. Vdova v pokročilém stadiu těhotenství zůstala na syna Lva sama a další dítě přijde na svět za pár týdnů.

Partneři měli v plánu dostat se do Německa, kde měl Oleksandr pracovat jako svářeč. Ještě předtím, než Alona otěhotněla, absolvovala dokonce taktéž svářečský kurz, aby mohla partnerovi v práci pomáhat.

Žena shání peníze na převoz těla

Alona v současnou chvíli rychle shání peníze na převoz partnerova těla zpět do rodného Kyjeva, kde si přál být Oleksandr pochován. Mladé vdově se snaží pomoc známí i veřejnost, kterou příběh nastávající maminky rozesmutnil. Pokud se Ukrajince podaří vyřídit všechny písemné náležitosti a sehnat zbytek peněz, mohla by druhovy ostatky převést zpět do rodné vlasti příští týden.

21:54
Dnes

Česká republika pomohla zbrojními dodávkami Ukrajině jak mohla, ale mnoho dalších možností již nemá. V rozhovoru pro čtvrteční vydání deníku Süddeutsche Zeitung to prohlásil český prezident Petr Pavel. Listu, který rozhovor zveřejnil již dnes večer na svém webu, rovněž řekl, že Česko má kapacity pro výrobu munice, ale nedostatek pracovních sil, řešením by tak mohli být Ukrajinci. Hovořil i o tom, že západní Evropa konečně našla ve středoevropských a východoevropských státech partnery, kteří se nebojí říct svůj názor a kteří jsou schopni podílet se na společných projektech.

21:18
Dnes

Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj navštívil Charkov a setkal se s vojáky ve směru na Bachmut. Slíbil, že „odpoví okupantům při každém úderu do našich měst“. Prezident také oznámil, že udělil městu Charkov titul „Město hrdinů Ukrajiny“.

20:45
Dnes

Ruská armáda částečně změnila strategii vzdušných úderů, které od loňského podzimu cílí na Ukrajinu, řekl dnes serveru RBK-Ukrajina zástupce šéfa ukrajinské vojenské rozvědky GUR Vadym Skibickyj. Rusko sice podle něj i nadále útočí na ukrajinskou energetickou infrastrukturu, nové cíle ale budou vojenské.

„Vezměte si poslední zásahy bezpilotních letounů v noci ze 17. na 18. března a v noci z 21. na 22. března. V Novomoskovsku a Žytomyru byly zasaženy základny s pohonnými hmotami a mazivy a zásahy byly také v okrese Javorivskyj. Jaké byly hlavní cíle? Logistické systémy našich vojsk a koncentrace našeho vybavení,“ řekl Skibickyj.

Zobrazit celý online

Video  Válečný zpravodaj z Ukrajiny: Padaly na nás střepiny z raket. Co ho překvapilo v Bachmutu?  - Markéta Volfová, Lukáš Červený
Video se připravuje ...

 

Video se připravuje ...
Další videa