Pátek 19. dubna 2024
Svátek slaví Rostislav, zítra Marcela
Oblačno, déšť 9°C

Agresor vzal na policisty sekyru, bránili se střelbou. Má těžký život, popsala babička opilého vnuka

Autor: VaB - 
24. ledna 2023
13:16

Silvestrovská noc se v Městci Králové pořádně zdramatizovala. Silně opilý vnuk ohrožoval svou babičku. Ta kvůli strachu musela zavolat policii. Agresivní muž pak vzal do ruky sekyru a šel s ní na přivolanou hlídku. Strážci zákona nejprve stříleli do vzduchu, pak do něj. Babička později popsala, že se jí omluvil a přinesl jí květinu. Brzy ho ale čeká soud, může jít až na šest let do vězení.

Drama se odehrálo 31. prosince loňského roku pozdě večer v Městci Králové. Agresivní muž tady nejprve napadal svou babičku, ta nakonec musela zavolat na policii. 

Když na místo přijela první hlídka policie, agresivní a silně opilý muž se proti nim rozešel se sekerou v ruce. Nejprve policisté stříleli varovně do vzduchu, když se ale nezastavil, tak ho dvakrát postřelili do nohy. Vyšetřování nakonec ukázalo, že policisté nijak nepochybili. „Stříleli oprávněně,“ řekla pro CNN Prima News mluvčí Středočeské policie Vlasta Suchánková.

Má nešťastný život

Pro Primu promluvila i babička, která na vnuka zavolala policii. „Ohrožoval mě, protože byl opilý, ale že by na mě vzal sekyru, tak to ne,“ tvrdila starší žena. Dodala, že se vyzbrojil proti policistům, ne proti ní. „Má takový nešťastný život,“ doplnila. Problémy s ním měla i v minulosti, nikdy jí ale neměl vyhrožovat.

Teď se prý bude léčit. „On se bude léčit, je to hodný kluk, s ním to dělá alkohol, jinak by byl v pohodě,“ dodala babička s tím, že vnuk pije prakticky pořád. Na kameru se agresor vyjádřit nechtěl, nedlouho po postřelení ale na facebooku zveřejnil status.

„Žiju, jsem v pořádku. Hodným lidem, kteří mi drželi palce a ví, že jsem hodný, děkuji za podporu. Moc si toho vážím. S ostatními falešnými, nepřejícími a ulhanými lidmi roznášejícími nepravdu z mého okolí se loučím a mažu si je z přátel jak na Facebooku, tak v životě,“ napsal. Babičce se dokonce omluvil, přinesl ji i kytici. V následujících měsících ho čeká soud, kvůli incidentu mu hrozí až šestileté vězení.

Video  Agresivní muž napadl v Městci Králové policisty sekyrou, ti ho následně postřelili  - Aktu.cz
Video se připravuje ...

Buďte první, kdo se k tématu vyjádří.

Zobrazit celou diskusi
Video se připravuje ...
Další videa
Osoby v pátrání