Pátek 8. prosince 2023
Svátek slaví Květoslava, zítra Vratislav
Oblačno, déšť se sněhem -1°C

Rodič zaútočil na ředitelku jablonecké základní školy: Napadl ji a vytáhnul zbraň!

Ilustrační foto.
Ilustrační foto.  (Autor: Blesk: Václav Burian)
Autor: VaB - 
13. ledna 2023
10:29

Otec žáka základky v Jablonci nad Nisou přišel do školy se zbraní, pak slovně a fyzicky napadl ředitelku. Proč se tak stalo, nechce nikdo prozradit, případem se ale zabývá policie. Ředitelka Jitka Šťovíčková musela uklidňovat rodiče, že nikdo nechtěl zaútočit na děti.

K útoku došlo ve středu odpoledne v základní škole Pasířská v Jablonci nad Nisou. Podle CNN Prima News měl jeden z rodičů přijít do školy, fyzicky napadnout ředitelku školy a vyhrožovat jí. Při tom všem jí měl ukázat i pistoli!

„Incident prověřujeme, ale zatím k němu nebudeme poskytovat bližší informace,“ uvedla stroze k případu mluvčí policie Dagmar Sochorová. Jakmile agresivní muž ze školy odešel, zavolala ředitelka Jitka Šťovíčková policii. Policisté muže chvíli na to zadrželi pár set metrů od školy, zbraň byla plynová. 

„Můžu vám potvrdit, že útok byl směřovaný na mě, ale o detailech nemůžu hovořit, musela jsem policii podepsat mlčenlivost,“ dodala s tím, že napadení se odehrálo v prostorách školy, naštěstí tomu nemusel přihlížet žádný školák.

Následující den Šťovíčková podle CNN Prima News rozeslala rodičům dopis s tím, že útok nebyl cílený na žáky. „Vaše děti i zaměstnanci ZŠ Pasířská jsou v pořádku a v bezpečí,“ napsala. 

Video  Zadržení studenta (19) podezřelého z útoku mačetou na učitele 
Video se připravuje ...

151515 ( 16. ledna 2023 17:11 )

Paní Sochorová, za co berete peníze? Celý Jablonec ví, kdo byl agresor. Ale nezlobím se na Vás, jistě máte zakázáno toto etnikum zmiňovat.

Zobrazit celou diskusi
Video se připravuje ...
Další videa
Osoby v pátrání
Články odjinud