Sobota 25. května 2024
Svátek slaví Viola, zítra Filip
Oblačno, bouřka 21°C

Brutální útok nožem na dvě školačky (13 a †14) v Německu: Starší z nich v nemocnici zemřela

Aktualizováno -
5. prosince 2022
18:28
Autor: ČTK, inf, yks - 
5. prosince 2022
14:29

Dvě dívky v pondělí na jihozápadě Německa utrpěly těžká zranění cestou do školy, když je napadl neznámý muž. Útok podle agentury DPA potvrdila policie, podrobnosti k případu zatím ale nezveřejnila, protože vyšetřuje jeho okolnosti. Pravděpodobný pachatel byl zadržen. Starší z dívek bohužel později zranění podlehla.

Muž se po útoku v Illerkirchbergu skryl v obytném domě. Zda v něm bydlí, není jasné. Policie budovu obklíčila, vstoupila dovnitř a tři lidi zadržela, mezi nimi i údajného pachatele. Na místo přijela i specializovaná zásahová jednotka.

Policisté nyní chtějí zadržené vyslechnout. Neuvedli zatím, o koho jde. Není také jasné, jaký měl útočník motiv, ani jak a čím přesně na dívky zaútočil.  Web listu Bild napsal, že útočník držel nůž. To později potvrdila i policie. Zároveň uvedla, že podezřelým je 27letý žadatel o azyl z Eritreje.

Deník Bild uvádí, že napadené dívky ve věku 13 a 14 let odvezla rychlá záchranná služba do nemocnice. Později napsal, že starší z nich podlehla svým zraněním.  Ráno kolem 7:30, kdy se útok stal, mířily na školní autobus, kterým jezdí do sousední obce do školy vyššího stupně. 

Jeden z kolemjdoucích rozhlasové a televizní stanici SWR řekl, že na místě činu, kam se vydal, když odtud slyšel zvuky, našel krvácející dívku s „obrovskou bodnou ranou v břiše". Druhá dívka podle něj měla bodnou ránu pod hrudníkem. Policie to zatím nepotvrdila.

Podle agentury DPA policie zřejmě dnes odpoledne uspořádá k případu tiskovou konferenci. Illerkirchberg leží západně od Mnichova na pomezí Bádenska-Württemberska a Bavorska a žije v něm asi 5000 obyvatel.

Video  Záhadné Bodomské vraždy. Viník nebyl nalezen ani po letech!  - Videohub
Video se připravuje ...

Video se připravuje ...
Další videa
Osoby v pátrání