Úterý 31. ledna 2023
Svátek slaví Marika, zítra Hynek
Zataženo, sněžení 2°C

Poslední rozloučení s hasičem Honzou (†39): Noční můra se stává realitou, napsala manželka

Autor: jel - 
3. prosince 2022
16:05

Ve středu začal v Arnultovicích u Nového Boru hořet roubený dům. K požáru ihned vyrazili jak profesionální, tak dobrovolní hasiči. Na místě bohužel došlo k obrovské tragédii, v hořícím objektu se propadl strop a pod troskami zůstal devětatřicetiletý Jan D. Ten utrpěl vážná zranění a ani přes veškerou snahu kolegů a zdravotníků se ho nepodařilo zachránit. Příští týden proběhne poslední rozloučení se zesnulým Honzou. Manželka Lenka napsala smutný vzkaz.

Požár vypukl v brzkých ranních hodinách a zhruba po dvou hodinách se hasičům podařilo ho lokalizovat. Pak se ale v domě propadl strop a zabil Jana D. Ten uvnitř hledal majitele domu, který byl v té době pohřešován.

O den později se v roubeném stavení nalezlo ještě další tělo. Pravděpodobně patří třiasedmdesátiletému majiteli domu.

Strašná zpráva zasáhla hasiče po celé republice, kteří na sociálních sítích vyjadřovali soustrast s rodinou zesnulého. Neštěstí se hluboce podepsalo také na obyvatelích Skalice u České Lípy, kde Honza prožil celý život. Právě v této obci také patřil k tamnímu sboru dobrovolných hasičů.

Honza už se domů nevrátí

„Je to pro nás obrovská ztráta, protože odešel člen hasičského sboru, jeden z velitelů, opravdu velice inteligentní a slušný člověk,“ řekl CNN Prima News velitel SDH Skalice u České Lípy Jiří Havner.

Po zesnulém muži zůstala těhotná manželka Lenka, s níž se letos oženil, a také malá nevlastní dcerka. Poslední rozloučení se statečným hasičem proběhne ve středu v České Lípě.

„S bolestí v srdci oznamujeme všem příbuzným a známým, že nás navždy opustil náš milovaný manžel, tatínek, syn, bratr, strýc, švagr, přítel a kamarád,“ stojí na smutečním oznámení.

Lenka sdílela parte na sociální síti a připojila k němu smutný vzkaz. „Noční můra se stává realitou. Honza se už domů nikdy nevrátí,“ napsala.

Video  Sedm komplikovaných zásahů našich hasičů v roce 2022  - Videohub
Video se připravuje ...

ki33 ( 4. prosince 2022 00:12 )

Upřímnou soustrast. Hodně sil rodině.

Zobrazit celou diskusi
Video se připravuje ...
Další videa
Osoby v pátrání